Останні події:
Прикарпатські інспектори відбирають проби харчових продуктів на ринках та у школах (відео)... | Прикарпатський нардеп Іванчук витратив на приватні перельоти 172 тисячі євро... | “Шлюб за добу”: франківчанка одружилася з коханим із Австралії (фото)... | Зменшити аварійність: на небезпечній ділянці траси Н-10 у селі Старі Кривотули встановлять світлофор... | У Франківську обікрали квартиру прокурора: винесли валюту та ювелірні вироби... | Доторкнутись до небес: як над Франківськом тренувалися пілоти літаків-винищувачів (відео)... | Аналіз декларації: якими статками володіє секретар Яремчанської міської ради Володимир Губарчук... | Розсміши мера: у Франківську пройде фестивалю гумору на кубок міського голови... | В Івано-Франківську фірма з фіктивними документами виграла тендер на 4 млн. гривень... | На Долинщині створять відпочинкову зону (фото)... |

Вадим Новинський: Парламент в чергове проігнорував виконання Регламенту. Щоб домогтися справедливості, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК звертається до Конституційного Суду

VR

«Під час голосування за зміни до Конституції України щодо курсу країни на отримання членства в НАТО та Європейському Союзі відбулися грубі порушення конституційної процедури прийняття законів!» - заявив з трибуни парламенту голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський. Політик обурений фактом відсутності персонального голосування.

«Нами були зафіксовані традиційні для парламенту України випадки «кнопкодавства» депутатами для забезпечення показового результату в 334 голоси. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК, керуючись Конституцією та законом про Регламент ВРУ, відразу звернувся до апарату Верховної Ради з проектом відповідної постанови про скасування цих нелегітимних результатів голосування», - заявив глава фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Вадим Новинський: Парламент в чергове проігнорував виконання Регламенту. Щоб домогтися справедливості, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК звертається до Конституційного Суду

«Однак співробітники апарату Верховної Ради продовжують саботувати наші ініціативи, як і цю постанову. Її так і не зареєстрували, цинічно обґрунтувавши свою відмову спотвореним трактуванням норм закону. На їхню думку, процедура прийняття змін до Конституції України не регулюється загальними положеннями Регламенту Верховної Ради щодо реєстрації законопроектів. Це не означає, що такі сумнівні зміни до Конституції України, які і так протягуються через парламент без всеукраїнського референдуму, можна приймати з порушенням конституційної процедури та «кнопкодавством», - заявив Вадим Новинський.

Опозиційний політик звернув увагу парламентаріїв на навмисне стрімке підписання головою Верховної Ради Андрієм Парубієм закону про зміни до Конституції, яке позбавило народних депутатів законного права подати свої заперечення в разі грубого порушення процедури голосування.

«Влада в черговий раз довела, що демократія та європейські цінності для неї - це всього лише ширма для прикриття грубої узурпації та зловживання повноваженнями. Замість прийняття таких потрібних для людей законів: про зниження тарифів на ЖКГ, про повернення соціальних пільг, посилення соціального захисту, про припинення війни та виконання Мінських угод, коаліція приймає відверто популістські закони. Але нас ніхто не чекає ні в НАТО, ні в ЄС. Перехід на євростандарти Угоди про асоціацію з Євросоюзом вже знищує українського виробника та позбавляє його доступу до європейського ринку. Перехід на стандарти НАТО знищить вітчизняний військово-промисловий комплекс та витратить бюджетні кошти на закупівлю імпортного обладнання», - підкреслив Вадим Новинський.

Він нагадав депутатам, що Закон про основи мовної політики був скасований Конституційним судом рік тому саме через «кнопкодавство». «Це рішення має силу прецеденту, тому з конституційним поданням про таке грубе порушення Основного закону ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК звертається до Конституційного Суду», - повідомив Вадим Новинський.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика