Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Після розкриття фальсифікації в матеріалах ГПУ проти Олександра Вілкула Регламентний комітет відклав публікацію свого рішення

VR

Співголова парламентської фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ довів, що влада сфальсифікувала звинувачення проти нього.

Під час розгляду Регламентним комітетом ВР повторного подання генпрокурора на зняття недоторканності з народного депутата Олександра Вілкула з'ясувалося, що свідки давали свідчення проти нього під тиском. 70-річного Вадима Кобиляцького без рішення суду прокуратура помістила в грудні 2017 року у неопалювальну камеру і вимагала дати неправдиві свідчення проти Олександра Вілкула. Але навіть в цих умовах Кобиляцький не погодився обмовити народного депутата. Вадим Кобиляцький підписав компроміс, запропонований прокуратурою, що йому нібито дзвонили з приймальні облдержадміністрації. Про це Кобиляцький заявив прямо під час засідання Регламентного комітету.

Адвокат Олексій Баганець звинуватив Генеральну прокуратуру в штучному створенні доказів і фальсифікації матеріалів досудового розслідування для притягнення завідомо невинної особи – народного депутата Олександра Вілкула – до кримінальної відповідальності.

Зокрема, Олексій Баганець заявив, що свідчення свідка Кобиляцького, на яких базується обвинувачення, «були отримані шляхом застосування недозволених методів слідства і порушення його конституційних прав на свободу та особисту недоторканність».

Також на комітеті Олександр Вілкул пред'явив докази – рішення Нікопольського суду, відповідно до якого велося незаконне прослуховування його мобільного телефону, не дивлячись на те, що він є народним депутатом і у нього депутатська недоторканність.

Крім того, Олександр Вілкул пред'явив членам комітету офіційний документ – рішення Верховної Ради 1999 року про виділення Орджонікідзевському ГЗК землі державної власності в оренду. Нагадаємо, що прокуратура пред'явила фальсифіковані звинувачення Олександру Вілкулу про те, що він нібито в 2011 році незаконно передав цю землю в оренду. Таким чином, виявилося, що за більш ніж за 10 років до того, як Вілкул став губернатором Дніпропетровської області, рішення про виділення землі в оренду було прийнято парламентом.

Більш того, в 2016 році Міністерство юстиції підтвердило правильність оренди ГЗК землі, яка продовжує залишатися в державній власності.

При розгляді матеріалів ГПУ Олександр Вілкул надав підтвердження, що звинувачення силовиків ґрунтуються на законах, які припинили свою дію ще в 2001 році.

На підставі нововиявлених фактів Регламентний комітет на два дні відклав публікацію свого рішення до отримання офіційних роз'яснень від Генеральної прокуратури.

«Навіть початково негативно налаштованим проти мене членам комітету від інших політичних сил стало зрозуміло, що справу на 100% сфальсифіковано. Немає не те, що складу, немає події злочину. Всі ці звинувачення – це спроба влади руками генпрокуратури, як інструменту, усунути політичного опонента, який не хоче домовлятися і танцювати під їхню дудку на виборах», - підкреслив Олександр Вілкул.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика