Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Олександр Вілкул розгромив Юрія Луценка і довів, що звинувачення сфальсифіковані

Prokuratura-4958

Регламентний комітет Верховної Ради розглянув повторне подання Генерального прокуратура на зняття депутатської недоторканності з Співголови парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександра Вілкула.

Під час засідання з'ясувалося, що прокуратура побудувала звинувачення на законах, що втратили чинність ще в 2001 році - за 10 років до того періоду, в якому ГПУ «перевіряла» діяльність Олександра Вілкула на посаді голови Дніпропетровської ОДА.

«Навіть спочатку негативно проти мене налаштованим членам комітету від інших політичних партій стало ясно, що справа на 100% сфальсифікована. Немає не те, що складу, немає події злочину. Всі ці звинувачення - це спроба влади руками Генпрокуратури, як інструменту, усунути політичного опонента, який не хоче домовлятися і танцювати під їхню дудку на виборах», - підкреслив Олександр Вілкул.

«Прокурори, щоб зліпити хоч якесь звинувачення, були змушені використовувати закони, які не існували в 2011 році. Наприклад: Земельний Кодекс, на який вони посилаються, втратив чинність ще в 2001 році. І це не єдині фальсифікації з боку силовиків, на які вказав мій адвокат», - зазначив Олександр Вілкул.

Нагадаємо, що захисником Олександра Вілкула став колишній адвокат Юрія Луценка, екс-заступник генпрокурора Олексій Баганець.

Сторона захисту надала також матеріали, що показують неспроможність звинувачень ГПУ про те, що Вілкул, перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської ОДА, у 2011 році нібито незаконно забрав землю у Покровському районі Дніпропетровської області.

Члени Регламентного комітету отримали офіційні документи, що земля продовжує перебувати у державній власності. Ця земля знаходиться в оренді Орджонікідзевського гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК).

Ще в 1999 році Верховна Рада прийняла рішення про передачу цієї землі в оренду ГЗК. Аналогічний договір оренди був підготовлений і в 2011 році облдержадміністрацією. Після експертиз і погоджень, були поставлені 12 підписів профільних керівників і тільки потім, відповідно до закону, Вілкул поставив свій, 13 підпис. У 2016 році Міністерство юстиції підтвердило правильність користування комбінатом цієї ділянки і договір оренди був продовжений.

Вілкул зазначив, що зараз саме ГПУ своїми діями намагається передати цю землю приватній фірмі зі статутним капіталом 2 тисячі грн і декількома мільйонами доларів боргів. При цьому підприємство ще і знаходиться в стані банкрутства. «Відповідно, це може вказувати, що силовики вирішили не тільки виконати політичне замовлення влади. У цьому може бути і корисливий інтерес виконавців», - зазначив адвокат Олег Бабич.

Також, з'ясувалося, що свідчення «свідків», на яких посилається прокуратура, були дані під тиском.

Колишній глава Дніпропетровської райдержадміністрації, 70-річний Вадим Кобиляцький зробив офіційну заяву, що дав свідчення проти Вілкула після того як прокуратура без рішення суду посадила його в грудні 2017 року холодну камеру. Умовою звільнення, запропонованим слідчим, було написання Кобиляцьким фальшивих звинувачень на Вілкула для того, «щоб можна було змусити Вілкула голосувати в Раді так, як треба». Зокрема Кобиляцький був змушений дати свідчення, що йому нібито «дзвонили якісь голоси з облдержадміністрації і вимагали оформити документи». Аналогічне формулювання «про голоси і дзвінки з облдержадміністрації» були і у другого свідка.

«При цьому справа проти самого Кобиляцького за тим же епізодом була закрито в суді», - підкреслив адвокат. У зв'язку з цим, раніше вибиті з нього «зізнавальні» свідчення автоматично стали неприпустимими, зазначив Баганець.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика