МІП розпочало напрацювання законодавства щодо страхування журналістів як додаткової гарантії безпеки працівників ЗМІ

mip-2606

26 червня 2017 року Міністерство інформаційної політики України ініціювало круглий стіл на тему: «Законодавче врегулювання страхування журналістів як додаткової гарантії безпеки працівників ЗМІ». До обговорення долучилися представники Офісу Ради Європи в Україні, Національної спілки журналістів України, медійники та страховики. 

Відкриваючи захід, Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг висловив подяку Міністерству за порушення такого важливого питання безпеки журналістів, що особливо актуально постає на фоні сучасних подій в Україні, та зазначив, що українське законодавство потребує внесення змін щодо страхування журналістів. «Напади на журналістів і представників медіа є особливо серйозним порушенням прав людини, оскільки вони не лише шкодять конкретним особам, а й позбавляють інших права отримувати інформацію, обмежуючи суспільний діалог, що лежить в основі демократичного суспільства», - зазначив він. 

За словами Енберга, Рада Європи приділяє особливу увагу питанням безпеки журналістів, а тому запустила платформу, на якій висвітлюються випадки порушення прав журналістів або перешкоджання їх професійній діяльності. 

Державний секретар МІП Артем Біденко наголосив: «Для Міністерства інформаційної політики України безпека ЗМІ, можливість для журналістів здійснювати свою професійну діяльність без перешкод і ризиків є найголовнішим пріоритетом». За його словами, коли з’явилася платформа Ради Європи з питань безпеки журналістів, МІП одразу включилося в роботу для того, щоб збирати інформацію та вирішувати випадки, що стосуються України, максимально оперативно, в тому числі із залученням інших органів влади. «Нині ми хочемо напрацювати законодавство таким чином, аби забезпечити ЗМІ всі можливі гарантії безпеки праці. Тому сьогодні ми ініціювали це обговорення, аби почути фахові рекомендації та зібрати найкращі пропозиції професійної спільноти та закордонних партнерів», - пояснив держсекретар. 

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зазначив, що такі обговорення є важливими також з точки зору подолання системної безкарності за порушення прав журналістів і вніс пропозицію запровадити обов’язкове страхування в двох форматах: «Перше – це страхування журналістів, що працюють у зоні АТО, а друге – обов’язкове страхування на території всієї країни, адже умови праці фундаментально різняться». 

1

Член комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Сергій Висоцький зазначив, що однією з проблем у законодавчому запровадженні обов’язкового страхування для журналістів є гарантування страхових ризиків, яке може бути або державним, або бізнесовим. Вирішенням цієї проблеми, на думку Висоцького, є створення закону про державні гарантії журналістам, що виконують свої професійні обов’язки в зонах підвищеної небезпеки. 

Роман Головенко, заступник виконавчого директора Інституту масової інформації, виокремив такі проблеми впровадження страхування журналістів, як відсутність ініціативи у вирішенні цього питання серед самих журналістів, невизначеність критеріїв, за якими має здійснюватися страхування, та економічний аспект. Тому процес страхування журналістів він запропонував розпочати з працівників загальнонаціональних каналів.  

Начальник відділу зв’язків із засобами масової інформації МОУ Олександр Мотузяник запропонував використати спільний проект МІП і Міністерства оборони України «Embedded Journalism» як кейс для напрацювання відповідних правил страхування та висловив запевнення в підтримці Міноборони в процесі запровадження загального страхування журналістів. 

Світлана Остапа, представник «Детектор Медіа», наголосила на важливості страхування для журналіста будь-якого ЗМІ, якого надсилають у зону бойових дій. 

У той же час, Володимир Ільченко, доцент кафедри періодичної преси Інституту журналістики КНУ імені Т.Шевченка, також зазначив на необхідності розподілу страхування на звичайне та страхування в гарячих точках і запропонував страхувати не саме життя журналіста, а його відрядження.

Олександр Чекмарьов, представник Центру Народного Страхування, окреслив специфіку страхового ринку України та запропонував варіанти впровадження страхування для журналістів, що можуть бути реалізовані через постанову Кабінету Міністрів України. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити




Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Курси валют

Курси долара, євро і рубля по банках