Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Влада апробує технологію скасування виборів в Донбасі

Vybory-958673

З метою попередити про створення умов для фальсифікації майбутніх президентських та парламентських виборів фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ направила листа послам демократичних країн.

1 листопада 2018 року Центральна виборча комісія своїм рішенням відтермінувала раніше призначені на 23 грудня 2018 року вибори у двох об’єднаних територіальних громадах Донецької області – Криворізькій та Шахівській.

«Свою позицію ЦВК пояснила тим, що 18 жовтня до них надійшов лист від Донецької обласної державної адміністрації про неможливість забезпечити у зв’язку зі збройною агресією Росії проти України належну безпеку громадян та уникнення терористичної загрози під час проведення перших місцевих виборів у Криворізькій та Шахівській сільських об’єднаних територіальних громадах Добропільського району Донецької області.

Таким чином, жителі відразу 6 сіл Сходу України (в Шахівську ОТГ входять села Шахове, Никанорівка і Новоторецьке; в Криворізьку – села Криворіжжя, Добропілля і Шилівка) рішенням влади виключені з виборчого процесу, що, без сумніву, є небезпечним прецедентом», - зазначається у листі.

На переконання опозиціонерів, у такій спосіб влада відпрацьовує вигідний їй механізм організації виборчого процесу в подальшому, а саме під час проведення виборів президента та Верховної Ради у 2019 році: території, жителі яких підтримують опозиційні політичні сили, будуть позбавлені права голосування під виглядом неможливості забезпечення належної безпеки громадян, уникнення терористичної загрози.

«Такий підхід, рівно як і відсутність в щойно сформованому оновленому складі ЦВК представників ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ – по суті, єдиної опозиційної політичної сили в країні – є абсолютно неприйнятним і свідчить про небажання влади забезпечити проведення вільних, відкритих, прозорих і чесних виборів в Україні», - підкреслюється у зверненні.

«Зазначеній меті відповідає також небажання влади затвердити новий Виборчий кодекс. Проголосований у першому читанні ще в листопаді 2017 року законопроект №3112-1 досі опрацьовується в профільному Комітеті Верховної Ради, а також намагання виключення з виборчого процесу відразу цілого пласту громадян України – внутрішньо переміщених осіб, чисельність яких за даними Міністерства соціальної політики України станом на серпень 2018 року становить 1 516 237 осіб», - наголошують автори листа.

«Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ протестує проти задіяних владою технологій забезпечення потрібного результату на виборах президента та Верховної Ради і буде продовжувати боротьбу за виконання вимог чинного законодавства України у забезпеченні виборчого процесу, дотримання прав і свобод українських громадян, за демократичне майбутнє України.

Висловлюємо надію, що зазначене буде донесено до керівництва Вашої держави, отримає належну оцінку та стане предметом обговорення під час Ваших зустрічей з представниками української влади», - зазначається у листі.

Останні події


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика