Останні події:
Замах на життя: на відомого косівського журналіста намагались скоїти наїзд... | Прикарпатцям на замітку: перевірити легальність новорічної ялинки можна онлайн... | Франківське підприємство зробить брендований подарунок планеті!... | Скільки туристам доведеться заплатити за зустріч Нового року в Івано-Франківську? (відео)... | Як франківська діджейка “запалює” нічні клуби світу (фото)... | Прикарпатські поліцейські здали кров, щоб врятувати 9-річного хлопця (фото)... | У Франківську через зіткнення двох автомобілів постраждав хлопець, велосипед якого відкинуло через міст (фото)... | Дворічному хлопчику з Тисмениці потрібно 850 тисяч гривень на операцію... | Зухвале пограбування у Коломиї: чоловік зняв сукню із манекена (фото + відео)... | Аварія у Франківську: п’яна компанія на автомобілі “Рено” знесла огорожу на вулиці Василіанок та врізалась у стіну духовної семінарії (фото)... |

Вадим Новинський: Рішення Синоду Вселенського патріархату загрожує великим церковним розколом у православному світі

Tcerkva-49568745

Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський в ефірі телеканалу «Україна», коментуючи рішення Синоду Вселенського патріархату.

За словами політика, рішення Синоду продиктовані виключно політичними мотивами.

«Протягом найближчих 100-200 років ні про яку єдність православ'я України не може бути й мови. Тут виключно політичні мотиви як української сторони, так і Вселенського патріарха. Це все одно, якби сьогодні Великобританія скасувала незалежність Індії », - заявив опозиціонер.

Вадим Новинський зазначив, що Вселенський патріархат не має права знімати анафему з Філарета.

«Згідно з церковними законами, анафему може зняти тільки та церква, яка її накладала. Скасовувати ці закони не може ні патріарх Варфоломій, ні будь-які інші патріархи. Скасувати або змінювати церковні закони може тільки Вселенський собор. А то, що сталося - це все одно що, якби Печерський суд скасував рішення американського суду. На Філареті лежить страшний гріх розколу. Цей гріх змивається тільки покаянням цієї людини», - зазначив народний депутат.

Крім того, за словами Вадима Новинського, термін давності суперечок з питання скасування документа про приєднання Київської метрополії до Російської церкви від 1686 року минув ще 300 років тому.

«За тими же церковними законами, термін давності суперечок з приводу кордонів метрополій щодо того, як приєднувалася церква і з яких причин, становить 30 років. Минуло 330 років. За цей час багато що змінилося. Київська метрополія, яка була в тих межах, становить 1/3 від нинішньої території України. Тоді не було ні Одеської, ні Херсонської, ні Миколаївської, ні Кримської, ні Донецької, ні Харківської єпархій у складі метрополії. Що з цим робити?» - зазначив Вадим Новинський.

На думку опозиційного політика, рішення Синоду Вселенського патріархату загрожують великим церковним розколом у православному світі.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика