Україна вже не вільна – свобода преси-2013 від Freedom House

20140501173352 3 thumb-700scree-1

Україна за результатами минулого року скотилася в лави «не вільних», свідчить дослідження свободи засобів інформації у світі, що його опублікувала неурядова дослідницька організація зі США Freedom House. І загалом 12 країн так званого євразійського регіону, колишніх республік СРСР, за винятком Балтії, далі мають одні з найнижчих показників свободи преси у світі. Жодна з них не залічена до «вільних»

Україна за 2013 рік втратила відразу три бали порівняно з попереднім дослідженням і перейшла в категорію «не вільних» країн із погляду свободи засобів інформації. Тепер її показник – 63 бали, і вона поділяє 139–140-е місця з Мадагаскаром із загалом 197 країн і територій, свідчить новий звіт Freedom House. У минулорічному звіті Україна з 60 балами ще втримувалася на самій межі «частково вільних».
 
Відбулося різке зростання фізичного насильства і нападів проти журналістів, які намагалися висвітлювати важливі політичні події в Україні
Керін Карлекар


 Директор проекту дослідження свободи преси Керін Карлекар пояснив Радіо Свобода одну з причин такого значного падіння: «Наприкінці 2013 року, коли почалися протестні рухи, рух Євромайдану, ми бачили багато випадків нападів на журналістів – ціллю були ті, хто висвітлював протести. Відбулося різке зростання фізичного насильства і нападів проти журналістів, які намагалися висвітлювати важливі політичні події в Україні».
 
 Але в Україні й до початку протестів вже відбувалися такі події, як концентрація друкованих засобів інформації в руках проурядових груп, через що з цих видань звільнялися провідні журналісти, чи перехоплення власності над одним із небагатьох критичних до влади телеканалів «ТВі».
 
 Це придушення свободи засобів інформації прискорило зміну влади в Україні на початку 2014 року, вважають у Freedom House.
 
Свобода преси у світі найнижча за 10 років
 
 Не краще становище і в інших країнах регіону, зокрема, в Росії. Вона залишилася 176–179-ю разом із Ефіопією й Суданом і 81 балом у ранзі «не вільної».
 
Чи не єдиним місцем для вільного висловлювання в Росії лишається інтернет
Керін Карлекар


 «Більшість радіо- й телекомпаній перебуває під контролем держави, так само фактично й більшість приватної друкованої преси. Так що, по суті, чи не єдиним місцем для вільного висловлювання в Росії лишається інтернет. І ми бачили протягом минулого року намагання накласти контроль і на онлайн-контент шляхом ухвалення закону, який має дати їм змогу переслідувати й за онлайн-контент», – каже Керін Карлекар.
 
 Погіршилося становище в Азербайджані. Узбекистан, Туркменистані і Білорусь узагалі потрапили до п’ятірки найгірших у світі, поруч із Північною Кореєю та Еритреєю.
 
 Деякі позитивні тенденції зазначили натомість у Киргизстані, а також у Грузії. Грузія з Молдовою стали єдиними в «євразійському» регіоні, що визнані «частково вільними». Решта ж країн регіону «не вільні» – а в них живе 97 відсотків його населення.
 
 Загалом у світі, кажуть у Freedom House, становище зі свободою засобів інформації впало до найнижчого рівня за десять років. Тільки 14 відсотків населення світу живе у країнах із «вільною» пресою; в «не вільних» країнах – 44 відсотки. На «частково вільні» припала решта, 42 відсотки. Якщо ж рахувати за країнами, то зі 197 досліджених країн і територій «вільними» визнані 63 (32 відсотки), «частково вільними» 68 (35 відсотків) і «не вільними» 66 (33 відсотки).

Акції протестів під банками РФ в Україні - «мозковий апендицит» Революції Гідності?
  Хвиля протестів під стінами російських банків в Україні триває вже не перший день. Пікети, флеш-моби... А кому від цього стає краще, крім самих учасників акцій, які під впливом самонавіювання, вважають, що невеличкою групою людей, які виконують "театральне дійство" під відділенням банку, наносять нищіний удар по економіці РФ?  
У Турчинова знайшли відмазку, аби не публікувати декларації депутатів
Апарат Верховної Ради України відмовився опублікувати декларації народних депутатів. ЗМІСТУ стало відомо, що громадський рух ЧЕСНО 26 червня надіслав звернення до Голови Верховної Ради Олександра Турчинова із проханням опублікувати декларації усіх народних депутатів на офіційному сайті ВРУ, як того вимагає Закон «Про засади запобігання і протидії корупції».  
«Українські сепаратисти» чи «російські окупанти»?
В останніх звітах щодо збитого літака малайзійської авіакомпанії, рейсу MH17, західні ЗМІ і багато хто навіть в урядах продовжують використовувати неточний термін «українські сепаратисти» для опису так званих «терористів» у Донецькій області.  
Туберкульоз у Черніїві: Cui prodest? (Кому вигідно? - лат.)
  На електронну адресу нашої редакції надійшов лист від жителя села Черніїв  Тисменицького району. Зважаючи на важливість порушеного там питання, надаємо його в повному обсязі без скорочень та виправлень. І маємо надію, що цей лист прочитають і наші можновладці, адже все, що там описано викликає не просто жах, але насамперед страх за своє власне здоров’я та життя.  
Прикарпатські нардепи-лобісти – від рейдерських захоплень до «Калинівського ринку»
Цього місяця добігає до свого завершення четверта сесія Верховної Ради України. Попереду залишилось всього нічого - кілька пленарних засідань, тиждень роботи в комітетах, комісіях і фракціях і на завершення – тиждень роботи з виборцями  

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Наші партнери

123

Loading...

Ми в соцмережах

facebookvktwitterrss


2014. Портал новин Івано-Франківська. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на zmist.if.ua. Розробка та дизайн "Західні інформаційні технології".