Останні події:
Івано-Франківськ: на вулиці Тичини горів гуртожиток (фото)... | Аварія на Тисменицькій трасі: водій автомобіля “на бляхах” втік з місця пригоди (фото)... | В ЄС не випускають авто без комплектуючих, виготовлених в нашій державі, – Петро Порошенко в Коломиї... | Гравця футбольного клубу “Калуш” викликали до лав збірної України... | У Калуші через спалювання сухої трави горіло кладовище (фото)... | Жінка, яка повторила шлях Сковороди: історія видатної гуцульської художниці, фольклористки та етнографа Параски Плитки-Горицвіт (відео)... | Міський голова Руслан Марцінків завітав у гості до комунального підприємства “Івано-Франківськміськсвітло” (фото)... | Прикарпатцям на замітку: кого забиратимуть в армію цієї весни (відео)... | Юні прикарпатці стали срібними призерами ІІ Всеукраїнського турніру з боротьби самбо (фотофакт)... | Івано-Франківському котельно-зварювальному заводу припинили право користування землею... |

Влада апробує технологію скасування виборів в Донбасі

Vybory-958673

З метою попередити про створення умов для фальсифікації майбутніх президентських та парламентських виборів фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ направила листа послам демократичних країн.

1 листопада 2018 року Центральна виборча комісія своїм рішенням відтермінувала раніше призначені на 23 грудня 2018 року вибори у двох об’єднаних територіальних громадах Донецької області – Криворізькій та Шахівській.

«Свою позицію ЦВК пояснила тим, що 18 жовтня до них надійшов лист від Донецької обласної державної адміністрації про неможливість забезпечити у зв’язку зі збройною агресією Росії проти України належну безпеку громадян та уникнення терористичної загрози під час проведення перших місцевих виборів у Криворізькій та Шахівській сільських об’єднаних територіальних громадах Добропільського району Донецької області.

Таким чином, жителі відразу 6 сіл Сходу України (в Шахівську ОТГ входять села Шахове, Никанорівка і Новоторецьке; в Криворізьку – села Криворіжжя, Добропілля і Шилівка) рішенням влади виключені з виборчого процесу, що, без сумніву, є небезпечним прецедентом», - зазначається у листі.

На переконання опозиціонерів, у такій спосіб влада відпрацьовує вигідний їй механізм організації виборчого процесу в подальшому, а саме під час проведення виборів президента та Верховної Ради у 2019 році: території, жителі яких підтримують опозиційні політичні сили, будуть позбавлені права голосування під виглядом неможливості забезпечення належної безпеки громадян, уникнення терористичної загрози.

«Такий підхід, рівно як і відсутність в щойно сформованому оновленому складі ЦВК представників ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ – по суті, єдиної опозиційної політичної сили в країні – є абсолютно неприйнятним і свідчить про небажання влади забезпечити проведення вільних, відкритих, прозорих і чесних виборів в Україні», - підкреслюється у зверненні.

«Зазначеній меті відповідає також небажання влади затвердити новий Виборчий кодекс. Проголосований у першому читанні ще в листопаді 2017 року законопроект №3112-1 досі опрацьовується в профільному Комітеті Верховної Ради, а також намагання виключення з виборчого процесу відразу цілого пласту громадян України – внутрішньо переміщених осіб, чисельність яких за даними Міністерства соціальної політики України станом на серпень 2018 року становить 1 516 237 осіб», - наголошують автори листа.

«Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ протестує проти задіяних владою технологій забезпечення потрібного результату на виборах президента та Верховної Ради і буде продовжувати боротьбу за виконання вимог чинного законодавства України у забезпеченні виборчого процесу, дотримання прав і свобод українських громадян, за демократичне майбутнє України.

Висловлюємо надію, що зазначене буде донесено до керівництва Вашої держави, отримає належну оцінку та стане предметом обговорення під час Ваших зустрічей з представниками української влади», - зазначається у листі.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика