Юрій Бойко: Мільярд доларів злітає в повітря і ніхто не несе за це відповідальності

Vybuh 948756456

Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко, коментуючи пожежу на військовому складі під Ічнею Чернігівської області.

«Це вже четвертий випадок вибухів на військових арсеналах за останні чотири роки. Ніхто не поніс за це відповідальності. В черговий раз звинуватять «руку Кремля», скажуть, що це нібито якась диверсія. Але, якщо це диверсія, знайдіть винних диверсантів. А якщо це бардак і недбалість, як було в попередніх випадках, так знайдіть винних і покарайте їх згідно із законом», - підкреслив опозиційний політик.

Юрій Бойко зазначив, що за всі збитки, які несе держава і постраждалі громадяни, хтось повинен нести відповідальність. «Нинішня влада не може навести порядок, не здатна захистити своїх людей», - сказав Співголова фракції опозиціонерів.

У той же час, як звернув увагу Юрій Бойко, влада займається питаннями мови, які розколюють суспільство, перейменуванням вулиць, військовими вітаннями, всім, чим завгодно, крім тих питань, які реально хвилюють людей.

«В результаті, люди не розуміють, що на них чекає завтра, як далі жити в такій країні, в якій влада їх не захищає. Обстановка невпевненості в завтрашньому дні та нестабільність - це візитна картка сьогоднішнього режиму», - резюмував Юрій Бойко.

Довідково

29 жовтня 2015 року загорілися склади Міноборони з боєприпасами в м.Сватово Луганській області. В арсеналі, за даними Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, перебувало близько 3,5 тис. т боєприпасів різної модифікації.

Снаряди розривалися в межах міста, загинули троє військових і одна місцева жителька.

За даними Міністерства інфраструктури, в результаті НП були пошкоджені 59 багатоповерхових будинків, 581 приватний будинок і 21 об'єкт соціальної сфери. На відновлення Кабінет Міністрів виділив 52,65 млн гривень. Вартість втрат військового відомства не названа. Інформації про винних немає.

23 березня 2017 року близько 3.00 почалися вибухи на арсеналі в Балаклії. П'ятеро людей постраждали, одна загинула. Рятувальні служби провели евакуацію місцевих жителів. Пожежу вдалося остаточно загасити до 26 березня, очищенням території навколо складів сапери займалися близько місяця. У 10-кілометрову зону ураження потрапило 36 тис. людей. 26 березня віце-прем'єр Геннадій Зубко заявив, що п'ять будинків в Балаклії були зруйновані, 243 - пошкоджені. Відновлювальні роботи фінансували з резервного фонду держбюджету, на що знадобилося 100 млн грн, додатково виділили ще 45 млн грн.

Міністр оборони Степан Полторак повідомив, що пожежа знищила 70% боєприпасів. Причиною детонації влада назвала диверсію. Диверсанти не знайдені. Вартість військових втрат невідома. Про завершення розслідування правоохоронні органи не повідомляли.

26 вересня 2017 року в Калинівці під Вінницею на арсеналі Збройних сил України ввечері почалися вибухи. На площі близько 60 га зберігалося 188 тисяч тонн боєприпасів. Було закрито повітряний простір в радіусі 50 км. Змінено графік руху 14 потягів, евакуйовані 24 тис. осіб. Відомо про двох постраждалих. Військова прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом диверсії. Через рік - у вересні 2018-го - генпрокурор Юрій Луценко заявив, що «всі можливі і неможливі правила безпеки, в тому числі пожежної, доступу, охорони, були порушені». За його словами, до відповідальності збираються залучити «десятки посадових осіб».

Незалежні військові експерти називали вартість нанесеної для армії і держави шкоди від 800 млн до 1 млрд гривень.

9 жовтня 2018 року біля 3:30 ночі сталася детонація на шостому арсеналі Командування сил підтримки Збройних сил України неподалік від села Дружба в районі Ічні Чернігівської області. На території 402 га, за даними силових відомств, знаходилося від 50 до 88 тисяч тонн боєприпасів.

Через НП було закрито повітряний простір в радіусі 20 км від місця події. Було призупинено рух залізничного та автомобільного транспорту.

З 16-кілометрової зони можливого ураження, а це близько 40 населених пунктів, евакуйовані понад 12 тис. жителів.

За різними оцінками експертів, в результаті пожежі на артскладах в Ічні Україна могла зазнати збитків на суму близько мільярда доларів.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика