Останні події:
У Франківську відзнаками президента України нагородили учасників бойових дій (ФОТО)... | Доведені до відчаю батьки дітей з Долинського дитячого будинку прийшли до обласних чиновників з проханням не закривати заклад (фото+відео)... | У Франківську одну з вулиць назвали на честь американського сенатора Джона Маккейна... | Курйоз: у франківських маршрутках пасажирам на голови падає сніг (фото)... | Нові правила розмитнення “євроблях”: франківські митники пояснили, як це зробити (фото)... | На Прикарпатті Держпродспоживслужба вилучила з їдалень шкіл і садків 570 кг неякісних продуктів... | Франківцям на замітку: з 1 січня подорожчає тепло від ТКЕ (ВІДЕО)... | Терміново! Прикарпатці благають врятувати життя їхнього маленького сина (фото+документи)... | Нікому не потрібні! В Долині закривають унікальний дитячий заклад для дітей з інвалідністю (фото)... | Ажіотаж навколо “Baby-box”: Прикарпаття до кінця тижня обіцяють повністю забезпечити пакунками малюка (фото)... |

Олександр Вілкул поставив вимогу захистити трудові колективи і перенести приватизацію стратегічних об'єктів

PRIVATizatsia-5968

Воєнний стан, яке керівництво країни намагалося використати для перенесення виборів президента, завдало серйозного удару не тільки по правам жителів десяти регіонів Півдня і Сходу України, а й по економіці країни.

«Користуючись тим, що серйозні інвестори в умовах беззаконня і хаосу, а тим більше воєнного стану, не прийдуть в Україну і не заплатять реальну ціну, керівництво країни хоче за заниженими цінами продати «своїм» найважливіші підприємства. Я захищаю інтереси держави і трудових колективів цих підприємств. Тому вимагаю перенести приватизацію стратегічних об'єктів на період після президентських виборів і стабілізації економіки», – про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул під час виступу з трибуни парламенту.

«Люди, підприємства і бізнес розуміють, хто зараз при владі і бояться свавілля під час воєнного стану. Напередодні Нового року люди не знають – їм купувати сірники, сіль, крупи, або ці гроші витратити на святковий стіл? А підприємства, у яких обсяги експорту з початку року вже на 25% нижче показників 2013 року, рахують збитки і готуються до чергового скорочення персоналу. Це пов'язано з тим, що міжнародні партнери, в тому числі з Європи, переходять на передоплату або розривають договори. Воєнний стан – це форс-мажор, з Україною не хочуть мати справу», – зазначив опозиціонер.

«Зверніть увагу – під час воєнного стану вибори в об'єднаних територіальних громадах були скасовані, і для їх проведення тепер потрібен окремий закон. А приватизація не була зупинена. В результаті зараз цілий пакет найпотужніших держпідприємств країни може бути проданий сукупно за ціну, меншу, ніж коштував в 2013 році тільки один Одеський припортовий завод», – сказав Олександр Вілкул.

Нагадаємо, що, наприклад, Одеський припортовий завод в 2018 році був виставлений на продаж за ціною 54 млн дол., що в 15 разів нижче, ніж п'ять років тому (у 2015 році стартова ціна була понад півмільярда доларів, а в 2013 йшлося про більше, ніж 800 млн дол.). При цьому, відповідно до плану Кабміну, загальний дохід від всієї приватизації стратегічних підприємств в 2019 році запланований на рівні всього близько 600 млн дол. В тому числі, має відбутися приватизація Турбоатому, Електроважмашу, Сумихімпрому, Одеського припортового заводу, Запорізького титано-магнієвого комбінату, «Індару» – єдиного в Україні заводу з повним циклом виробництва інсуліну і т. д.

Продаж підприємств повинен розпочатися вже 13 грудня. Наприклад, за 78% акцій Центренерго (друге місце серед теплових енергогенеруючих компаній країни – близько 14% від загальної потужності електростанцій України) Кабмін виставив ціну всього близько 200 млн дол.

«Народ і держава платять дорогу ціну за бажання керівництва країни в черговий раз нажитися, а також спробу воєнним станом зірвати вибори президента. Після перемоги на виборах ми переглянемо економічну стратегію України. Ми повинні розвивати те, що маємо, а не розкрадати і розбазарювати», – підкреслив Олександр Вілкул.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика