Останні події:
Франківськ купляє в Хриплині 14 га землі, щоб побудувати там заводи... | Немає грошей: у Верховині під загрозою закриття дитячий садок. Без зарплати також працівники культури... | Як міський голова Франківська перевіряв благоустрій в районі Набережної (фото)... | Флешмоб від футболістів “Прикарпаття”: гравці зачитали вірш про Івано-Франківськ (відео)... | На Снятинщині відкрили дитячий садочок (ФОТО)... | Зіркова кар’єра: франківчанка Марія Павлюк підписала контракт з великим модельним агентством та працює в Стамбулі (фото)... | Що їли галичани сто років тому: стара книга рецептів... | У селах Прикарпаття, де менше 2 тисяч населення, закриють поштові відділення (відео)... | Насос на постаменті та Стефаник за ґратами: незвичайні та моловідомі пам’ятники Івано-Франківська (відео)... | На Прикарпатті подорожчали овочі, алкоголь, м’ясо та молочка... |

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК оскаржить у Конституційному Суді норми законів, що обмежують доступ українських глядачів до кінофільмів

Kino-948679035

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ ініціювали звернення до Конституційного Суду України з приводу конституційності деяких положень Законів України «Про кінематографію» та «Про телебачення та радіомовлення».

Приводом для конституційного подання став механізм заборони для українського глядача аудіовізуальних творів – кінофільмів та передач за принципом участі в їх створенні певних осіб та країни їх походження.

«Через норми даних законів, в Україні вже заборонили для показу близько 600 фільмів та серіалів. У тому числі під заборону попали улюблені українцями твори, цей список регулярно поповнюється», - йдеться у поданні.

Спосіб реалізації цих обмежень запровадив механізм заборони творів без аналізу їхнього змісту на предмет пропаганди, а лише за ознакою участі в їх створенні певних осіб. Для прикладу, в Україні може бути заборонено для показу фільм, музику для якого написав композитор, що згадується у переліку осіб, які загрожують національній безпеці. Також діючі норми вже дозволили з метою захисту національної безпеки заборонити показ в Україні таких мультфільмів як «Простоквашино» та «Бременські музиканти».

«Запроваджений в Україні принцип встановлення заборони суперечить Конституції та міжнародним стандартам, обмежує права глядача на отримання інформації. Якщо інтереси національної безпеки потребують захисту шляхом заборони розповсюдження певної інформації, то забороні підлягає лише інформація, яка може зашкодити», - наголошується у поданні.

«Надто широкі критерії встановлення заборони дозволили позбавити українського глядача можливості переглядати фільми або передачі, що жодним чином не можуть вплинути на інтереси національної безпеки і не містять жодного шкідливого контенту. Така ситуація порушує права людини, містить ознаки несвободи та цензури, що є прямим порушення Конституції України», - підкреслюється у поданні.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика