Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Ігор Шурма: Доки не буде призначено міністра охорони здоров’я, доти в медичній галузі триватиме безлад

MED-reform-398567305

Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, член парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ігор Шурма заявив під час брифінгу у Верховній Раді у середу, 5 грудня.

Він розповів про особливості міжнародних закупівель ліків, які здійснює Україна. «Виявляється, що міжнародні організації не постачають ліки в Україну, а лише надають послуги з організації та проведення процедур закупівель лікарських засобів. Скільки ж коштують ці послуги? За останні роки за межі України виведено 18 млрд грн. Послуги коштують 5,5%. Тобто 1 млрд гривень ми заплатили тільки за ці послуги», - зазначив опозиційний політик.

«За старими законами і правилами, які вважалися корупційними, ми отримували ліки впродовж 90 днів, і тільки після цього йшов повний розрахунок. Зараз же гроші платяться авансом, вони там знаходяться до 18 місяців. За 2017 рік одна з міжнародних організацій поставила тільки 40% медикаментів. Офіційна відповідь МОЗу говорить, що на даний час затримки у поставках лікарських засобів та медичних виробів в цілому відсутні. Звертаюся до головних лікарів обласних, міських, районних лікарень – до вас надійшло все, що вам обіцяли закупити в 2017-2018 рр.? За 2018 р. поставки фактично не здійснені. Згідно звітів гроші перераховані, ліки перетнули митну територію України, але в регіонах нічого немає», - підкреслив Ігор Шурма.

«Процедура затвердження номенклатури лікарських засобів на 2019 рік ще навіть не проводилася. Перед новим роком цього вже ніхто не зробить, це буде зроблено в першому кварталі 2019 року. Тендерні процедури будуть проведені ще пізніше, і поставки знову будуть проведені в кінці року. Несвоєчасні поставки ліків призводять до того, що люди не мають чим лікуватися і можуть просто померти. Ось така ціна міжнародних договорів», - зазначив парламентарій.

«Не треба розповідати про те, що закуповуються дешеві ліки. Ніхто на Заході нам нічого дешевого не продасть, нам дають те, що там може бути прострочено і потребує утилізації», - сказав він.

Народний депутат також розповів, що за останні роки Міністерством охорони здоров’я через Програму розвитку ООН було закуплено низку лікарських засобів та виробів медичного призначення, які були ввезені на територію України в якості дипломатичного вантажу для службового використання з порушенням митних та інших контрольних процедур.

«МОЗ живе в кабінетах своїм життям. Я їм всім пропоную поїхати не на круглі столи та лекції, а в регіони, і подивитися, як на сьогоднішній день медичні заклади забезпечені лікарськими засобами, які закуповуються за державні кошти», - наголосив Ігор Шурма.

«Це все триватиме доти, доки Кабінет Міністрів і персонально прем’єр-міністр не внесе кандидатуру на посаду міністра охорони здоров’я. По-перше, ми отримаємо відповідальну людину, по-друге, будемо розуміти, хто реалізовує державну програму розвитку національної системи охорони здоров’я, а також буде затверджена концепція і стратегія її впровадження. Доки ми не отримаємо фахівців в системі управління в Міністерстві охорони здоров’я, доти триватиме безлад», - резюмував опозиційний політик.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика