Останні події:
Франківськ купляє в Хриплині 14 га землі, щоб побудувати там заводи... | Немає грошей: у Верховині під загрозою закриття дитячий садок. Без зарплати також працівники культури... | Як міський голова Франківська перевіряв благоустрій в районі Набережної (фото)... | Флешмоб від футболістів “Прикарпаття”: гравці зачитали вірш про Івано-Франківськ (відео)... | На Снятинщині відкрили дитячий садочок (ФОТО)... | Зіркова кар’єра: франківчанка Марія Павлюк підписала контракт з великим модельним агентством та працює в Стамбулі (фото)... | Що їли галичани сто років тому: стара книга рецептів... | У селах Прикарпаття, де менше 2 тисяч населення, закриють поштові відділення (відео)... | Насос на постаменті та Стефаник за ґратами: незвичайні та моловідомі пам’ятники Івано-Франківська (відео)... | На Прикарпатті подорожчали овочі, алкоголь, м’ясо та молочка... |

Олександр Вілкул: У Європарламенті йде збір підписів під зверненням до Верховної Ради із закликом звільнити Парубія

ES-4958764

Скандальні заяви спікера Верховної Ради Андрія Парубія, який назвав Адольфа Гітлера «найвизначнішою людиною, яка практикувала пряму демократію», викликали великий негативний резонанс в Європейському Союзі. Депутати Європейського парламенту в Страсбурзі почали збір підписів під зверненням до Верховної Ради України.

Вони закликають дати об'єктивну політичну оцінку поглядам і заявам спікера Парубія.

«Висловлювання спікера парламенту України Андрія Парубія про те, що «найвизначнішою людиною, яка практикувала пряму демократію, був Адольф Гітлер в 1930-х роках», особливо показові, враховуючи особисту історію Парубія, як засновника антисемітської і ксенофобської Соціал-націоналістичної партії України в 90-ті роки», – говориться в заяві Євродепутатів.

Далі йде однозначний висновок: «Те, що така людина продовжує займати високу посаду в Україні, суперечить європейським цінностям і викликає крайню стурбованість».

«У Сполученому Королівстві просто немислимо, щоб якийсь політик, тим більше спікер парламенту, поставив знак рівності між прямою демократією і злочинними діями нацистів», – заявив член Європарламенту від Великобританії Нейтан Джилл.

Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул прокоментував представникам ЗМІ в Європарламенті результати зустрічей з європейськими політиками в Страсбурзі. «Євродепутати глибоко шоковані, як почутим від Парубія, так і його біографією. Їм важко зрозуміти, як людина, яка виступала з неонацистськими ідеями, взагалі могла очолити законодавчий орган країни, яка декларує курс на членство в ЄС. В Євросоюзі таким, як Парубій, руки не прийнято подавати. А ставити такого, як він, на пост другої людини в державі – взагалі немислимо.

Цього разу українській владі не вдасться зам'яти скандал. Декларуючи відданість європейським цінностям, правляча коаліція обрала спікером людину, яка в молодості марширувала під нацистськими символами, а тепер видала свої справжні погляди, похваливши Гітлера. В Європарламенті і без того розчаровані в нинішній владі нашої країни і чекають рішучих дій щодо засудження ультранаціоналістичних політиків», – підкреслив Олександр Вілкул.

Під зверненням до Верховної Ради вже поставили свої підписи члени Європарламенту від Великобританії, Німеччини, Чехії та Польщі. Збір підписів триває.

 


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика