Останні події:
В озері Івано-Франківська загинуло майже 10 кг риби (відео)... | Калуський суд оштрафував священика за п’яну їзду та заборонив йому рік водити... | Це було пекло: калушанин витягнув водія з палаючого автомобіля (фотофакт)... | Голос соцмереж: що франківці думають про блокування дороги на Пасічну... | Марцінків про перекриття доріг у місті: цих провокацій більше не буде... | Стали відомими подробиці жахливого вчинку прикарпатки, яка прикувала дітей ланцюгами до батареї (відео)... | Перепалка між Марцінківом та Ганчаком: начальник управління транспорту Франківська готовий звільнитися... | Після тижня боротьби за життя у лікарні помер мотоцикліст, який у Коломиї врізався у бензовоз... | Центр Франківська заполонили кришнаїти (фото + відео)... | У Франківську перекрили вулицю Галицьку: мешканці страйкують проти будівництва багатоповерхівок (відео)... |

Народнів депутати вимагають від уряду знизити ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги

Subsidii-569874

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від уряду знизити ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги

Народні депутати від ОПОЗИЦІНОГО БЛОКУ зареєстрували проект Постанови про звернення Верховної Ради до Кабінету Міністрів з вимогою щодо вжиття невідкладних заходів із зниження цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та посилення соціального захисту громадян.

Авторами Постанови є Співголови фракції Юрій Бойко та Олександр Вілкул, народні депутати Сергій Льовочкін, Олександр Нечаєв, Юлій Іоффе, Андрій Гальченко, Сергій Дунаєв, Сергій Ларін та Дмитро Шенцев.

Опозиціонери звертають увагу, що в умовах фінансово-економічної кризи підвищення цін і тарифів на ЖКП призвело до стрімкого зниження якості життя громадян. Підвищені ціни і тарифи у житлово-комунальному секторі не враховані при розрахунку існуючого прожиткового мінімуму, на основі якого розраховуються пенсії та соціальні допомоги. Окрім того, ціна газу власного видобутку для населення завищена більше, ніж удвічі, що підтверджено у річних звітностях НКРЕКП та ПАТ «Укргазвидобування» щодо роботи газового сектору.

Уряд має вжити невідкладних заходів для зниження цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію.

Постановою пропонується встановити, аби житлово-комунальні послуги оплачувалися споживачами-фізичними особами за цінами і тарифами, затвердженими станом на 1 січня 2014 року. З цього ж періоду заборонити нарахування та стягнення з громадян пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги. Кошти, стягнені у вигляді пені за ЖКП за період з 1 січня 2014 року до набрання чинності цією Постановою, зараховуються в майбутні платежі за житлово-комунальні послуги.

Здійснити перерахунок вартості житлово-комунальних послуг, природного газу і електроенергії для споживачів за цінами і тарифами, затвердженими станом на 1 січня 2014 року.

Затвердити порядок повернення споживачам надміру сплачених коштів, або їх зарахування, як авансових, у платежі наступних періодів.

Розробити порядок компенсації збитків постачальникам ЖКП.

Встановити, що для громадян, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, які втратили внаслідок бойових дій житло або не отримували житлово-комунальні послуги через неможливість їх надання, плата за житлово-комунальні послуги, пені та інші штрафні санкції за несплату (несвоєчасну оплату) житлово-комунальних послуг не нараховується протягом періоду до повного відновлення відповідного житла чи надання іншого житла, або періоду до відновлення надання житлово-комунальних послуг.

Для громадян, які стали внутрішньо переміщеними особами внаслідок бойових дій та які втратили внаслідок цього житло або, будучи зареєстрованими в установленому порядку як внутрішньо переміщені особи, не мають можливості користування житлом та не отримували через цю обставину житлово-комунальні послуги, плата за житлово-комунальні послуги, пені та інші штрафні санкції за несплату (несвоєчасну оплату) не нараховується протягом періоду до повного відновлення відповідного житла чи надання іншого житла, або протягом періоду до повернення на постійне місце проживання та відновлення користування житлово-комунальними послугами.

Про виконання цієї Постанови та прийняті рішення невідкладно поінформувати Верховну Раду.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика