Останні події:
Франківщина не буде вогнищем розбрату, – Гончарук пообіцяв, що навіть під час виборів на Прикарпатті буде спокій... | Масове отруєння на Коломийщині: кількість потерпілих зросла до 19... | Справжнє гуцульське весілля та автентична кухня: в Івано-Франківську проведуть фестиваль “День Верховини” (фото)... | До уваги прикарпатських водіїв – штрафи за порушення ПДР зростуть у 20 разів (відео)... | Смертельна небезпека: два надвірнянських села можуть бути відрізаними від світу через аварійний міст (відео)... | Маленькому франківцю терміново потрібна допомога на боротьбу з раком... | Журналісти показали, як живеться у найбільшому селі України – гуцульському Космачі (відео)... | Тепла осінь: у Карпатах зацвіла червона рута (фоторепортаж)... | Протестувальники повертаються додому – влада пообіцяла відремонтувати дорогу Яблунів-Делятин (фото)... | Прикарпатець за “смішні” гроші купив рідкісний карпатський гриб (фото)... |

"Тільки з припиненням війни в України з’явиться шанс на розвиток, а в людей — на краще життя", - ОБ

Myr-v-UA-49586

Заява ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

13 квітня 2014 року в.о. Президента Олександр Турчинов підписав указ про проведення Антитерористичної операції на Сході України. Після того влада багато разів змінювала свої наміри щодо закінчення АТО, але жодного справжнього кроку, щоб наблизити мир зроблено не було. Не дивлячись на обіцянки влади у лічені дні встановити мир, попри досягнуті у Мінську угоди та розроблені за посередництвом європейських країн мирні плани, війна на Донбасі триває. Змінюються формати і назви військових операцій, але четвертий рік поспіль в Україні гинуть і страждають люди, поглиблюється економічна та соціальна криза.

Організація Об'єднаних Націй назвала війну на Донбасі одним із найбільш кривавих конфліктів в Європі від часів закінчення Другої світової війни. За цей період загинуло більше 10 тисяч людей. За минулий рік вбито 105 мирних жителів, 486 отримали поранення.

Гинуть українські військові – чоловіки, сини та батьки, які могли б працювати та піклуватись про свої родини. Лише за офіційними даними Генерального штабу Збройних Сил України у військовому конфлікті загинуло більше 2,5 тисяч, поранені та травмовані – понад 9,5 тисяч українських військових. Небойові втрати через халатність, внутрішні чвари та необережне поводження зі зброєю склали більше 1 тисячі осіб.

Понад 1,5 мільйонів людей покинули рідні домівки та стали внутрішніми переселенцями. Ці громадяни України вимушені були тікати від війни та почати життя майже з нуля на новому місці. Більшість з них відчуває серйозні труднощі з адаптацією на новій території, з пошуком роботи, з орендою житла та з упередженим ставленням до себе нових сусідів. Обов’язок держави – підтримати їх в цей важкий момент.

Війна знищує майбутнє наших дітей, руйнує економіку України. Втрати держави від конфлікту на Сході, за різними оцінками склали від 13 до 20% ВВП України, або більше 100 мільярдів доларів США. І це без урахування збитків від втрачених ринків збуту. Зруйновані державні підприємства та інфраструктура, занедбано багато шахт, міста та села стоять в руїнах, люди живуть у підвалах.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає за невідкладне політичне врегулювання конфлікту. Заради миру в Україні мають бути прийняті політичні рішення, передбачені Мінськими угодами. Передусім, щодо введення миротворців ООН для припинення бойових дій.

Сьогодні вже кожному очевидно, що нинішня влада не зробить жодного кроку для припинення війни. Поки йде війна, вони заробляють гроші: на військових замовленнях, на корупції та контрабандних схемах. Мир повернеться у нашу країну тільки, коли буде змінена влада. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вважає врегулювання конфлікту своїм першочерговим політичним завданням. У цьому ми бачимо свою громадянську місію. Ми переконані, тільки коли припиниться війна, у країни з’явиться шанс на розвиток, а в людей — на краще життя.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика