Останні події:
Франківщина не буде вогнищем розбрату, – Гончарук пообіцяв, що навіть під час виборів на Прикарпатті буде спокій... | Масове отруєння на Коломийщині: кількість потерпілих зросла до 19... | Справжнє гуцульське весілля та автентична кухня: в Івано-Франківську проведуть фестиваль “День Верховини” (фото)... | До уваги прикарпатських водіїв – штрафи за порушення ПДР зростуть у 20 разів (відео)... | Смертельна небезпека: два надвірнянських села можуть бути відрізаними від світу через аварійний міст (відео)... | Маленькому франківцю терміново потрібна допомога на боротьбу з раком... | Журналісти показали, як живеться у найбільшому селі України – гуцульському Космачі (відео)... | Тепла осінь: у Карпатах зацвіла червона рута (фоторепортаж)... | Протестувальники повертаються додому – влада пообіцяла відремонтувати дорогу Яблунів-Делятин (фото)... | Прикарпатець за “смішні” гроші купив рідкісний карпатський гриб (фото)... |

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК оскаржить у Конституційному Суді норми законів, що обмежують доступ українських глядачів до кінофільмів

Kino-948679035

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ ініціювали звернення до Конституційного Суду України з приводу конституційності деяких положень Законів України «Про кінематографію» та «Про телебачення та радіомовлення».

Приводом для конституційного подання став механізм заборони для українського глядача аудіовізуальних творів – кінофільмів та передач за принципом участі в їх створенні певних осіб та країни їх походження.

«Через норми даних законів, в Україні вже заборонили для показу близько 600 фільмів та серіалів. У тому числі під заборону попали улюблені українцями твори, цей список регулярно поповнюється», - йдеться у поданні.

Спосіб реалізації цих обмежень запровадив механізм заборони творів без аналізу їхнього змісту на предмет пропаганди, а лише за ознакою участі в їх створенні певних осіб. Для прикладу, в Україні може бути заборонено для показу фільм, музику для якого написав композитор, що згадується у переліку осіб, які загрожують національній безпеці. Також діючі норми вже дозволили з метою захисту національної безпеки заборонити показ в Україні таких мультфільмів як «Простоквашино» та «Бременські музиканти».

«Запроваджений в Україні принцип встановлення заборони суперечить Конституції та міжнародним стандартам, обмежує права глядача на отримання інформації. Якщо інтереси національної безпеки потребують захисту шляхом заборони розповсюдження певної інформації, то забороні підлягає лише інформація, яка може зашкодити», - наголошується у поданні.

«Надто широкі критерії встановлення заборони дозволили позбавити українського глядача можливості переглядати фільми або передачі, що жодним чином не можуть вплинути на інтереси національної безпеки і не містять жодного шкідливого контенту. Така ситуація порушує права людини, містить ознаки несвободи та цензури, що є прямим порушення Конституції України», - підкреслюється у поданні.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика