Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Олександр Вілкул: Влада не дасть проголосувати нашу постанову про скасування рішення Верховної Ради про введення санкцій проти телеканалів «112 Україна» та «NewsOne»

Pressa-9687405986

Мінімум 10 днів влада не зможе закрити телеканали «112 Україна» та «NewsOne» завдяки постанові народних депутатів від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександра Вілкула та Нестора Шуфрича про скасування рішення Верховної Ради про введення санкцій проти ЗМІ, так як воно блокує постанову влади про закриття каналів.

«Ми з моїм колегою Нестором Шуфричем відразу після цього ганебного голосування Верховної Ради про санкції проти ЗМІ, а фактично – про закриття телеканалів, подали свою постанову про те, щоб скасувати це рішення», – заявив Олександр Вілкул в ефірі каналу «112 Україна».

Він зазначив, що є три формальні підстави для подачі опозиціонерами своєї постанови. «Документ повинен був подавати на розгляд Комітет, а подали народні депутати; друге – постанова влади була прийнято в першому читанні і в цілому, а якщо у когось із депутатів є заперечення, а у нас точно були заперечення – ми червоними кнопками голосували «проти», то мінімум два тижні має пройти між голосуванням в першому читанні і в цілому; і третє – кнопкодавство: чотири провладних народних депутата кнопкодавили, це зафіксовано на відео і ми це передали в секретаріаті», – сказав Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Нагадаємо, 4 жовтня депутати Верховної Ради прийняли постанову звернутися до РНБО про введення санкцій проти телеканалів «112 Україна» та «NewsOne».

Опозиціонер зазначив, що влада не дасть проголосувати за його і Шуфрича постанову про скасування рішення Верховної Ради про введення санкцій проти телеканалів.

«Чи вірю я, що коаліція проголосує за нашу постанову? Ні. З огляду на те, що більшість по команді проголосували за постанову про цензуру, про те, щоб затикати рот і закривати практично єдині канали, які говорять правду, я думаю, що нашу постанову не підтримають. Але головне, що «112 Україна» та «NewsOne» в наступні 10 днів не закриють.

Мінімум 10 днів є можливість максимально донести інформацію до міжнародної спільноти, щоб вони включалися теж, тому що неприкрита цензура - це зовсім не європейські стандарти. 10 днів є для того, щоб журналісти донесли до жителів України інформацію про те, що відбувається насправді», – підкреслив народний депутат.

Олександр Вілкул зазначив, що згідно з Регламентом Верховної Ради, після того, як вони разом з Нестором Шуфричем подали контрпостанову, спікер не може підписати прийняте коаліцією рішення про санкції проти каналів. «Фактично, ми заблокували прийняту вчора постанову про цензуру. Тепер нашу постанову має розглянути регламентний Комітет і винести його на голосування до Верховної Ради. Те, що за неї не проголосують - очевидно, тому що Верховна Рада голосує за командою з Банкової, Кабміну і від своїх спонсорів. Але ми будемо продовжувати боротися», – резюмував опозиційний політик.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика