Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Юрій Бойко: Те, що сьогодні відбувається з ремонтом доріг, – це просто гігантська корупційна оборудка

Remont-dorogi-76785785jpg

Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко.

Під час робочої поїздки на Херсонщину опозиційний політик проінспектував якість покриття автодороги сполученням Херсон-Миколаїв. Висновки невтішні: дорога – в катастрофічному стані та потребує повної реконструкції. Така ситуація, за словами народного депутата, є типовою для всіх регіонів України.

Юрій Бойко зауважив, що виділення бюджетних коштів на ремонт доріг не може вважатися заслугою влади.

«Уряд виділив 40 млрд грн на дороги і подає це як велике досягнення. Насправді це зовсім не так, адже водії перераховують дорожній збір. Україна споживає 2 млн тонн бензину на рік і приблизно 6 млн тонн дизпалива. Якщо порахувати податок на цю кількість пального, то це приблизно 1,5 млрд євро на рік, або 50 млрд грн. Тобто, приїжджає людина на заправку: 1 л бензину там коштує 32-35 грн, 7 грн з цієї суми вона сплачує аби мати можливість їздити нормальними дорогами. От тільки доріг немає», - зауважив він.

За його словами, практично 90% доріг на Херсонщині в жахливому стані, притому, що торік на будівництво нового дорожнього полотна використано лише 64% від запланованої суми.

«Орієнтовно 200 мільйонів гривень не були використані через елементарний бардак у владі, зокрема, у Херсонській області. Вони просто не змогли їх освоїти. Адже, коли готуються ремонтні роботи, потрібно насамперед оцінити трудовий, технічний і фінансовий ресурс. Це справа професіоналізму. А вони запрошують незрозуміло кого. Перший керівник «Укравтодору» – негідник, потім вони запросили поляка, якого звільнили з посади в Польщі і привезли сюди. Уряд абсолютно непрофесійно підходить до будь-якого питання. Тож не дивно, що вже через півроку після ремонту, дороги руйнуються і їх починають будувати заново. А все через абсолютно низький рівень професіоналізму. І це типова ситуація для всіх областей», - наголосив Юрій Бойко.

На переконання парламентарія, якісні дороги в Україні відсутні також через масштабну корупцію в будівельній галузі.

«Якщо будувати 1 км дороги, орієнтуючись на стандартну ціну – 12 млн грн, то за ці кошти щороку можна будувати 4,5 тис. км доріг. У нас будують значно менше. Більш того, ця цифра майже засекречена, ніхто через масштабну корупцію не знає, скільки доріг реально було побудовано. Це черговий провал уряду. Це просто пшик, адже доріг в Україні практично немає. І немає позитивних зрушень, які анонсує уряд. В цьому питанні треба наводити лад», - додав народний депутат.

Юрій Бойко вважає, що дорожню галузь варто очистити від корупції. «Якщо податок на дороги буде відокремлений від корупції, буде реальна вартість і реальне будівництво, то за 5-8 років можна досягти значних зрушень. А те, що сьогодні відбувається – це просто гігантська корупційна оборудка», - наголосив він.

Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ розповів, що вже направив запит до «Укравтодору», прем’єр-міністра та Генпрокуратури через катастрофічний стан доріг в Україні.

«Нещодавно я отримав звернення від водіїв Полтавщини. Там ситуація з дорогами не менш жахлива. В самій Полтаві практично немає доріг. Відповідно я направив депутатський запит. І я обов’язково прослідкую, щоб була реакція. У разі, якщо її найближчим часом не буде, то я знов поїду до Полтави і змушу тамтешніх керманичів робити те, що вони повинні. А після зміни влади всі вони будуть відповідати. Якщо були вкрадені кошти, як мені казали водії, вони відповідатимуть за цю кримінальну оборудку. Я прослідкую», - підкреслив Співголова ОПОЗИІЙНОГО БЛОКУ.

Останні події


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика