Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Як користуватись системою електронних закупівель

prozorro

Система ProZorro розроблена для того, аби весь процес державних закупівель, незалежно від кількості або типу, був максимально відкритий для українського бізнесу.

Тендерні закупівлі проводяться на декількох майданчиках, їх число постійно зростає, а це впливає на розвиток великого та малого бізнесу у країні. Як саме відбуваються державні закупівлі у невеликих обсягах та чим система ProZorro може бути корисною малому та середньому бізнесу?

Електронний каталог для тендерних закупівель

Невдовзі система ProZorro поповниться ще декількома майданчиками для держзакупівель. Серед них є цікаві пропозиції для малого та середнього бізнесу. Спеціалісти ProZorro вивчили досвід країн Європи та прийшли до висновку, що тренд максимальної простоти та зручності сервісу інтернет-магазинів поступово переходить у державні структури.

Тобто, за основу береться модель електронного каталогу, який працює за схемою «вибрав — натиснув — купив». Простіше не буває. Найкраще працюють такі електронні каталоги при купівлі невеликих партій типових товарів. Це може бути офісний папір, лампочки, картриджі для принтерів тощо. Ефективність таких державних електронних каталогів доведено досвідом Португалії, Італії, Австрії та багатьох інших країн Європи. 

Перспективи таких закупівель величезні. Наприклад, раніше допорогові закупівлі на суму до 200 тисяч гривень фактично не контролювалися, а за минулий 2018 рік саме на такі закупівлі припало ледь не 110 млрд гривень. Тобто, система ProZorro фізично не могла забезпечити доступ до держзакупівель на допорогову суму, що могло сприяти розвитку корупції в цьому сегменті. Наразі готується низка законопроектів, які передбачають використання нових інструментів контролю, а електронні каталоги є якраз таким інструментом.

Звісно, аби наблизити запровадження державних е-каталогів, необхідно розробити, або адаптувати, багато програмних продуктів. З усім тим це приведе до максимального спрощення та пришвидшення закупівель невеликих партій типових товарів. З таким самим простим та зрозумілим інтерфейсом, як в будь-якому інтернет-магазині.

Старт нової системи відбудеться після тестового запуску електронного каталогу. Він буде абсолютно безкоштовним, але працюватиме лише в Києві та області. Після випробувань та ліквідації можливих неполадок в системі електронний каталог запрацює в повному обсязі.

 

Останні події


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика