Останні події:
Івано-Франківськ: на вулиці Тичини горів гуртожиток (фото)... | Аварія на Тисменицькій трасі: водій автомобіля “на бляхах” втік з місця пригоди (фото)... | В ЄС не випускають авто без комплектуючих, виготовлених в нашій державі, – Петро Порошенко в Коломиї... | Гравця футбольного клубу “Калуш” викликали до лав збірної України... | У Калуші через спалювання сухої трави горіло кладовище (фото)... | Жінка, яка повторила шлях Сковороди: історія видатної гуцульської художниці, фольклористки та етнографа Параски Плитки-Горицвіт (відео)... | Міський голова Руслан Марцінків завітав у гості до комунального підприємства “Івано-Франківськміськсвітло” (фото)... | Прикарпатцям на замітку: кого забиратимуть в армію цієї весни (відео)... | Юні прикарпатці стали срібними призерами ІІ Всеукраїнського турніру з боротьби самбо (фотофакт)... | Івано-Франківському котельно-зварювальному заводу припинили право користування землею... |

Олександр Вілкул: Зміна влади і прийняття наших законів про відновлення миру та промисловості - основа виведення України з кризи

VR

Згідно з даними Всесвітнього економічного форуму, представленими у Рейтингу глобальної конкурентоспроможності 2018, який враховує ситуацію у 140 країнах, Україна з 2012 року опустилася на 10 позицій: 2012 рік - 73 місце, 2018 рік - 83.

«Сьогодні Україна найменш конкурентоспроможна серед європейських країн, показники гірші, ніж в середньому по світу. Це прямий наслідок нездатності нинішньої влади забезпечити мир, побороти корупцію і перезапустити економіку і промисловість. Це і є наші першочергові завдання після перемоги на виборах. Все це можна було зробити і за ці 4,5 року. Просто треба вміти працювати і мати політичну волю», - написав на своїй сторінці у Facebook Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул.

Опозиціонер дав аналіз нинішньої ситуації в Україні, складений за участю експертів. «Ми робимо такий аналіз регулярно для розробки наших законопроектів. Але влада або не розуміє в економіці, або навмисне саботує їхнє прийняття. В результаті зростає безробіття, а люди стають жебраками. Говорячи професійною мовою, в 2013 році ВВП на душу населення був більш 4 тис. дол., Зараз - в два рази менше», - зазначив політик.

Олександр Вілкул на підставі даних Світового економічного форуму назвав слабкі сторони складових конкурентоспроможності нашої країни, які тягнуть вниз. «Державні інститути (110 місце з 140 країн). Пов'язано з високою корупцією, високим рівнем злочинності та загроз тероризму (Україна увійшла у 10 найгірших країн світу за цим показником), низьким рівнем незалежності судової системи, неефективністю законодавства, нестабільністю правил для ведення бізнесу, низьким рівнем захисту прав власності тощо.

Макроекономічна нестабільність (131 місце), що обумовлюється високою інфляцією і таким же високим рівнем держборгу. Із середньою інфляцією за 2016-2017 рр. на рівні 14,2% Україна входить у 10 найгірших країн за цим показником. Фінансова система (117 місце). Знищення банківської системи у 2014-2017 рр. призвело до того, що тепер Україна займає 6-е місце з кінця зі 140 країн за оцінкою бізнес стійкості банківської системи (гірше тільки Ємен, Греція, Ангола, Мавританія і Лесото). Відсутній нормальний доступ малого і середнього бізнесу до фінансування (118 місце).

Також Олександр Вілкул наголосив на низьких результатах нашої країни за складовою «Здоров'я» (94 місце). «Середня кількість років, які українці можуть розраховувати прожити з відносно хорошим здоров'ям, становить всього 63 роки. Це нижче не тільки, ніж в країнах Євразії (гірше нас Казахстан, Киргизстан і РФ), і в цілому по світу», - сказав він.

Опозиціонер зупинився на можливостях, які при правильній стратегії дозволять країні забезпечити розвиток. «Інфраструктуру (57 місце) - витягує, перш за все, висока щільність залізничних шляхів (23 місце). Навички (46 місце) - рейтинг ВЕФ тільки підтверджує, що основним конкурентним активом України залишається високий рівень освіти населення. Розмір ринку (47 місце) - Україна стала вважатися країною з малою економікою (зараз 0,29% від світового ВВП), але потенціал величезний», - підкреслив політик.

Олександр Вілкул послідовно вимагає від керівництва Верховної Ради розглянути питання, рішення яких чекають мільйони українців, - відновлення миру, зниження тарифів, підтримки промисловості для забезпечення людей роботою, а також реального, а не інфляційного зростання зарплат і пенсій, коли мізерне підвищення з'їдається зростанням цін і тарифів. Відповідний пакет законопроектів у рамках стратегії «Нова Індустріалізація» опозиціонер разом з колегами вже подав до парламенту, але влада блокує їх прийняття.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика