Останні події:
У Франківську відзнаками президента України нагородили учасників бойових дій (ФОТО)... | Доведені до відчаю батьки дітей з Долинського дитячого будинку прийшли до обласних чиновників з проханням не закривати заклад (фото+відео)... | У Франківську одну з вулиць назвали на честь американського сенатора Джона Маккейна... | Курйоз: у франківських маршрутках пасажирам на голови падає сніг (фото)... | Нові правила розмитнення “євроблях”: франківські митники пояснили, як це зробити (фото)... | На Прикарпатті Держпродспоживслужба вилучила з їдалень шкіл і садків 570 кг неякісних продуктів... | Франківцям на замітку: з 1 січня подорожчає тепло від ТКЕ (ВІДЕО)... | Терміново! Прикарпатці благають врятувати життя їхнього маленького сина (фото+документи)... | Нікому не потрібні! В Долині закривають унікальний дитячий заклад для дітей з інвалідністю (фото)... | Ажіотаж навколо “Baby-box”: Прикарпаття до кінця тижня обіцяють повністю забезпечити пакунками малюка (фото)... |

Вадим Новинський: Якби не політики, то церква в Україні давним-давно була б уже єдиною

Tserkva-986

Про це заявив Голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський в ефірі телеканалу «Наш» в середу, 5 грудня.

«На жаль, Петро Порошенко зробив питання релігії частиною своєї передвиборної кампанії. Уже кілька разів називалися дати так званого об'єднавчого собору церкви, яку він створює. Спочатку говорили про 21-22 листопада, потім про початок грудня, тепер про 15 грудня. Ми не знаємо, відбудеться чи ні зрештою цей собор, але Українська Православна Церква в ньому участі не братиме. Наша церква не визнає тих рішень, які прийняв Стамбульський Патріарх на початку жовтня, тому що він вийшов за межі своїх повноважень», - підкреслив Вадим Новинський.

Він зазначив, що у православної церкви немає Папи Римського. «У Патріарха Варфоломія є право бути першим по честі, але рівним за правами. І як він сам говорив, православна церква управляється соборним розумом і соборною відповідальністю. І тільки голови всіх православних церков спільно можуть приймати рішення з важливих питань світового церковного життя, а він перетягнув всі повноваження собі. Він не міг зняти анафему з колишнього Митрополита Київського Філарета, бо це може зробити тільки та церква, яка її наклала. Не міг він і скасувати грамоти 1686 року про перепідпорядкування Київської митрополії Російському Патріарху, тому що згідно з церковними канонами апеляція з таких питань - 30 років. Крім того, нинішні кордони Київської митрополії значно відрізняються від тих, що були в XVII столітті - тоді було 2/5 від того, що є зараз. Як же він може всім цим керувати? Але Варфоломій пішов на ці кроки. У нього своя мета, у Порошенка - своя. Ми не проти надання автокефалії, але ми проти того, щоб вона надавалася незаконним шляхом», - заявив Вадим Новинський.

Політик підкреслив, що президент хоче створити нібито церкву, яка насправді буде політичною організацією - таким собі релігійним департаментом Адміністрації Президента, який буде виконувати його політичні замовлення. І зараз влада вчиняє величезний тиск на служителів УПЦ, щоб вони взяли участь в цих беззаконних зборах, і таким чином легітимізувати Петру Порошенко те, що він зараз створює.

Коментуючи проект статуту нової церкви, який недавно опублікували ЗМІ, народний депутат зазначив, що даний проект передбачає значне звуження автономії новоствореної церкви в порівнянні навіть з тою, яка була у так званого Київського патріархату раніше. «Зокрема, там сказано, що з важливих питань Синод повинен звертатися до Вселенського Патріарха, і той з радістю буде давати свої поради, як себе вести. Тобто управління буде повністю вестися зі Стамбула. І зараз нам Петро Порошенко буде продавати це, як велике досягнення. Але по факту не буде ніякої автокефалії. Та церква, що вони створюють, не буде в переліку всіх православних церков світу. Вона буде в складі Стамбульського патріархату, ось і все. І це автокефалія? Ні, це екзархат. У них не буде навіть тих прав, що були до 1990 року у нашої церкві», - зазначив опозиціонер.

«У України вже є канонічна православна церква на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. У неї є всі права автокефалії, а томос вона отримала від РПЦ ще в 1990 році. Ні фінансово, ні адміністративно вона ніяк не залежить від Російського Патріарха. Там служать священики і архієреї українці, і в цю церкву ходить український народ. І якби не політики, то церква в Україні давним-давно була б уже єдиною, і не було б ніякого розколу», - резюмував Вадим Новинський.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика