Останні події:
Франківськ купляє в Хриплині 14 га землі, щоб побудувати там заводи... | Немає грошей: у Верховині під загрозою закриття дитячий садок. Без зарплати також працівники культури... | Як міський голова Франківська перевіряв благоустрій в районі Набережної (фото)... | Флешмоб від футболістів “Прикарпаття”: гравці зачитали вірш про Івано-Франківськ (відео)... | На Снятинщині відкрили дитячий садочок (ФОТО)... | Зіркова кар’єра: франківчанка Марія Павлюк підписала контракт з великим модельним агентством та працює в Стамбулі (фото)... | Що їли галичани сто років тому: стара книга рецептів... | У селах Прикарпаття, де менше 2 тисяч населення, закриють поштові відділення (відео)... | Насос на постаменті та Стефаник за ґратами: незвичайні та моловідомі пам’ятники Івано-Франківська (відео)... | На Прикарпатті подорожчали овочі, алкоголь, м’ясо та молочка... |

Влада апробує технологію скасування виборів в Донбасі

Vybory-958673

З метою попередити про створення умов для фальсифікації майбутніх президентських та парламентських виборів фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ направила листа послам демократичних країн.

1 листопада 2018 року Центральна виборча комісія своїм рішенням відтермінувала раніше призначені на 23 грудня 2018 року вибори у двох об’єднаних територіальних громадах Донецької області – Криворізькій та Шахівській.

«Свою позицію ЦВК пояснила тим, що 18 жовтня до них надійшов лист від Донецької обласної державної адміністрації про неможливість забезпечити у зв’язку зі збройною агресією Росії проти України належну безпеку громадян та уникнення терористичної загрози під час проведення перших місцевих виборів у Криворізькій та Шахівській сільських об’єднаних територіальних громадах Добропільського району Донецької області.

Таким чином, жителі відразу 6 сіл Сходу України (в Шахівську ОТГ входять села Шахове, Никанорівка і Новоторецьке; в Криворізьку – села Криворіжжя, Добропілля і Шилівка) рішенням влади виключені з виборчого процесу, що, без сумніву, є небезпечним прецедентом», - зазначається у листі.

На переконання опозиціонерів, у такій спосіб влада відпрацьовує вигідний їй механізм організації виборчого процесу в подальшому, а саме під час проведення виборів президента та Верховної Ради у 2019 році: території, жителі яких підтримують опозиційні політичні сили, будуть позбавлені права голосування під виглядом неможливості забезпечення належної безпеки громадян, уникнення терористичної загрози.

«Такий підхід, рівно як і відсутність в щойно сформованому оновленому складі ЦВК представників ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ – по суті, єдиної опозиційної політичної сили в країні – є абсолютно неприйнятним і свідчить про небажання влади забезпечити проведення вільних, відкритих, прозорих і чесних виборів в Україні», - підкреслюється у зверненні.

«Зазначеній меті відповідає також небажання влади затвердити новий Виборчий кодекс. Проголосований у першому читанні ще в листопаді 2017 року законопроект №3112-1 досі опрацьовується в профільному Комітеті Верховної Ради, а також намагання виключення з виборчого процесу відразу цілого пласту громадян України – внутрішньо переміщених осіб, чисельність яких за даними Міністерства соціальної політики України станом на серпень 2018 року становить 1 516 237 осіб», - наголошують автори листа.

«Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ протестує проти задіяних владою технологій забезпечення потрібного результату на виборах президента та Верховної Ради і буде продовжувати боротьбу за виконання вимог чинного законодавства України у забезпеченні виборчого процесу, дотримання прав і свобод українських громадян, за демократичне майбутнє України.

Висловлюємо надію, що зазначене буде донесено до керівництва Вашої держави, отримає належну оцінку та стане предметом обговорення під час Ваших зустрічей з представниками української влади», - зазначається у листі.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика