Останні події:
Прикарпатські інспектори відбирають проби харчових продуктів на ринках та у школах (відео)... | Прикарпатський нардеп Іванчук витратив на приватні перельоти 172 тисячі євро... | “Шлюб за добу”: франківчанка одружилася з коханим із Австралії (фото)... | Зменшити аварійність: на небезпечній ділянці траси Н-10 у селі Старі Кривотули встановлять світлофор... | У Франківську обікрали квартиру прокурора: винесли валюту та ювелірні вироби... | Доторкнутись до небес: як над Франківськом тренувалися пілоти літаків-винищувачів (відео)... | Аналіз декларації: якими статками володіє секретар Яремчанської міської ради Володимир Губарчук... | Розсміши мера: у Франківську пройде фестивалю гумору на кубок міського голови... | В Івано-Франківську фірма з фіктивними документами виграла тендер на 4 млн. гривень... | На Долинщині створять відпочинкову зону (фото)... |

Сергій Льовочкін наполягає, щоб уряд здійснив необхідні кроки для зростання експорту

EKSPORT-98475645

Не дивлячись на певне зростання експорту в перші чотири місяці 2018 року, його обсяг не досяг докризового рівня.

Зараз він становить лише три чверті від показника 2013 року та біля 68% від 2012 року. У зв’язку з цим заступник голови фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Льовочкін звернувся до голови уряду Володимира Гройсмана із вимогою вжити системних заходів щодо зростання експорту.

«Передусім, йдеться про підвищення ефективності державної підтримки вітчизняних експортерів, просування української продукції на зовнішньому ринку, максимальне використання можливостей, передбачених економічною частиною угоди про асоціацію між Україною та ЄС», – говориться у запиті до прем’єр-міністра.

Сергій Льовочкін пояснив, що навіть незначне зростання експорту в 2018 році має нестабільну основу, оскільки близько двох третин його обсягу складають сировина і продукція з низькою доданою вартістю. В свою чергу, це наслідок не ефективних дій із просування українських товарів, а сприятливої зовнішньоторговельної кон'юнктури, що може швидко змінитися.

«Крім того, сировинний характер українського експорту, в якому, як і раніше, переважають метали, рослинна продукція, жири та олії, означає, що в Україні фактично не розвиваються галузі переробної промисловості, які могли б забезпечити створення більшої кількості нових робочих місць і відрахувань до бюджету, ніж вивезення сировини і продукції з низьким ступенем обробки: лише 10% припадає на продукцію машинобудування, тільки 1,3% – на автомобілі, літаки і судна», – зазначив політик.

Він додав, що в цей же час продовжує зростати обсяг імпортованої в Україну машинобудівної продукції – з початку цього року її було завезено на 23% більше, ніж в минулому.

«Це говорить про глибоку деградацію вітчизняного машинобудування, яке не тільки не може виробляти затребувану на зовнішньому ринку сучасну конкурентоспроможну продукцію, а й все менш здатне забезпечити потреби внутрішнього ринку. Аналогічна ситуація спостерігається на підприємствах судно– і авіабудування, чия діяльність зведена, головним чином, до ремонту та сервісного обслуговування», – вважає Сергій Льовочкін.

Відкриття ЄС свого ринку для українських товарів не привело до помітного зростання експорту в цьому напрямку. Так, з 2013 по 2017 рік український експорт в ЄС в грошовому виразі зріс лише на 4,6% або 0,77 млрд доларів. Це на 0,5 млрд доларів менше, ніж в 2011 р. і на 0,7 млрд – ніж у 2008 р.

«Згадане зростання виглядає мізерним у порівнянні з падінням українського експорту в СНД, що протягом зазначеного періоду обвалився на 15,2 млрд доларів», – нагадує депутат.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика