Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Прикарпатські лісівники масово заготовляють насіння лісових культур (фото)

fotograf 49857639

У лісогосподарських підприємства Івано-Франківського управління триває заготівля лісового насіння.

Виробничо-фінансовим планом на 2018 рік передбачено заготовити 7 772 кг лісового насіння, з якого хвойних порід 2 134 кг, у тому числі ялиці 1 582 кг.

«У зв’язку з рясним плодоношенням ялиці завдання з її заготівлі рішенням колегії збільшено до 4 030 кг. Відповідно новий план по насінню збільшився до 10 090 кг, – зауважує  головний спеціаліст відділу лісового господарства Івано-Франківського управління Костянтин Мельник. – Загалом з початку року лісгоспи заготовили понад 2 000 кг насіння, з яких 114 кг модрини, 678 кг ялини та 37 кг в’яза та ільма гірського. На сьогодні гірськими лісгоспами вже заготовлено шишки хвойних порід, зокрема ялиці, які після розсипання поступають в переробку. На даний час вже отримано 583 кг чистого насіння».

Погодні умови дозволяють заготовити лісівникам та переробити сировину до кінця жовтня, сформувати партії насіння та своєчасно відправити зразки на перевірку посівних якостей лісонасіннєвою лабораторією.

До збору лісового насіння у лісгоспах часто долучаються учні шкільних лісництв. На базі ДП «Солотвинське лісове господарство» інженер з лісових культур Оксана Боднар разом з учнями шкільного лісництва Росільнянської ЗОШ зібрали 50 кг жолудя дуба звичайного.

У роботі лісівникам Коломийського лісгоспу допомагають учні шкільних лісництв на базі Герасимівської, Рудниківської та Сопівської загальноосвітніх шкіл.

Варто зазначити, що збір насіння певних груп деревних порід має свої особливості. Скажімо, велике насіння бука, дуба, горіха, каштана збирають після його опадання. Найперше опадає порожнє та пошкоджене насіння, дещо пізніше – здорове та високоякісне.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

сол3

сол

сол2

кол

кол3

Останні події


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика