Останні події:
Франківщина не буде вогнищем розбрату, – Гончарук пообіцяв, що навіть під час виборів на Прикарпатті буде спокій... | Масове отруєння на Коломийщині: кількість потерпілих зросла до 19... | Справжнє гуцульське весілля та автентична кухня: в Івано-Франківську проведуть фестиваль “День Верховини” (фото)... | До уваги прикарпатських водіїв – штрафи за порушення ПДР зростуть у 20 разів (відео)... | Смертельна небезпека: два надвірнянських села можуть бути відрізаними від світу через аварійний міст (відео)... | Маленькому франківцю терміново потрібна допомога на боротьбу з раком... | Журналісти показали, як живеться у найбільшому селі України – гуцульському Космачі (відео)... | Тепла осінь: у Карпатах зацвіла червона рута (фоторепортаж)... | Протестувальники повертаються додому – влада пообіцяла відремонтувати дорогу Яблунів-Делятин (фото)... | Прикарпатець за “смішні” гроші купив рідкісний карпатський гриб (фото)... |

Юрій Бойко: Поки оточення президента буде розподіляти держдотації – розвитку фермерства не буде

Obrobka poliv-5658674

Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко в селі Добра Черкаської області, де побував на фермі, на якій працює 400 чоловік, а середня зарплата більше 10 тис. грн.

«Якщо тут ми бачимо, наприклад, унікальний комплекс, який повністю автоматизований і доїння відбувається в автоматичному режимі, то багато людей, які тримають 1-4 корови, просто не можуть самі купити доїльний апарат. І те, що уряд прийняв цю умову Угоди про асоціацію з ЄС, не надавши селянам допомоги, не надавши їм кредити на покупку доїльного апарату, не забезпечивши відповідним обладнанням – цим він заклав міну уповільненої дії. Люди будуть просто вирізати худобу, позбавлятися від неї, тому що у них немає можливості домогтися відповідних норм і вимог до якості молока, що здається», – пояснив Юрій Бойко.

Він розповів, що недавно був в с. Уланове Сумської області, де у людей приймають молоко по 3,5 грн за літр, тобто дешевше води. Він підкреслив, що ніхто не проти підвищення якості та вимог до молока, просто треба було допомогти людям адаптуватися.

«Завдання держави – допомогти людям, дати їм грошей, щоб вони купили доїльні апарати і доїли за всіма європейськими правилами. І прибрати корупцію з розподілу держдотацій. Всі ми пам'ятаємо кричущий випадок минулого року, коли з 4 млрд дотацій 2 млрд віддали наближеному до президента Ю. Косюку, а 2 млрд, що залишилися, розділили на всю Україну. Це корупція, яку бачить вся країна і всі фермери. Важливо допомагати фермерам, бо якщо фермер піде з села – не буде робочих місць, не буде села», – зазначив Юрій Бойко.

Опозиційний політик підкреслив, що треба повернути пільгове оподаткування, щоб ПДВ залишався у сільгоспвиробника і йшов на поповнення оборотних коштів. Тоді це буде дієва підтримка, а фермерство стане драйвером сільського господарства.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика