Останні події:
Франківщина не буде вогнищем розбрату, – Гончарук пообіцяв, що навіть під час виборів на Прикарпатті буде спокій... | Масове отруєння на Коломийщині: кількість потерпілих зросла до 19... | Справжнє гуцульське весілля та автентична кухня: в Івано-Франківську проведуть фестиваль “День Верховини” (фото)... | До уваги прикарпатських водіїв – штрафи за порушення ПДР зростуть у 20 разів (відео)... | Смертельна небезпека: два надвірнянських села можуть бути відрізаними від світу через аварійний міст (відео)... | Маленькому франківцю терміново потрібна допомога на боротьбу з раком... | Журналісти показали, як живеться у найбільшому селі України – гуцульському Космачі (відео)... | Тепла осінь: у Карпатах зацвіла червона рута (фоторепортаж)... | Протестувальники повертаються додому – влада пообіцяла відремонтувати дорогу Яблунів-Делятин (фото)... | Прикарпатець за “смішні” гроші купив рідкісний карпатський гриб (фото)... |

Чим дихають прикарпатці: понад 80% шкідливих викидів в повітря припадає на підприємства Бурштина

burshtinskaya-tes-56795

У 2017 році в атмосферне повітря області потрапило 198,3 тис т забруднюючих речовин, що на 0,8% більше, ніж роком раніше.

Основними забруднювачами повітря залишаються підприємства м. Бурштина, на які припадає 80,7% загальнообласних викидів; частка м. Калуша складає 10,1%, Надвірнянського, Долинського та Богородчанського районів – 2,4–1,1%, решти міст та районів – менше 1% кожного. Про це інформує Головне управління статистики в області.

Зменшення викидів в атмосферне повітря порівняно з 2016 роком відбулося у Верховинському (на 0,3%), Богородчанському (на 4,9%), Рожнятівському (на 5,7%), Снятинському (на 12,7%), Тлумацькому (на 22,8%), Рогатинському (на 32,7%) районах, містах Івано-Франківську (на 0,1%), Коломиї (на 1,1%) та Бурштині (на 5%). У Тисменицькому, Косівському, Галицькому районах та містах Яремче і Болехові обсяги викидів забруднюючих речовин збільшено на 0,1–9,5%, у Калуському, Долинському, Городенківському районах – на 10,3–16,3%, у Коломийському, Надвірнянському районах та м. Калуші – у 1,6–1,9 раза, пишуть Версії з посиланням на МІСТО.

Крім того, у повітряний басейн області надійшло 12 млн т діоксиду вуглецю (на 6,2% більше, ніж у 2016 році), де 72,8% склали викиди від стаціонарних джерел забруднення підприємств м. Бурштина.

У розрахунку на квадратний кілометр території області щільність викидів від стаціонарних джерел забруднення склала 14,2 т (у 2016р. – 14,1 т). У територіальному розрізі найбільше у розрахунку на квадратний кілометр викинуто забруднюючих речовин у містах Бурштині (14,6 тис т) та Калуші (308,4 т); у м. Івано-Франківську, м. Коломиї, Надвірнянському, Долинському, Богородчанському районах щільність викидів становила 5,3–2,7 т на квадратний кілометр, в Галицькому, Тисменицькому та Калуському районах – 2,1–1,2 т, у Рожнятівському, Рогатинському, Косівському, Снятинському, Городенківському, Коломийському, Тлумацькому районах, м. Болехові та м. Яремче – 0,9–0,1 т; у Верховинському районі у розрахунку на квадратний кілометр викинуто менше 100 кг забруднюючих речовин.

У розрахунку на одну особу в області в атмосферне повітря потрапило 143,8 кг забруднюючих речовин проти 142,4 кг у 2016 р. Найбільше забруднюючих речовин у розрахунку на одну особу викинуто підприємствами міст Бурштина (10,6 т) та Калуша (300 кг); у Долинському, Надвірнянському, Галицькому та Богородчанському районах цей показник знаходився в межах від 64 до 30 кг, у Рожнятівському, Тисменицькому, Калуському та Рогатинському – від 16 до 11 кг, у решті міст та районів – склав менше 10 кг забруднюючих речовин на одну особу.




Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Курси валют

Курси долара, євро і рубля по банках