Останні події:
В озері Івано-Франківська загинуло майже 10 кг риби (відео)... | Калуський суд оштрафував священика за п’яну їзду та заборонив йому рік водити... | Це було пекло: калушанин витягнув водія з палаючого автомобіля (фотофакт)... | Голос соцмереж: що франківці думають про блокування дороги на Пасічну... | Марцінків про перекриття доріг у місті: цих провокацій більше не буде... | Стали відомими подробиці жахливого вчинку прикарпатки, яка прикувала дітей ланцюгами до батареї (відео)... | Перепалка між Марцінківом та Ганчаком: начальник управління транспорту Франківська готовий звільнитися... | Після тижня боротьби за життя у лікарні помер мотоцикліст, який у Коломиї врізався у бензовоз... | Центр Франківська заполонили кришнаїти (фото + відео)... | У Франківську перекрили вулицю Галицьку: мешканці страйкують проти будівництва багатоповерхівок (відео)... |

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК оскаржить у Конституційному Суді норми законів, що обмежують доступ українських глядачів до кінофільмів

Kino-948679035

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ ініціювали звернення до Конституційного Суду України з приводу конституційності деяких положень Законів України «Про кінематографію» та «Про телебачення та радіомовлення».

Приводом для конституційного подання став механізм заборони для українського глядача аудіовізуальних творів – кінофільмів та передач за принципом участі в їх створенні певних осіб та країни їх походження.

«Через норми даних законів, в Україні вже заборонили для показу близько 600 фільмів та серіалів. У тому числі під заборону попали улюблені українцями твори, цей список регулярно поповнюється», - йдеться у поданні.

Спосіб реалізації цих обмежень запровадив механізм заборони творів без аналізу їхнього змісту на предмет пропаганди, а лише за ознакою участі в їх створенні певних осіб. Для прикладу, в Україні може бути заборонено для показу фільм, музику для якого написав композитор, що згадується у переліку осіб, які загрожують національній безпеці. Також діючі норми вже дозволили з метою захисту національної безпеки заборонити показ в Україні таких мультфільмів як «Простоквашино» та «Бременські музиканти».

«Запроваджений в Україні принцип встановлення заборони суперечить Конституції та міжнародним стандартам, обмежує права глядача на отримання інформації. Якщо інтереси національної безпеки потребують захисту шляхом заборони розповсюдження певної інформації, то забороні підлягає лише інформація, яка може зашкодити», - наголошується у поданні.

«Надто широкі критерії встановлення заборони дозволили позбавити українського глядача можливості переглядати фільми або передачі, що жодним чином не можуть вплинути на інтереси національної безпеки і не містять жодного шкідливого контенту. Така ситуація порушує права людини, містить ознаки несвободи та цензури, що є прямим порушення Конституції України», - підкреслюється у поданні.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика