Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)

burshtinskaya-tes-56795

Представники команди громадського моніторингу якості повітря 28 березня відвідали Бурштинську ТЕС.

Тут відмоніторили показники забрудненея повітря дрібнодисперсним пилом, розміром 2.5мікрометра та 10мікрометрів. Заміри проводились при швидкості вітру 4м/с. Фахівці кажуть, що при безвітряній погоді концентрація мікропилу зростає, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Про результати повідомив координатор проекту EcoCity Олексій Трелевський.
“Перші заміри провели під димовим шлейфом від ТЕС у селі Слобідка-Більшівцівська і не виявили перевищення норми в 30мкг/м3 по показнику PM2.5 та перевищення по PM10 . Далі заміри провели під самою ТЕС і також не виявили перевищення по мікропилу. Проте спостерігали короткочасний всплеск радіації до 98 мікрорентген в годину, а далі радіація була в межах норми. Відвідали старе шламосховище по дорозі на селище Демешківці і там також не спостерігали перевищень по забрудненості мікропилом. Після цього відвідали нове шламосховище біля самої ТЕС -там також не спостерігалось перевищень. Золосховище було зволожене і на рівні людського росту перевищень не було , проте на самій золі було перевищення по PM10. Можна зробити висновок, що золу постійно потрібно зволожувати, бо її може розносити вітром на ближні селища, зокрема Бовшів. Також привернули увагу вагони на які відгружають золу. Вони не захищенні від розвіювання золи вітром, тому при перевезенні можуть добре напилити”, – додав Трелевський.

Під час дослідження команда EcoCity , наголосили волонтери, не переслідувала жодні політичні цілі та “хайпу”.

Більше про громадський моніторинг можна дізнатися на https://eco-city.org.ua
Погода
Погода в Івано-Франківську

вологість:

тиск:

вітер:

Курси валют

Курси долара, євро і рубля по банках