Останні події:
Прикарпатські інспектори відбирають проби харчових продуктів на ринках та у школах (відео)... | Прикарпатський нардеп Іванчук витратив на приватні перельоти 172 тисячі євро... | “Шлюб за добу”: франківчанка одружилася з коханим із Австралії (фото)... | Зменшити аварійність: на небезпечній ділянці траси Н-10 у селі Старі Кривотули встановлять світлофор... | У Франківську обікрали квартиру прокурора: винесли валюту та ювелірні вироби... | Доторкнутись до небес: як над Франківськом тренувалися пілоти літаків-винищувачів (відео)... | Аналіз декларації: якими статками володіє секретар Яремчанської міської ради Володимир Губарчук... | Розсміши мера: у Франківську пройде фестивалю гумору на кубок міського голови... | В Івано-Франківську фірма з фіктивними документами виграла тендер на 4 млн. гривень... | На Долинщині створять відпочинкову зону (фото)... |

Народнів депутати вимагають від уряду знизити ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги

Subsidii-569874

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від уряду знизити ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги

Народні депутати від ОПОЗИЦІНОГО БЛОКУ зареєстрували проект Постанови про звернення Верховної Ради до Кабінету Міністрів з вимогою щодо вжиття невідкладних заходів із зниження цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та посилення соціального захисту громадян.

Авторами Постанови є Співголови фракції Юрій Бойко та Олександр Вілкул, народні депутати Сергій Льовочкін, Олександр Нечаєв, Юлій Іоффе, Андрій Гальченко, Сергій Дунаєв, Сергій Ларін та Дмитро Шенцев.

Опозиціонери звертають увагу, що в умовах фінансово-економічної кризи підвищення цін і тарифів на ЖКП призвело до стрімкого зниження якості життя громадян. Підвищені ціни і тарифи у житлово-комунальному секторі не враховані при розрахунку існуючого прожиткового мінімуму, на основі якого розраховуються пенсії та соціальні допомоги. Окрім того, ціна газу власного видобутку для населення завищена більше, ніж удвічі, що підтверджено у річних звітностях НКРЕКП та ПАТ «Укргазвидобування» щодо роботи газового сектору.

Уряд має вжити невідкладних заходів для зниження цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію.

Постановою пропонується встановити, аби житлово-комунальні послуги оплачувалися споживачами-фізичними особами за цінами і тарифами, затвердженими станом на 1 січня 2014 року. З цього ж періоду заборонити нарахування та стягнення з громадян пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги. Кошти, стягнені у вигляді пені за ЖКП за період з 1 січня 2014 року до набрання чинності цією Постановою, зараховуються в майбутні платежі за житлово-комунальні послуги.

Здійснити перерахунок вартості житлово-комунальних послуг, природного газу і електроенергії для споживачів за цінами і тарифами, затвердженими станом на 1 січня 2014 року.

Затвердити порядок повернення споживачам надміру сплачених коштів, або їх зарахування, як авансових, у платежі наступних періодів.

Розробити порядок компенсації збитків постачальникам ЖКП.

Встановити, що для громадян, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, які втратили внаслідок бойових дій житло або не отримували житлово-комунальні послуги через неможливість їх надання, плата за житлово-комунальні послуги, пені та інші штрафні санкції за несплату (несвоєчасну оплату) житлово-комунальних послуг не нараховується протягом періоду до повного відновлення відповідного житла чи надання іншого житла, або періоду до відновлення надання житлово-комунальних послуг.

Для громадян, які стали внутрішньо переміщеними особами внаслідок бойових дій та які втратили внаслідок цього житло або, будучи зареєстрованими в установленому порядку як внутрішньо переміщені особи, не мають можливості користування житлом та не отримували через цю обставину житлово-комунальні послуги, плата за житлово-комунальні послуги, пені та інші штрафні санкції за несплату (несвоєчасну оплату) не нараховується протягом періоду до повного відновлення відповідного житла чи надання іншого житла, або протягом періоду до повернення на постійне місце проживання та відновлення користування житлово-комунальними послугами.

Про виконання цієї Постанови та прийняті рішення невідкладно поінформувати Верховну Раду.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика