Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Сергій Льовочкін: Криза з виконанням Держбюджету-2018 – наслідок непрофесіоналізму влади

Biydjet 8946

Держбюджет за підсумками 10 місяців 2018 року недовиконано на 17,5 млрд гривень. На думку заступника Голови фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергія Льовочкіна, ситуація, що склалася, - наслідок непрофесіоналізму влади, проявленого як в плануванні, так і в наповненні бюджету.

«Держбюджет за 10 місяців не виконано. До нього не надійшло планових 17,5 млрд, що становить 2,3% від загальної суми. Причому недовиконання бюджету стало стабільним явищем, яке спостерігається впродовж всього 2018 року. Отже, мова йде не про випадковий провал, а про системні недоліки, які стали наслідком непрофесіоналізму влади, проявленого як в плануванні, так і в наповненні бюджету», - заявив Сергій Льовочкін.

Політик нагадав, що в першому кварталі план з доходів загального фонду Держбюджету не виконано на 3,1%, в першому півріччі - на 3,5%, за 9 місяців - 2,7%.

«За перші дев'ять місяців до бюджету було перераховано 44,6 млрд гривень надходжень від перевищень доходів над видатками НБУ. Більше надходжень від Нацбанку до бюджету в 2018 року не передбачається, оскільки він вже перерахував всю належну суму прибутку, яка затверджена рішенням Ради НБУ на нинішній рік», - пояснив він.

Також, за словами заступника Голови фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, в січні-вересні 2018 року Мінфін вже отримав плату за ліцензії 4G в розмірі 8 млрд гривень. Більше таких доходів в 2018 році не планується.

«Динаміка надходжень податків і платежів від імпорту також відставала від планових показників. За даними Держказначейства, митні органи не виконали план з доходів загального фонду за січень-вересень 2018 року на 1,5%, недобравши 3,7 млрд гривень», - повідомив Сергій Льовочкін. На його думку, в цьому проявилися недоліки планування бюджету на 2018 рік, про які ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК заявляв при його обговоренні.

«Ми наполягали на значному збільшенні вкладень у промисловість, які вже в другій половині року могли б дати поштовх зростанню виробництва і, відповідно, зростання податкових надходжень. Але влада вважала за краще збільшити фінансування силових структур і держапарату, тобто збільшити частку непродуктивних поточних витрат, замість видатків розвитку», - заявив політик.

Крім непрофесійного планування, влада не може організувати і належне податкове адміністрування: з початку року зростає заборгованість з відшкодування ПДВ, склавши 17,8 млрд грн, а сума податкових боргів підприємств за станом на 1 жовтня перевищила 97,2 млрд гривень, збільшившись на 5,7 млрд з початку року. «Причому найбільшими боржниками є державні компанії», - додав політик.

«У ситуації, що склалася, викликає побоювання не тільки виконання поточного Держбюджету, а й фінансовий план на наступний рік. Рахункова палата вже заявила, що проект Держбюджету-2019 містить завищені плани щодо доходів. Без зміни системного підходу розподілу бюджетних коштів на користь збільшення витрат на розвиток економіки, бюджет наступного року виявиться таким же провальним, як і нинішній», - підсумував Сергій Льовочкін.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика