Останні події:
В озері Івано-Франківська загинуло майже 10 кг риби (відео)... | Калуський суд оштрафував священика за п’яну їзду та заборонив йому рік водити... | Це було пекло: калушанин витягнув водія з палаючого автомобіля (фотофакт)... | Голос соцмереж: що франківці думають про блокування дороги на Пасічну... | Марцінків про перекриття доріг у місті: цих провокацій більше не буде... | Стали відомими подробиці жахливого вчинку прикарпатки, яка прикувала дітей ланцюгами до батареї (відео)... | Перепалка між Марцінківом та Ганчаком: начальник управління транспорту Франківська готовий звільнитися... | Після тижня боротьби за життя у лікарні помер мотоцикліст, який у Коломиї врізався у бензовоз... | Центр Франківська заполонили кришнаїти (фото + відео)... | У Франківську перекрили вулицю Галицьку: мешканці страйкують проти будівництва багатоповерхівок (відео)... |

Наталія Королевська: Ми вимагаємо скасувати медичну реформу, яка повністю знищує систему охорони здоров'я України

MED-reform-398567305

Антиконституційна медична реформа спрямована не на розвиток системи охорони здоров'я, а на впровадження платної медицини та всебічне скорочення витрат на утримання галузі.

Про це на спільному засіданні Комітету з питань охорони здоров'я та Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Наталія Королевська.

«Люди, які ніяк не стикаються з медициною, розповідають нам про ті «новації», які вони називають реформою. Але ніхто не говорить про те, що сьогодні близько 70% українців не звертаються за медичною допомогою у зв'язку з тим, що у них просто немає коштів на лікування. І в цій ситуації уряд вводить оплату за більшість послуг, включаючи навіть нескладні оперативні втручання. При цьому з бюджету на одного пацієнта на рік буде виділятися всього 370 гривень, це близько $14. Для порівняння: в Англії – $4500, в Польщі – $1000, в Білорусі – $500», – звертаючись до колег, сказала Наталія Королевська.

Також опозиційний політик заявила, що в системі охорони здоров'я узято курс на регрес, і це лякає як медиків, так і пацієнтів. Наприклад, псевдореформатори пропонують виїзд лікаря додому до пацієнта замінити консультацією по телефону, медиків невідкладних станів понизити до статусу «парамедиків», розформувати більшість поліклінік, а педіатрів замінити сімейними лікарями.

«В Україні не вистачає сімейних лікарів, їх в 2,5 рази менше від потреби населення. Швидше за все, цих фахівців замінять випускниками медвузів, які будуть виконувати функції і сімейного лікаря, і терапевта, і педіатра. Батьки будуть змушені замість педіатра водити своїх дітей до студента без досвіду роботи, що поставить під загрозу здоров'я дітей», – акцентувала народний депутат.

Вона зазначила, що наспіх розроблена законодавча база медичної реформи, яка зі скрипом пройшла парламент, порушує дев'ять статей Конституції України.

«Зараз ми намагаємося скасувати цю реформу через Конституційний Суд і вимагаємо відставки т. в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. Протистояти цим антиконституційним і антинародним діям, які наш уряд називає реформами, можна тільки ведучи щоденну боротьбу», – підкреслила Наталія Королевська.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика