Останні події:
В озері Івано-Франківська загинуло майже 10 кг риби (відео)... | Калуський суд оштрафував священика за п’яну їзду та заборонив йому рік водити... | Це було пекло: калушанин витягнув водія з палаючого автомобіля (фотофакт)... | Голос соцмереж: що франківці думають про блокування дороги на Пасічну... | Марцінків про перекриття доріг у місті: цих провокацій більше не буде... | Стали відомими подробиці жахливого вчинку прикарпатки, яка прикувала дітей ланцюгами до батареї (відео)... | Перепалка між Марцінківом та Ганчаком: начальник управління транспорту Франківська готовий звільнитися... | Після тижня боротьби за життя у лікарні помер мотоцикліст, який у Коломиї врізався у бензовоз... | Центр Франківська заполонили кришнаїти (фото + відео)... | У Франківську перекрили вулицю Галицьку: мешканці страйкують проти будівництва багатоповерхівок (відео)... |

Олександр Вілкул: Заборгованість держави по зарплаті наближається до антирекорду десятиліття

Zarplata-4958670

Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в парламенті Олександр Вілкул заявив, що колосальна заборгованість із зарплати, в тому числі в промисловому секторі, де працівникам не виплатили понад 2 млрд грн, є результатом безграмотної політики деіндустріалізації, яка планомірно проводиться владою вже п'ятий рік поспіль.

«Заборгованість із зарплати наближається до рекордної позначки десятиліття. З початку року вона збільшилася майже на 10% і зараз становить 2 млрд 561 млн грн. Людям не платять навіть зароблене важкою працею! А заявами влади про «перемоги», дітей не нагодуєш. Тому вже 8 млн людей виїхали працювати за кордон», – сказав він під час виступу з трибуни Верховної Ради.

За даними Держстату, заборгованість із зарплати на 1 червня 2018 р. склала 2,561 млрд грн. Невиплати перед працівниками економічно активних підприємств ростуть більшими темпами, ніж в цілому по економіці, і тільки цього року зросли на 10,9%.

Олександр Вілкул звернув увагу на наслідки і так званої «реформи» охорони здоров'я. «Тільки в цьому році заборгованість із зарплати в сфері медицини та надання соціальної допомоги зросла більш ніж на 60%», – зазначив він.

Опозиціонер вважає, що величезні борги із зарплати – одна з причин того, що люди не платять за комуналку. «Нам хочуть ще підвищити тарифи? Але, люди, які не отримують заробітну плату, не можуть платити вже навіть за існуючими тарифами», – сказав народний депутат.

Заборгованість за комунальні платежі вже перевищила 40 млрд грн. У зв'язку з цим Олександр Вілкул заявив про реальну загрозу зриву опалювального сезону. «Борги людей по комуналці викликали збільшення в 1,5 раза за ці півроку заборгованості по зарплаті перед працівниками теплокомуненерго – фахівці масово звільняються і теж їдуть за кордон. Ми стоїмо перед реальною загрозою зриву опалювального сезону, тому що буде нікому налаштувати систему, а потім її ремонтувати», – підкреслив опозиційний політик.

«Влада втратила зв'язок з реальністю – виписує кільком чиновникам «Нафтогазу» премії на 1-1,2 млрд грн. Це більше, ніж борги із зарплати для тисяч шахтарів - 1,1 млрд грн. Для погашення боргу перед шахтарями ми вимагаємо прийняти законопроект №8362. Але коаліція блокує і не хоче цього зробити. Єдина можливість не тільки погасити заборгованість, а й забезпечити людей роботою з гідною заробітною платою - це підтримка промисловості, відкриття нових виробництв, залучення інвестицій, а також перегляд міжнародних договорів, щоб вітчизняні виробники мали можливість збільшити обсяги продаж на зовнішніх ринках. І це можна зробити, просто треба вміти і хотіти працювати!» – акцентував Олександр Вілкул.

Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в парламенті послідовно вимагає від керівництва Верховної Ради поставити на голосування питання, вирішення яких чекають мільйони українців – відновлення миру, підтримки промисловості для забезпечення людей роботою, а також реального, а не інфляційного зростання зарплат і пенсій, коли мізерне підвищення з'їдається зростанням цін і тарифів. Олександр Вілкул разом з колегами з опозиційного блоку подав до парламенту відповідний пакет законопроектів в рамках стратегії «Нова Індустріалізація», але влада блокує їх прийняття.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика