Закарпатська облрада з ініціативи ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ підтримала звернення до президента України з вимогою накласти вето на Закон «Про освіту»

Osvita979

У четвер, 21 вересня, Закарпатська обласна рада ухвалила звернення до президента Петра Порошенка з вимогою внести правки або накласти вето на проект Закону України «Про освіту». За відповідне рішення проголосували 38 депутатів облради. Ініціатором звернення і розробником його тексту виступила фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

«На Закарпатті навчаються на угорській, російській, словацькій, румунській мовах. Як сьогодні все це зупинити? Якщо президент підпише закон, що будуть робити діти, які навчаються, наприклад, на румунській чи угорській мові? До таких реформаторських законів потрібно підходити фундаментально», - прокоментував звернення депутат облради, голова Закарпатської обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Ледида, - пише ОБ

У зверненні депутати обласної ради висловили стурбованість можливими наслідками для населення краю у зв’язку із впровадженням норм Закону «Про освіту». «Громадяни України, які належать до національних меншин, втрачають право на вільний вибір мови навчання, що замінюється правом одержувати освіту в державних і комунальних закладах виключно державною мовою. Представникам нацменшин гарантується право на здобуття освіти мовою відповідної національної меншини тільки в окремих класах комунальних навчальних закладів на рівні дошкільної і початкової освіти, і тільки поряд з державною мовою», - підкреслюється у зверненні.

Депутати зазначають, що нормативними положеннями ст. 7 даного закону порушується ряд прав і свобод, передбачених та гарантованих Конституцією України.

Вони підкреслили, що цей закон «несе загрозу авторитету нашої держави на міжнародній арені; ставить під сумнів щирість проголошених Україною євроінтеграційних прагнень, реалізація яких неможлива у разі порушення прав і свобод людини, зокрема і представників національних меншин; може призвести до міжнаціональних конфліктів, зростання еміграційних процесів і не веде до консолідації суспільства».

«Також просимо направити проект Закону України «Про освіту» для експертизи Генеральному секретарю Ради Європи та до Венеціанської комісії на відповідність його положень європейським стандартам та цінностям і, тільки у разі їх позитивних висновків, ініціювати повторний розгляд законопроекту Верховною Радою України», - зазначається у зверненні обласної ради.

Із повним текстом звернення можна ознайомитись тут.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика