Останні події:
Франківщина не буде вогнищем розбрату, – Гончарук пообіцяв, що навіть під час виборів на Прикарпатті буде спокій... | Масове отруєння на Коломийщині: кількість потерпілих зросла до 19... | Справжнє гуцульське весілля та автентична кухня: в Івано-Франківську проведуть фестиваль “День Верховини” (фото)... | До уваги прикарпатських водіїв – штрафи за порушення ПДР зростуть у 20 разів (відео)... | Смертельна небезпека: два надвірнянських села можуть бути відрізаними від світу через аварійний міст (відео)... | Маленькому франківцю терміново потрібна допомога на боротьбу з раком... | Журналісти показали, як живеться у найбільшому селі України – гуцульському Космачі (відео)... | Тепла осінь: у Карпатах зацвіла червона рута (фоторепортаж)... | Протестувальники повертаються додому – влада пообіцяла відремонтувати дорогу Яблунів-Делятин (фото)... | Прикарпатець за “смішні” гроші купив рідкісний карпатський гриб (фото)... |

Наталія Королевська: Ми вимагаємо скасувати медичну реформу, яка повністю знищує систему охорони здоров'я України

MED-reform-398567305

Антиконституційна медична реформа спрямована не на розвиток системи охорони здоров'я, а на впровадження платної медицини та всебічне скорочення витрат на утримання галузі.

Про це на спільному засіданні Комітету з питань охорони здоров'я та Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Наталія Королевська.

«Люди, які ніяк не стикаються з медициною, розповідають нам про ті «новації», які вони називають реформою. Але ніхто не говорить про те, що сьогодні близько 70% українців не звертаються за медичною допомогою у зв'язку з тим, що у них просто немає коштів на лікування. І в цій ситуації уряд вводить оплату за більшість послуг, включаючи навіть нескладні оперативні втручання. При цьому з бюджету на одного пацієнта на рік буде виділятися всього 370 гривень, це близько $14. Для порівняння: в Англії – $4500, в Польщі – $1000, в Білорусі – $500», – звертаючись до колег, сказала Наталія Королевська.

Також опозиційний політик заявила, що в системі охорони здоров'я узято курс на регрес, і це лякає як медиків, так і пацієнтів. Наприклад, псевдореформатори пропонують виїзд лікаря додому до пацієнта замінити консультацією по телефону, медиків невідкладних станів понизити до статусу «парамедиків», розформувати більшість поліклінік, а педіатрів замінити сімейними лікарями.

«В Україні не вистачає сімейних лікарів, їх в 2,5 рази менше від потреби населення. Швидше за все, цих фахівців замінять випускниками медвузів, які будуть виконувати функції і сімейного лікаря, і терапевта, і педіатра. Батьки будуть змушені замість педіатра водити своїх дітей до студента без досвіду роботи, що поставить під загрозу здоров'я дітей», – акцентувала народний депутат.

Вона зазначила, що наспіх розроблена законодавча база медичної реформи, яка зі скрипом пройшла парламент, порушує дев'ять статей Конституції України.

«Зараз ми намагаємося скасувати цю реформу через Конституційний Суд і вимагаємо відставки т. в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. Протистояти цим антиконституційним і антинародним діям, які наш уряд називає реформами, можна тільки ведучи щоденну боротьбу», – підкреслила Наталія Королевська.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика