Останні події:
Фонд держмайна знову виставить на продаж калуську «Оріану»... | Експерт з децентралізації: “У питаннях розвитку громад повинен використовуватись не політичний, а суто господарський підхід”... | Франківці отримуватимуть субсидії у монетизованому вигляді (відео)... | Наприкінці тижня у Івано-Франківську прогнозують стрімке зростання кількості хворих на ГРВІ... | 16-річна франківка стала популярною в інстаграмі, бо читає книжки (ФОТО)... | У Коломиї подорожчав проїзд у громадському транспорті (відео)... | У Франківську немає підстав відправляти школи на карантин, – головна лікарка міста... | Новий штам грипу: прикарпатські лікарі радять вакцинуватися (відео)... | Стартував процес утворення Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади (фото)... | “Облгаз, дай якісний газ”: франківські гумористи зняли кліп-звернення до комунальників (відео)... |

Юрій Бойко: Нинішня влада, допускаючи контрабанду лісу, знищує Україну

LIS-498576

Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко, спілкуючись з колективом меблевої фабрики «МІРТ» у Новограді-Волинському.

У вівторок, 12 червня, народний депутат перебував із робочою поїздкою на Житомирщині.

«Наша фракція голосувала за закон про заборону вивозу лісу-кругляка за кордон. Адже найбільше від контрабанди лісу втрачає наша економіка. Значної шкоди це також завдає екології регіону. Це наші українські ліси, це чисте повітря і загалом здоров’я людей», - сказав Співголова фракції опозиціонерів.

Юрій Бойко також зазначив, що допускаючи контрабанду лісу, діюча влада такими діями завдає серйозної шкоди виробництвам, які працюють з деревиною.

«Меблеве виробництво в Україні має колосальний потенціал. Наприклад, продукція, яка виробляється на цій фабриці, унікальна. І якщо зупинити вивіз лісу, зменшити тарифи на енергетику, надати можливість отримувати доступні кредити – це дасть поштовх для розвитку даної галузі. А відповідно будуть і нові робочі місця, і податки до державного бюджету», - підкреслив Юрій Бойко.

Контрабанда лісу стала загальнодержавною проблемою після того, як Верховна Рада з 1 листопада 2015 року ввела мораторій на експорт лісу-кругляка до країн Євросоюзу. З цього моменту скасування мораторію є однією з вимог ЄС, і влада європейських країн закриває очі на незаконний вивіз українського лісу на експорт. За даними ЗМІ, до жовтня 2016 року обсяги контрабанди лісу перевищили 1 млрд євро за попередні п'ять років. Тоді ж МВС заявило, що збитки держави від незаконного експорту лісу в одній Житомирській області склали 8 млн гривень.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК послідовно виступає за посилення заходів за контрабанду лісу, яка знищує екологію країни. У червні 2016 року Юрій Бойко вимагав розслідувати незаконну вирубку лісів у Карпатах і вивіз української деревини за кордон.

У березні 2018 року парламент за активної участі фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ посилив відповідальність за незаконну вирубку та вивіз лісу за кордон: відтепер замість штрафів за це можна отримати від 3 до 12 років позбавлення волі.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика