Останні події:
Франківськ купляє в Хриплині 14 га землі, щоб побудувати там заводи... | Немає грошей: у Верховині під загрозою закриття дитячий садок. Без зарплати також працівники культури... | Як міський голова Франківська перевіряв благоустрій в районі Набережної (фото)... | Флешмоб від футболістів “Прикарпаття”: гравці зачитали вірш про Івано-Франківськ (відео)... | На Снятинщині відкрили дитячий садочок (ФОТО)... | Зіркова кар’єра: франківчанка Марія Павлюк підписала контракт з великим модельним агентством та працює в Стамбулі (фото)... | Що їли галичани сто років тому: стара книга рецептів... | У селах Прикарпаття, де менше 2 тисяч населення, закриють поштові відділення (відео)... | Насос на постаменті та Стефаник за ґратами: незвичайні та моловідомі пам’ятники Івано-Франківська (відео)... | На Прикарпатті подорожчали овочі, алкоголь, м’ясо та молочка... |

Наталія Королевська: Ми вимагаємо скасувати медичну реформу, яка повністю знищує систему охорони здоров'я України

MED-reform-398567305

Антиконституційна медична реформа спрямована не на розвиток системи охорони здоров'я, а на впровадження платної медицини та всебічне скорочення витрат на утримання галузі.

Про це на спільному засіданні Комітету з питань охорони здоров'я та Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Наталія Королевська.

«Люди, які ніяк не стикаються з медициною, розповідають нам про ті «новації», які вони називають реформою. Але ніхто не говорить про те, що сьогодні близько 70% українців не звертаються за медичною допомогою у зв'язку з тим, що у них просто немає коштів на лікування. І в цій ситуації уряд вводить оплату за більшість послуг, включаючи навіть нескладні оперативні втручання. При цьому з бюджету на одного пацієнта на рік буде виділятися всього 370 гривень, це близько $14. Для порівняння: в Англії – $4500, в Польщі – $1000, в Білорусі – $500», – звертаючись до колег, сказала Наталія Королевська.

Також опозиційний політик заявила, що в системі охорони здоров'я узято курс на регрес, і це лякає як медиків, так і пацієнтів. Наприклад, псевдореформатори пропонують виїзд лікаря додому до пацієнта замінити консультацією по телефону, медиків невідкладних станів понизити до статусу «парамедиків», розформувати більшість поліклінік, а педіатрів замінити сімейними лікарями.

«В Україні не вистачає сімейних лікарів, їх в 2,5 рази менше від потреби населення. Швидше за все, цих фахівців замінять випускниками медвузів, які будуть виконувати функції і сімейного лікаря, і терапевта, і педіатра. Батьки будуть змушені замість педіатра водити своїх дітей до студента без досвіду роботи, що поставить під загрозу здоров'я дітей», – акцентувала народний депутат.

Вона зазначила, що наспіх розроблена законодавча база медичної реформи, яка зі скрипом пройшла парламент, порушує дев'ять статей Конституції України.

«Зараз ми намагаємося скасувати цю реформу через Конституційний Суд і вимагаємо відставки т. в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. Протистояти цим антиконституційним і антинародним діям, які наш уряд називає реформами, можна тільки ведучи щоденну боротьбу», – підкреслила Наталія Королевська.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика