Девальвація гривні спричинить зниження купівельної спроможності українців

main

Золотовалютні резерви України суттєво впали, а економічні фундаментальні ризики залишаються високими. Подальше зниження вкрай небезпечне, якийсь мінімум резервів завжди має залишатися для критичного імпорту чи виплат заборгованостей, чи за форс-мажорними обставинами. Таку думку висловив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

За словами експерта, основними причинами, які призвели до падіння золотовалютних резервів, стало чимало чинників, зокрема низька економічна динаміка, падіння промисловості 2013 року на 5%, негативне зовнішньоекономічне сальдо, яке торік досягло рекордних рівнів і поки що не збирається зменшуватися. До того ж в України чимало боргів, крім офіційно зареєстрованих, варто додати і минулорічні заборгованості за російський газ.

«В Україні вже критично низький рівень золотовалютних запасів, десь приблизно 17-18 млрд. доларів. Зрозуміло, що економіка потребує значних і сильних стимулів для розвитку, тут потрібні рішучі кроки стосовно трансформації. Основою могло би стати відновлення співпраці з МВФ», — пояснює експерт.

Пан Юрчишин обґрунтовує співпрацю з МВФ тим, що в таких кризових умовах Міжнародний валютний фонд зазвичай швидко приймає рішення про надання фінансової та консультативної допомоги, до того ж фінансова допомога — це довгі і дешеві ресурси, тобто значно вигідніші, ніж позики у Росії. До того ж услід за МВФ можна було би очікувати ресурсів від Світового банку і Євросоюзу.

Однак експерт переконаний, що зміна влади не буде тією ключовою зміною, яка допоможе економічній кризі: «Говорити, що зміна Кабміну призведе до якихось суттєвих змін — це перебільшення. Персоналії відіграють важливу позитивну чи негативну роль, залежно від того, що вони робитимуть і чи справді впроваджуватимуть економічні зміни».

Стосовно гривні, то тиск на сьогодні певним чином зняли, однак на національну валюту тиснутимуть численні борги країни і проблеми можуть повернутися, якщо ситуація не зміниться.

«Услід за девальвацією гривні слід очікувати на інфляцію, — пояснює пан Юрчишин. — Вже зараз є інформація про те, що подорожчав бензин, побутові товари, які мають стосунок до імпорту».

Проте, як додає експерт, економічна криза не повинна позначитися на зарплатах бюджетників. «Девальвація тягне за собою інфляцію, а цей процес певним чином прискорить обіг коштів і може збільшити податкові вилучення, і, відповідно, наповнення бюджету, йдеться не про реальну, а саме номінальну вартість наповнення бюджету і, відповідно, про номінальні зарплати», — наголошує пан Юрчишин.

Він прогнозує, що завдяки інфляції відбудеться зростання номінального ВВП і нарощення номінальних надходжень до бюджету, а з цих номінальних надходжень вже можна буде сплачувати номінальну зарплату держслужбовцям та іншим бюджетникам. Але українців чекає зниження реальної купівельної спроможності.

Акції протестів під банками РФ в Україні - «мозковий апендицит» Революції Гідності?
  Хвиля протестів під стінами російських банків в Україні триває вже не перший день. Пікети, флеш-моби... А кому від цього стає краще, крім самих учасників акцій, які під впливом самонавіювання, вважають, що невеличкою групою людей, які виконують "театральне дійство" під відділенням банку, наносять нищіний удар по економіці РФ?  
У Турчинова знайшли відмазку, аби не публікувати декларації депутатів
Апарат Верховної Ради України відмовився опублікувати декларації народних депутатів. ЗМІСТУ стало відомо, що громадський рух ЧЕСНО 26 червня надіслав звернення до Голови Верховної Ради Олександра Турчинова із проханням опублікувати декларації усіх народних депутатів на офіційному сайті ВРУ, як того вимагає Закон «Про засади запобігання і протидії корупції».  
«Українські сепаратисти» чи «російські окупанти»?
В останніх звітах щодо збитого літака малайзійської авіакомпанії, рейсу MH17, західні ЗМІ і багато хто навіть в урядах продовжують використовувати неточний термін «українські сепаратисти» для опису так званих «терористів» у Донецькій області.  
Туберкульоз у Черніїві: Cui prodest? (Кому вигідно? - лат.)
  На електронну адресу нашої редакції надійшов лист від жителя села Черніїв  Тисменицького району. Зважаючи на важливість порушеного там питання, надаємо його в повному обсязі без скорочень та виправлень. І маємо надію, що цей лист прочитають і наші можновладці, адже все, що там описано викликає не просто жах, але насамперед страх за своє власне здоров’я та життя.  
Прикарпатські нардепи-лобісти – від рейдерських захоплень до «Калинівського ринку»
Цього місяця добігає до свого завершення четверта сесія Верховної Ради України. Попереду залишилось всього нічого - кілька пленарних засідань, тиждень роботи в комітетах, комісіях і фракціях і на завершення – тиждень роботи з виборцями  

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Наші партнери

123

Loading...

Ми в соцмережах

facebookvktwitterrss


2014. Портал новин Івано-Франківська. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на zmist.if.ua. Розробка та дизайн "Західні інформаційні технології".