Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Юрій Бойко: Уряд не збирається переглядати бюджет цього року, і наступний буде зверстаний в гірших традиціях

Biydjet 8946

Про це в ефірі телеканалу «Інтер» заявив Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко, коментуючи протесні настрої серед вчителів і ситуацію з бюджетними виплатами.

«Вчителі абсолютно праві, коли протестують, бо їх просто обдурили. Адже за Законом про освіту з 1 січня 2018 року зарплата вчителя повинна бути розміром хоча б у три мінімальні зарплати – це близько 11 тис. грн, причому це без премій і доплат. За вісім місяців цього року середня зарплата вчителя складає 6400 грн – це менше середньої зарплати по країні. До того ж, почалися затримки по виплатах, і вже сьогодні ясно, що субвенцій до кінця року не вистачить. Уже в кількох областях, де люди з цим зіткнулися, вони просто виходять перекривати дороги. До речі, приходили вчителі і під Верховну Раду – близько 200 осіб зробили свого роду попереджувальну акцію, і я переконаний, що вона повториться, бо люди відчувають себе обдуреними», – заявив Юрій Бойко.

За словами опозиційного політика, проблема зарплат і соціальних виплат обов'язково мала б постати, тому що з нинішнім бюджетом і бюджетом на наступний рік – це неминуче. «Не може країна нормально жити, коли робиться бюджет поліцейської держави: +15 млрд закладаються на виплати силовим структурам, і це без армії. А коли уряд анонсує, що зарплати або соцвиплати зростуть на 5%, то навіть при офіційному рівні інфляції 7,4% це фактично означає не зростання, а їх зниження», – зазначив народний депутат.

Юрій Бойко підкреслив, що незважаючи на обіцянки влади переглянути зарплати і соцвиплати бюджетникам цієї осені, немає жодного зареєстрованого законопроекту про відповідні зміни до бюджету. «Єдиний виняток – наш законопроект №9019 про те, щоб збільшити на 765 млн виплати чорнобильцям згідно з рішенням Конституційного Суду. Адже ця сума – те, що їм винна держава. Таким чином, уряд не збирається переглядати бюджет цього року. Більше того, бюджет наступного року буде в гірших традиціях повторювати попередні бюджети, які й привели країну до економічної і соціальної прірви», – резюмував Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика