Останні події:
Прикарпатські інспектори відбирають проби харчових продуктів на ринках та у школах (відео)... | Прикарпатський нардеп Іванчук витратив на приватні перельоти 172 тисячі євро... | “Шлюб за добу”: франківчанка одружилася з коханим із Австралії (фото)... | Зменшити аварійність: на небезпечній ділянці траси Н-10 у селі Старі Кривотули встановлять світлофор... | У Франківську обікрали квартиру прокурора: винесли валюту та ювелірні вироби... | Доторкнутись до небес: як над Франківськом тренувалися пілоти літаків-винищувачів (відео)... | Аналіз декларації: якими статками володіє секретар Яремчанської міської ради Володимир Губарчук... | Розсміши мера: у Франківську пройде фестивалю гумору на кубок міського голови... | В Івано-Франківську фірма з фіктивними документами виграла тендер на 4 млн. гривень... | На Долинщині створять відпочинкову зону (фото)... |

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК оскаржить у Конституційному Суді норми законів, що обмежують доступ українських глядачів до кінофільмів

Kino-948679035

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ ініціювали звернення до Конституційного Суду України з приводу конституційності деяких положень Законів України «Про кінематографію» та «Про телебачення та радіомовлення».

Приводом для конституційного подання став механізм заборони для українського глядача аудіовізуальних творів – кінофільмів та передач за принципом участі в їх створенні певних осіб та країни їх походження.

«Через норми даних законів, в Україні вже заборонили для показу близько 600 фільмів та серіалів. У тому числі під заборону попали улюблені українцями твори, цей список регулярно поповнюється», - йдеться у поданні.

Спосіб реалізації цих обмежень запровадив механізм заборони творів без аналізу їхнього змісту на предмет пропаганди, а лише за ознакою участі в їх створенні певних осіб. Для прикладу, в Україні може бути заборонено для показу фільм, музику для якого написав композитор, що згадується у переліку осіб, які загрожують національній безпеці. Також діючі норми вже дозволили з метою захисту національної безпеки заборонити показ в Україні таких мультфільмів як «Простоквашино» та «Бременські музиканти».

«Запроваджений в Україні принцип встановлення заборони суперечить Конституції та міжнародним стандартам, обмежує права глядача на отримання інформації. Якщо інтереси національної безпеки потребують захисту шляхом заборони розповсюдження певної інформації, то забороні підлягає лише інформація, яка може зашкодити», - наголошується у поданні.

«Надто широкі критерії встановлення заборони дозволили позбавити українського глядача можливості переглядати фільми або передачі, що жодним чином не можуть вплинути на інтереси національної безпеки і не містять жодного шкідливого контенту. Така ситуація порушує права людини, містить ознаки несвободи та цензури, що є прямим порушення Конституції України», - підкреслюється у поданні.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика