Західні експерти: війни в Криму не буде

1376828356 68464000

Війни в Криму не буде - так вважають опитані Deutsche Welle західні експерти з питань Росії та Східної Європи. "Росія не піде на військове втручання в Україні в тому числі в Криму, - вважає Ґергард Манґотт, професор кафедри політології університету в австрійському Іннсбруці. - Я виключаю такий сценарій".


Манґотт пояснює свою думку двома причинами. "По-перше, це завдало б величезної шкоди відносинам Росії з Євросоюзом і США, а по-друге, і це вагоміший аргумент, українська армія може чинити серйозний опір". Тому, вважає експерт, у Криму не повторяться такі події, як у Південній Осетії в серпні 2008 року. Експерт припускає силове втручання Росії "тільки в випадку зіткнень між російським і українським або татарським населенням Криму і силового втручання київської влади". Але такий сценарій політолог вважає малоймовірним.


Із австрійським колегою згоден і берлінський політолог, автор книги "Зовнішня політика Росії" Кристіан Віпперфюрт. "Я не очікую ескалації, хоча повністю виключати цього не можна", - каже позаштатний експерт Німецького товариства зовнішньої політики. На його думку, Росія не ставить питання про територіальну цілісність України. Віпперфюрт вважає, що говорити про загрозу російської воєнної інтервенції в Криму "вигідно деяким українським націоналістам".

Помилка Путіна
Експерти також переконані, що Росія припустилася помилки у своїй політиці щодо України. "Безумовно, Москва зазнала важкої поразки", - вважає Ґергард Манґотт. На його думку, президент Володимир Путін "недооцінив протестний рух на Майдані та можливості ескалації". "Путін вірив, що, надавши Україні кредит на суму 15 мільярдів доларів США, він зможе перетягнути її на свій бік", - зауважує політолог. Також він вважає помилковою спробу Кремля наблизити до себе Україну за президента Віктора Януковича. Манґотт назвав останнього "ненадійним політиком".


"У Росії немає шансів тягнути Україну в один бік", - вважає Петер Шульце, професор університету в Геттингені. На його думку, цей шанс було втрачено найпізніше з усуненням Януковича. Росія, на його думку, не очікувала такого стрімкого розвитку подій та розраховувала на те, що Янукович "пересидить кризу" до наступної зими та президентських виборів. Шульце вважає, що в відносинах із Україною в минулому Росія припустилася "великої помилки", а спроба "переманити Україну та відволікти її від угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі з Європейським Союзом провалилася".
Водночас, додає експерт, "Росія не зацікавлена бити кулаком по столу" та розуміє, що "не зможе розіграти карту сепаратизму".
"Доведеться шукати спільну мову"


Майбутнє російської політики щодо України експерти оцінюють по-різному. Петер Шульце вважає, що багато в чому воно залежатиме від того, хто переможе на дострокових виборах президента України в травні 2014 року. Навіть у випадку інтеграції України до Євросоюзу цей процес триватиме багато років,, каже експерт. "І в Москві, і в Києві розуміють, що їм доведеться шукати спільну мову", - підкреслює Шульце. При цьому він пропонує і Росії, і ЄС шукати нові можливості економічної інтеграції, а не протиставляти свої моделі одне одному.


Кристіан Віпперфюрт вважає, що відносини Москви та Києва залишаться складними. "В останні тижні в Україні посилилася тенденція віддалення від Росії", - каже фахівець. Водночас він додає, що Росія продовжить виділяти Україні фінансову допомогу та не відмовиться від узгодженої з попередньою владою знижки на газ. Політолог висловив надію, що ці дії буде узгоджено між Росією та Заходом.


Європа допоможе, якщо Росія запровадить обмеження
Ґергард Манґотт має іншу думку: Росія може припинити кредитувати Україну та скасувати знижку на газопостачання. "І те, й інше серйозно ускладнить ситуацію в Україні", - каже Манґотт. Він додає, що Росія "опосередковано тиснутиме на Київ із метою змусити нове керівництво враховувати інтереси Москви". Що стосується вступу України до Митного союзу колишніх радянських республік, якого домагалася Росія, то, на думку австрійського експерта, "такої можливості в Росії більше немає". Якщо ж Москва знову почне обмежувати торгівлю з Києвом, як це було у 2013 році, каже Манґотт, то Україні допоможе Європейський Союз.

Акції протестів під банками РФ в Україні - «мозковий апендицит» Революції Гідності?
  Хвиля протестів під стінами російських банків в Україні триває вже не перший день. Пікети, флеш-моби... А кому від цього стає краще, крім самих учасників акцій, які під впливом самонавіювання, вважають, що невеличкою групою людей, які виконують "театральне дійство" під відділенням банку, наносять нищіний удар по економіці РФ?  
У Турчинова знайшли відмазку, аби не публікувати декларації депутатів
Апарат Верховної Ради України відмовився опублікувати декларації народних депутатів. ЗМІСТУ стало відомо, що громадський рух ЧЕСНО 26 червня надіслав звернення до Голови Верховної Ради Олександра Турчинова із проханням опублікувати декларації усіх народних депутатів на офіційному сайті ВРУ, як того вимагає Закон «Про засади запобігання і протидії корупції».  
«Українські сепаратисти» чи «російські окупанти»?
В останніх звітах щодо збитого літака малайзійської авіакомпанії, рейсу MH17, західні ЗМІ і багато хто навіть в урядах продовжують використовувати неточний термін «українські сепаратисти» для опису так званих «терористів» у Донецькій області.  
Туберкульоз у Черніїві: Cui prodest? (Кому вигідно? - лат.)
  На електронну адресу нашої редакції надійшов лист від жителя села Черніїв  Тисменицького району. Зважаючи на важливість порушеного там питання, надаємо його в повному обсязі без скорочень та виправлень. І маємо надію, що цей лист прочитають і наші можновладці, адже все, що там описано викликає не просто жах, але насамперед страх за своє власне здоров’я та життя.  
Прикарпатські нардепи-лобісти – від рейдерських захоплень до «Калинівського ринку»
Цього місяця добігає до свого завершення четверта сесія Верховної Ради України. Попереду залишилось всього нічого - кілька пленарних засідань, тиждень роботи в комітетах, комісіях і фракціях і на завершення – тиждень роботи з виборцями  

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Наші партнери

123

Loading...

Ми в соцмережах

facebookvktwitterrss


2014. Портал новин Івано-Франківська. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на zmist.if.ua. Розробка та дизайн "Західні інформаційні технології".