Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Експерт з децентралізації: “У питаннях розвитку громад повинен використовуватись не політичний, а суто господарський підхід”

decentralizaciya-56894

Налагодження роботи у новоутворених громадах, а також забезпечення їхньої співпраці вже з діючими тергромадами області є основним завданням для Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

Про це в ефірі ОТБ «Галичина» заявив виконавчий директор інституції, радник з питань децентралізації ІФ ЦРМС Максим Чопей.

За його словами, агенцію було утворено задля єдиної координації роботи голів ОТГ, а також налагодження комунікації між ними.

«Важливими чинником співпраці громад є налагодження комунікації. Завдяки цьому процесу можна побудувати системну роботу на рівні ОТГ області. У рамках роботи асоціації ми проводимо систематичні зустрічі як із самими головами ОТГ, так і з очільниками обласних органів влади. На зібраннях обговорюємо проблемні питання, спільно шукаємо алгоритм з їх вирішення. Такі зустрічі – це також можливість обміну досвідом», – сказав він.

Про важливість налагодження комунікації на рівні громад області у телеефірі обласного телебачення заявив і голова новоствореної Вигодської ОТГ Ярослав Наум.

Окрім того, він відзначив і важливість підтримки громад експертним середовищем. За його словами, перспективи утворення Вигодської громади розглядали ще з 2015 року. Однак тільки у 2018 році люди зрозуміли важливість об’єднання.

Утворення цієї громади багато в чому залежало від роботи експертів Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування.

«Дякую фахівцям ЦРМС за підтримку. Впродовж останнього часу ми пліч-о-пліч співпрацювали з ними», – говорить Ярослав Наум. Очільник Вигодської ОТГ відзначив, що, незважаючи на різницю в політичних поглядах, у громаді вдалось консолідувати зусилля і представникам депутатського корпусу.

«Наші депутати відкинули політичні амбіції і задекларували прагнення працювати над досягненням спільного результату – розвитку Вигодської ОТГ», – додав Ярослав Наум.

З-поміж іншого Максим Чопей наголосив, що у питаннях розвитку громад повинен використовуватись не політичний, а суто господарський підхід. Він також додав, що за оцінками експертів Вигодська ОТГ буде однією з найспроможніших на Прикарпатті, пишуть Версії.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика