Останні події:
В озері Івано-Франківська загинуло майже 10 кг риби (відео)... | Калуський суд оштрафував священика за п’яну їзду та заборонив йому рік водити... | Це було пекло: калушанин витягнув водія з палаючого автомобіля (фотофакт)... | Голос соцмереж: що франківці думають про блокування дороги на Пасічну... | Марцінків про перекриття доріг у місті: цих провокацій більше не буде... | Стали відомими подробиці жахливого вчинку прикарпатки, яка прикувала дітей ланцюгами до батареї (відео)... | Перепалка між Марцінківом та Ганчаком: начальник управління транспорту Франківська готовий звільнитися... | Після тижня боротьби за життя у лікарні помер мотоцикліст, який у Коломиї врізався у бензовоз... | Центр Франківська заполонили кришнаїти (фото + відео)... | У Франківську перекрили вулицю Галицьку: мешканці страйкують проти будівництва багатоповерхівок (відео)... |

Сергій Льовочкін: Саміт Україна - ЄС виявився безрезультатним

UA-EU-359867

Українська влада за підсумками саміту Україна-ЄС заявила про продовження діалогу України з Європою та подальшу більш глибоку інтеграцію.

Проте на саміті Україна-ЄС жодного практичного результату не було досягнуто, вважає народний депутат, заступник голови депутатської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Льовочкін.

З обох сторін пролунали дипломатично виважені оцінки учасників. «Знову жодних конкретних рішень не прийнято. Від ЄС прозвучали чергові запевнення в підтримці. Від української влади - добре знайомі, але так і залишилися на папері пропозиції з енергетичного, цифрового, митного та візового «союзу з ЄС», - зазначає Сергій Льовочкін.

Народний депутат нагадав, що Україна не змогла використати створені ЄС можливості економічного співробітництва: тільки в 2017 році, після 3 років дії ЗВТ, товарний експорт з України до країн Європейського Союзу перевищив рівень 2013 року. При цьому потрібно зазначити, що з 2013 року експорт товарів в ЄС зріс лише на $ 0,77 млрд, що становить, наприклад, 5% від втрат в експорті з країнами СНД.

«Той же підхід був і в роботі з європейськими фінансовими структурами. Мільярди доларів кредитно-фінансової підтримки, зарезервовані на реалізацію проектів в Україні, залишаються незатребуваними. Влада демонструє незацікавленість в участі європейських інвесторів в українських проектах», - вважає Сергій Льовочкін.

Окремим пунктом Європейський Союз вказав на корупційну природу української влади, що підтверджує також рейтинг-дослідження Transparency International «Індекс сприйняття корупції», де і в 2015, і в 2017 року Україна посіла 130 місце з 180 країн.

Однією із заявлених тем саміту Україна-ЄС було обговорення врегулювання конфлікту на Донбасі. «Але, на жаль, жодних реальних пропозицій у влади на сьогодні немає. Реалізація Мінських угод, гарантами яких виступають лідери ключових країн ЄС - Німеччини та Франції, не рухається. З середини 2015 року робота над реалізацією політичної частини Угод заморожена. Запропоновані європейськими медіаторами підходи: «план Морреля», та «план Штайнмаєра» були нинішньою українською владою проігноровані», - вказує депутат.

«Для того, щоб прогрес у взаєминах з ЄС став реальністю, необхідно чимало зробити. В першу чергу, необхідно домогтися відновлення миру в Україні. Для цього потрібні прямі переговори України з усіма сторонами конфлікту, дорожня карта його врегулювання, яка буде схвалена в Нормандські форматі та реалізована за активної участі європейських країн. Потрібно шукати шляхи зміни умов роботи зони вільної торгівлі з ЄС. Працювати з Європейською Комісією, працювати з кожною окремою країною для того, щоб зробити співпрацю більш вигідною для України», - вважає Сергій Льовочкін.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика