Останні події:
Франківщина не буде вогнищем розбрату, – Гончарук пообіцяв, що навіть під час виборів на Прикарпатті буде спокій... | Масове отруєння на Коломийщині: кількість потерпілих зросла до 19... | Справжнє гуцульське весілля та автентична кухня: в Івано-Франківську проведуть фестиваль “День Верховини” (фото)... | До уваги прикарпатських водіїв – штрафи за порушення ПДР зростуть у 20 разів (відео)... | Смертельна небезпека: два надвірнянських села можуть бути відрізаними від світу через аварійний міст (відео)... | Маленькому франківцю терміново потрібна допомога на боротьбу з раком... | Журналісти показали, як живеться у найбільшому селі України – гуцульському Космачі (відео)... | Тепла осінь: у Карпатах зацвіла червона рута (фоторепортаж)... | Протестувальники повертаються додому – влада пообіцяла відремонтувати дорогу Яблунів-Делятин (фото)... | Прикарпатець за “смішні” гроші купив рідкісний карпатський гриб (фото)... |

Юрій Бойко: Підтримка малих фермерських господарств повинна стати основою державної політики

investitsiyi.394586745jpg

Про це заявив лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко під час робочої поїздки на Київщину.

За його словами, держава повинна сконцентрувати увагу на підтримці не великих агрохолдингів, а приватних фермерських господарств. «А сьогодні в нашій країні все навпаки. Торік, наприклад, з 4 мільярдів гривень державної допомоги половина дісталася двом великим агрохолдингам, а інші 100 тисяч фермерських господарств отримали решту коштів. Це абсолютно неправильно, це пряма корупція», - зауважив Юрій Бойко.

На переконання політика, саме невеликі фермерські господарства повинні отримати першочергову підтримку від держави. «Людина, яка сьогодні має двох-трьох корів потребує найбільше допомоги від держави. Наприклад, в селі Богданівка Київської області на 3700 жителів – аж 70 корів. Це при тому, що зовсім недавно їх було в декілька разів більше. І подібна ситуація по всій країні. Люди масово продають, вирізають худобу, здають її на м'ясо. А все тому, що в сьогоднішніх умовах вони не можу витримати конкуренцію з великими фермерськими господарствами», - наголосив лідер опозиціонерів.

За його словами, підтримка малих фермерських господарств повинна стати основою державної політики. «Фермерів потрібно підтримувати. Саме тому ми виступаємо категорично проти закону, яким забороняється продаж м’яса. Він внесений лобістами великих холдингів, і ми обов’язково заблокуємо його ухвалення», - наголосив народний депутат.

Юрій Бойко також нагадав, що відповідно до вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україна повинна з 1 липня 2018 року заборонити продаж домашнього молока.

«Я вважаю, що в цій частині Угоду варто корегувати. Те, що ми вийшли на європейський ринок – це безумовний плюс. Інша справа, що квоти для України надзвичайно мізерні. Тому фактично цей ринок продовжує для нас залишатися закритим. Ми продовжуємо продавати зерно замість готових виробів з нього. А держава не робить нічого, аби стимулювати його переробку в Україні. Для цього необхідна окрема програма щодо підтримки переробки сільгосппродукції», - зауважив лідер опозиціонерів.

Юрій Бойко разом з колегами по фракції вимагатиме від уряду більш суттєвої допомоги фермерам.

«В цьому питанні можна скористатися досвідом тієї ж Європи. Фермер від держави отримує пряму дотацію на гектар землі для вироблення сільгосппродукції, отримує дотацію на поголів’я худоби. В Україні – один фермер годує 5-7 людей в селі, він створює робочі місця. Дуже багато прикладів, коли великі агрохолдинги скуповують землю, але не створюють робочі місця в селі. Тому, коли малі фермери залишають село, то воно практично одразу починає вмирати», - зауважив парламентарій.

Юрій Бойко наголосив, що фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ зробить все можливе, аби невеликі фермерські господарства отримали підтримку від держави.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає за повернення пільг, які були відібрані чинним урядом. Ми будемо наполягати, щоб в Україні знову запрацювала система, яка вивела сільське господарство в локомотиви економіки», - наголосив лідер опозиціонерів.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика