Останні події:
Фонд держмайна знову виставить на продаж калуську «Оріану»... | Експерт з децентралізації: “У питаннях розвитку громад повинен використовуватись не політичний, а суто господарський підхід”... | Франківці отримуватимуть субсидії у монетизованому вигляді (відео)... | Наприкінці тижня у Івано-Франківську прогнозують стрімке зростання кількості хворих на ГРВІ... | 16-річна франківка стала популярною в інстаграмі, бо читає книжки (ФОТО)... | У Коломиї подорожчав проїзд у громадському транспорті (відео)... | У Франківську немає підстав відправляти школи на карантин, – головна лікарка міста... | Новий штам грипу: прикарпатські лікарі радять вакцинуватися (відео)... | Стартував процес утворення Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади (фото)... | “Облгаз, дай якісний газ”: франківські гумористи зняли кліп-звернення до комунальників (відео)... |

Сергій Льовочкін: На зустрічі «нормандської четвірки» Україні дали зрозуміти, що Мінські угоди необхідно виконувати

Minsk-4985674586

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вітає відновлення переговорів у «нормандському» форматі та вимагає активізувати процес виконання Мінських угод.

Про це заявив заступник голови фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Льовочкін, коментуючи підсумки зустрічі глав МЗС країн «нормандської четвірки» в Берліні.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вітає відновлення переговорів у «нормандському» форматі після півторарічної перерви. Це позитивний факт. Участь країн-гарантів в розв'язанні українського питання показує, що, всупереч думкам скептиків, питання мирного врегулювання в Донбасі залишається у фокусі уваги світової дипломатії. При цьому західні партнери однозначно дали зрозуміти, що «мінський» процес живий і Мінські угоди необхідно виконувати», – заявив Сергій Льовочкін.

Політик зазначив, що, на жаль, під час переговорів не вдалося вирішити головного питання - про введення миротворців на схід України, і запустити практичну реалізацію Мінських угод.

«На жаль, це було передбачувано. Окремі політики з «партії війни» в українській владі постійно хочуть показати, що «мінський» процес мертвий. За будь-якої зручної нагоди вони намагаються переконати суспільство, що Україні не слід виконувати Мінські угоди. Регулярно пропонуються законопроекти і «плани», які грубо суперечать суті угод, незважаючи на те, що цей документ був закріплений резолюцією №2202 Ради Безпеки ООН ще 17 лютого 2015 року та потім регулярно знаходив підтримку в заявах Радбезу по Україні.

Вочевидь, дотримуючись такої логіки, жодних реальних результатів на переговорах в «нормандському», або будь-якому іншому форматах, домогтися неможливо», – пояснив Сергій Льовочкін.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК послідовно пропонує інший підхід до мирного врегулювання. Ми вважаємо, що сьогодні необхідно розпочинати прямі переговори з усіма сторонами конфлікту. Це єдиний шлях, аби зблизити позиції і по миротворцям, і по пунктам політичного порядку денного мирного врегулювання. Якщо влада боїться за свої рейтинги і не приймає політичного рішення про такі переговори, ми готові взяти на себе відповідальність і брати участь в переговорах у такому форматі», – заявив він.

Крім того, народний депутат вважає, що можна зробити більш продуктивною дискусію і в «нормандському» форматі. Для цього необхідно залучати до роботи експертних груп при «нормандської четвірці» представників законодавчих зборів. За його словами, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК до участі в такій роботі готовий.

«Очевидно, що представники «партії війни» дуже прагматично дивляться на конфлікт. Схід став для них не тільки джерелом корупції і контрабанди, а й головною можливістю мобілізувати свій електорат перед виборами. Але ціна такої стратегії занадто висока для країни. Нам потрібні прямі переговори, щоб зупинити війну ще до виборів», – резюмував Сергій Льовочкін.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика