Останні події:
Злива з градом: Долина не витримала вчорашньої стихії, яка увірвалася у місто (фото+відео)... | У Франківську автомобіль збив велосипедиста – постраждалий у важкому стані, потрібні донори крові... | “Наймімішне” свято: у Франківську пройде парад візочків (відео)... | На Прикарпатті кількість отримувачів субсидій може скоротитися на 40% (відео)... | Перша паркувальна зона Івано-Франківська стала безкоштовною (відео)... | Як вберегтися від кліщів: поради прикарпатських фахівців... | Прикарпатські школярі змушені навчатись в аварійній будівлі, яку опечатали – батьки збудували нову школу самотужки (відео)... | Антимонопольний комітет скасував купівлю новорічних арок для Франківська за 2,5 млн грн... | Школярі Івано-Франківська святкують останній дзвоник (фоторепортаж)... | «Вивозять 20-тонними камазами»: франківці про стихійне сміттєзвалище поблизу річки (фото)... |

Івано-Франківськ: на реставрацію столітніх дверей фізіологічного корпусу медуніверситету ініціаторів надихнули угорські солдати-окупанти (фото)

Bydivnutstvo-4958763

А старовинне фото часів Другої світової війни підказало про автентичний вигляд дверей, які стануть 15-ими, відреставрованими ініціативною групою "Франківськ який треба берегти" 12 березня відбулась прес-конференція організаторів ініціативи Франківськ Який Треба Берегти та керівництва вишу Івано-Франківського національного медичного університету.

На якій обговорили співпрацю різних середовищ задля однієї цілі – збереження культурної спадщини міста. Першим об’єктом такої співпраці стали старовинні двері фізіологічного корпусу ІФНМУ за адресою Грушевського,7, пишуть Версії.

Ці двері ювілейні, 15-ті, які відремонтують в рамках ініціативи. На їх реставрацію Марію Козакевич, співавтора громадської ініціативи «Франківськ який треба берегти», надихнуло старе фото приблизно 1941 року, на якому угорські вояки позують на фоні тодішнього Краківського страхового товариства.

“На цій старій фотографії видно, як сонце світить на привідкриті двері, на них падає тінь, і можна побачити, що там є скло, а не так як зараз вони наглухо зашиті, – відмітила Марія Козакевич. – Цей нюанс надихнув нас звернутися до університету, і ми раді що ректор відгукнувся на нашу ініціативу. Тепер спільними силами ми хочемо їх відреставрувати і повернути їм автентичний вигляд”.

Ректор Микола Рожко зауважив, що це перший спільний проект, і дасть Бог, не останній.

«В місті є 29 корпусів медуніверситету, які є по суті нашими прадідусями. Бо до прикладу наш морфологічний корпус з 1746 року, а центральний – 1894», – відмітив ректор.

Очільник закладу також розповів, що університет і своїми силами ремонтує старовинні будівлі, в яких розміщені корпуси. До прикладу, нещодавно поміняли 240 вікон в морфологічному корпусі – не на сучасні пластикові, а на дерев’яні. Також були відреставровані старовинні двері в корпусах на Мазепи.

«Ті двері були 40 років помальовані фарбою від підлоги», – зауважив Микола Рожко.

Столітні двері фізіологічного корпусу зняли і відправили на реставрацію, роботи триватимуть кілька місяців.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика