Останні події:
Мішок сушеної коноплі виявили франківські патрульні під час сімейної сварки (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську МІУК пише жителям смс з проханням відремонтувати балкони... | Краса нічного міста: як виглядає Коломия у світлі ліхтарів (фото)... | 12 тисяч франківців працюють у «тіні» або за тимчасовими трудовими угодами (відео)... | Франківське комунальне підприємство “МІУК” планує придбати за 1 млн грн два автомобілі... | В посольствах Польщі українців “мучать” дивними питаннями про видатного прикарпатця Степана Бандеру... | У Франківську розширять коло пасажирів, які будуть безоплатно їздити у міському транспорті... | В Рогатинському районі від пацієнтів психлікарні ховали новий одяг і білизну: люди ходили і спали в лахмітті (ФОТО)... | Подробиці резонансної події: у Франківську під час пожежі дівчина зістрибнула з балкону, а п’яний чоловік вистрілив в пожежника (відео)... | На Косівщині покарають батьків, які через пиятику не дбають про малолітніх дітей (фото)... |

Сергій Льовочкін: Уряд має вжити системних заходів, щоб зупинити падіння промисловості

Urjad UA-978

Незважаючи на заяви про зростання економіки, промислове виробництво в Україні в 2017 році скоротилося.

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Льовочкін вимагає від уряду вжити заходів, спрямованих на припинення падіння виробництва у промисловому секторі. Про це він написав у депутатському запиті, направленому до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

«Вимагаю невідкладно вжити комплексних та системних заходів, спрямованих на припинення падіння виробництва у промисловому секторі, що призводить до загострення проблем невиплати заробітної плати та нарощення безробіття», – говориться у запиті.

Сергій Льовочкін навів дані, згідно з якими в 2017 році промислове виробництво в Україні скоротилось в порівнянні з 2016 роком на 0,1%. Отже, на його думку, заяви про минулорічні успіхи у відновленні зростання економіки та промисловості є необґрунтованими, оскільки в їх основі лежать маніпуляції зі статистикою і низька база порівняння попередніх років. Насправді обсяг промислового виробництва в минулому році склав лише 79,6% від рівня цього показника в 2013 році (без урахування Криму та зони АТО).

Найгірша ситуація – у видобувній галузі (–5,8% за 2017 рік) і паливно-енергетичному комплексі (–6,5%). При цьому вугілля було видобуто на 16% менше, а коксу вироблено на 18,5% менше, ніж у 2016 році.

Важкий стан справ зберігався і в металургійній галузі, підприємства якої в минулому році скоротили видобуток металевих руд на 6,3%, а випуск металургійної продукції – на 0,4%.

«Поглибився кризовий стан на підприємствах транспортного машинобудування. Вітчизняні корабели, які наприкінці 80-х років щорічно спускали на воду 50-60 комерційних суден і 10-12 військових кораблів, сьогодні перебиваються разовими дрібними контрактами і виживають здебільшого завдяки ремонтним роботам. Аналогічна ситуація в авіабудівній галузі, виробництво в якій знаходиться фактично на нульовій позначці», – розповів народний депутат.

Також, за його інформацією, в минулому році продовжилося падіння виробництва окремих видів продукції в легкій промисловості, фармацевтичній, електронній, електромеханічній та механічній галузях, виробництві будматеріалів.

Затяжне падіння промислового виробництва призвело до загострення багатьох соціально-чутливих проблем. В першу чергу, це – нарощування боргів із зарплати і зростання безробіття, які разом сприяють погіршенню соціальної захищеності громадян і провокують збільшення масштабів бідності в Україні. Причому 78% боргів припадає саме на промисловість.

«Одною з головних причин тривалої негативної динаміки в індустріальному секторі є відсутність системного підходу у формуванні державної промислової політики, яка повинна включати чітке комплексне бачення перспектив вітчизняної промисловості, першочергові пріоритети її розвитку, ефективні інструменти підтримки висококонкурентних сегментів промисловості», – зазначив Сергій Льовочкін.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика