Кожен крок нової влади в економіці повинен бути відкритим для населення і бізнесу

yurchyshyn v

Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин у коментарі новинній службі УНІАН розповів про першочергові кроки, які повинен зробити новий уряд, щоб стабілізувати економічну ситуацію в Україні.

Слово реформа має явно всім обридлий присмак. Зараз, на жаль, ситуація така, що треба говорити про невідкладні кроки, які потрібно здійснити негайно. Перше, що повинен буде зробити прем'єр, — звернутися за допомогою до МВФ, ЄБРР, ЄС. Причому умови МВФ значно кращі, ніж інші, які можуть пропонуватися. А реформи, які рекомендує Фонд в обмін на кошти, припускають обмеження для відвертого дерибану, причому всі вони прописані з чітким забезпеченням допомоги малозабезпеченим.

Також невідкладно потрібно створити прозорі та однакові для всіх правила гри, перш за все для бізнесу. Без цього будь-які рухи будуть поверненням до тих результатів, які були раніше.

Наступний крок — зміна фіскальної політики. Найчастіше податкові органи використовуються для тиску на бізнес. Тому вже найближчим часом потрібно вдатися до дій, які в принципі легко зробити. Наприклад, скасувати пільги для високопосадовців, для окремих підприємств. Це ті заходи, які потрібні, щоб запрацювали економічні механізми. Тут доречний приклад Грузії, де відразу різко були знижені податкові ставки, а також кількість податків, при цьому надходження до бюджету тільки збільшилися, адже стало вигідніше сплачувати податки, ніж не платити. Крім того, в Грузії був прийнятий так званий акт економічної свободи, де дуже чітко було зафіксовано зобов'язання і можливості, які і влада, і суспільство беруть на себе.

Крім того, необхідно переглянути бюджет і визначитися, які статті можна урізати, щоб зробити його реальним. Напевно, можна скоротити стратегічні програми і національні проекти, наприклад, підготовки до проведення всіляких міжнародних чемпіонатів та ігор, тобто специфічної спрямованості. Вони в нинішній ситуації не актуальні. Ресурсів, які передбачалося на них виділити, цілком достатньо, щоб покривати фіскальні розриви на всіх рівнях.

І ще один крок — зробити максимально незалежними і самостійними регіони як адміністративно, так і фінансово. У нас система відносно місцевої влади влаштована так, що вона надцентралізована. Необхідно частину ресурсів безпосередньо залишати в регіонах, щоб громади могли розуміти, на що йдуть їхні гроші, щоб не було розмов, який регіон кого годує.

Також залишаються досить незрозумілими дії на валютному ринку, політика у фінансовому секторі має стати прозорою.

В цілому кожна влада завжди говорить, що сьогодні — добре, а завтра буде ще краще. Але сьогодні потрібно чесно і відверто сказати — завтра краще не буде. Ми стоїмо перед невизначеністю гривні, перед ризиком інфляції. Тому важлива відкритість влади, вона повинна говорити про реальні кроки і пояснювати, чому вона так чинить. Тільки тоді населення і бізнес зможуть планувати свою діяльність. Якщо виникнуть незрозумілі кроки, коли розповідатимуть одне, а на полицях магазинів українці будуть бачити інше, то тоді неминуче відбудеться повернення до того розвитку, який у нас був останні роки.

Акції протестів під банками РФ в Україні - «мозковий апендицит» Революції Гідності?
  Хвиля протестів під стінами російських банків в Україні триває вже не перший день. Пікети, флеш-моби... А кому від цього стає краще, крім самих учасників акцій, які під впливом самонавіювання, вважають, що невеличкою групою людей, які виконують "театральне дійство" під відділенням банку, наносять нищіний удар по економіці РФ?  
У Турчинова знайшли відмазку, аби не публікувати декларації депутатів
Апарат Верховної Ради України відмовився опублікувати декларації народних депутатів. ЗМІСТУ стало відомо, що громадський рух ЧЕСНО 26 червня надіслав звернення до Голови Верховної Ради Олександра Турчинова із проханням опублікувати декларації усіх народних депутатів на офіційному сайті ВРУ, як того вимагає Закон «Про засади запобігання і протидії корупції».  
«Українські сепаратисти» чи «російські окупанти»?
В останніх звітах щодо збитого літака малайзійської авіакомпанії, рейсу MH17, західні ЗМІ і багато хто навіть в урядах продовжують використовувати неточний термін «українські сепаратисти» для опису так званих «терористів» у Донецькій області.  
Туберкульоз у Черніїві: Cui prodest? (Кому вигідно? - лат.)
  На електронну адресу нашої редакції надійшов лист від жителя села Черніїв  Тисменицького району. Зважаючи на важливість порушеного там питання, надаємо його в повному обсязі без скорочень та виправлень. І маємо надію, що цей лист прочитають і наші можновладці, адже все, що там описано викликає не просто жах, але насамперед страх за своє власне здоров’я та життя.  
Прикарпатські нардепи-лобісти – від рейдерських захоплень до «Калинівського ринку»
Цього місяця добігає до свого завершення четверта сесія Верховної Ради України. Попереду залишилось всього нічого - кілька пленарних засідань, тиждень роботи в комітетах, комісіях і фракціях і на завершення – тиждень роботи з виборцями  

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Наші партнери

123

Loading...

Ми в соцмережах

facebookvktwitterrss


2014. Портал новин Івано-Франківська. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на zmist.if.ua. Розробка та дизайн "Західні інформаційні технології".