Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Прикарпатцям на замітку: чому треба ходити пішки

bg v gorah09670596

Відсутність руху сповільнює обмін речовин, що впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск та послаблює м’язи і кістки.

Якщо у вас немає часу відвідувати зал чи займатись спортом — просто ходіть. Це корисна рухова активність, що в деяких випадках може навіть замінити тренування, пишуть Версії з посиланням на Вікна.

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило ТОП-5 причин ходити пішки:

1. Ходіння пішки — це хороше тренування для серця та судин.
2. Ходіння пішки покращує аеробні можливості — тобто наше тіло здатне краще поглинати та використовувати кисень.
3. Ходіння пішки впливає на якість, легкість та швидкість виконання щоденних справ.
4. Ходіння пішки зменшує стрес та тривожність.
5. Ходіння пішки допомагає підтримувати здорову вагу.

Ходіння пішки впливає на багато факторів ризику:

високий тиск — через зниження артеріального тиску у спокої;
високий рівень холестерину— зниження ризику появи інсульту та ішемічної хвороби серця;
діабет — через підвищену чутливість до інсуліну;
надмірну вагу або ожиріння — через збільшення витрат енергії та пришвидшення метаболізму;
стрес та тривожність — через поліпшення настрою;
при порушеннях опорно-рухового апарату, таких як біль у попереку — через зниження запалення і болю.

Скільки треба ходити, щоббула користь для здоров’я
Щоб отримувати користь для здоров’я — достатньо 10-хвилинної прогулянки в активному темпі щодня. Активний темп означає, що рухатися треба зі швидкістю близько 5 кілометрів на годину.

Науковці впідкреслюють, що варто збільшувати інтенсивність ходьби, а не лише зосереджуватися на відстані або кількості кроків. 10 тисяч кроків — це добрий орієнтир, але важливий також темп ходьби.

Щоби заохотити малоактивних людей (які фізично активні менш ніж 30 хвилин на тиждень) рухатись, цікавий проект розробили Public Health England. Для кращої мотивації та більш реального досягнення необхідного рівня активності запустили спеціальний додаток. Він щодня нагадує про прогулянку, фіксує прогрес та просто пояснює користь для здоров’я, яку людина отримує від кожної прогулянки.

Це не означає, що ви повинні займатися лише 10 хвилин на день. Що більше ми активні, то більше переваг для здоров‘я ми отримуємо.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика