Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Юрій Бойко: Зростання інфляції спровоковане рішенням влади скасувати державне регулювання цін на товари першої необхідності

Infliatsiya-8453

Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко в ефірі телеканалу «Інтер», коментуючи зниження купівельної спроможності українців.

«Сьогодні, коли приїжджаєш в будь-яку аудиторію, питання зростання цін для людей стоїть на першому-другому місці. Тому що ростуть вони постійно. Тільки за минулий рік деякі продукти подорожчали більш ніж на 20%, на жаль, ця тенденція зберігається і сьогодні.

Навіть «прикручені» Держстатом цифри говорять, що за 2014-2017 рр. ціни зросли в 1,4 рази, хоча в реальності зростання було значно вище. Тільки за перші 4 місяці цього року інфляція склала 4,4% – це половина від офіційного прогнозного показника інфляції на рік в 9%. Виходячи з цього, можна сказати, що інфляційний прогноз влади абсолютно нереалістичний, і в кінці року нас буде чекати двозначний показник інфляції. В таких умовах, коли ціни і тарифи зростають, купівельна спроможність людей закономірно знижується, і влада практично не в змозі контролювати цей процес», – підкреслив Юрій Бойко.

Опозиційний політик вважає, що спусковим гачком до зростання інфляції і значного погіршення життя людей в цілому стало рішення уряду в жовтні 2016 року прибрати держрегулювання цін на товари першої необхідності. «Це була дика дурість. Жодна держава в умовах кризи не має права самоусуватися від контролю за цінами. І те, що влада в особі уряду таке витворила, в підсумку і призвело до того, що відразу почали рости ціни на все. Зараз багато хто не може купити найнеобхідніше з продуктів, ліків – у людей просто не вистачає на це коштів. Всім вже зрозуміло, і урядовці повинні це визнати, що їх експеримент зі скасуванням держрегуляцій провалився. Сьогоднішня ситуація вимагає негайного втручання.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагатиме, щоб уряд відновив державне регулювання цін на товари першої необхідності. В умовах економічного спаду і соціальної кризи – це першочерговий крок, який потрібно зробити, щоб хоч якось полегшити життя людей», – резюмував Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика