Останні події:
В самому центрі Івано-Франківська назріва... | У Франківську біля “Епіцентру” будуватимуть дитячий садок... | “Відключення холодної води франківцям не загрожує”, – директор “Водоканалу” Роман Кімачук... | Зрив виборчого процесу у Франківську: екс-голова забрав ключі і печатку додому, ДВК не може прийняти бюлетені (фото+відео)... | Поблизу Бурштинської ТЕС виявили раптове перевищення норми рівня радіації (фото)... | В Івано-Франківську запустили новий комунальний маршрут: з’єднує АС 4 та Набережну (ФОТО)... | Курйоз: у Франківську бригада рятувальників втихомирювала агресивного кота... | В Івано-Франківськ привезли 170 тисяч бюлетенів на президентські вибори (ФОТОФАКТ)... | Справа “пасажівських стрільців”: у Франківську перед судом постав учасник перестрілки, який півтора роки був у бігах... | Секретар Калуської міськради заробляє більше, ніж міський голова Івано-Франківська... |

Борис Колесніков: Красивими деклараціями залізничну галузь не реформуєш, тут необхідні реалістичні рецепти

poyizd 09879869

Про це Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков заявив під час круглого столу щодо реформування залізничної галузі України, організованого його Фондом.

Борис Колесніков прокоментував Національну транспортну стратегію «Drive Ukraine 2030», затверджену урядом, в частині розвитку залізничного транспорту. За його словами, вона має ряд недоліків.

«Стратегія передбачає 100% заміну локомотивного і вагонного парку. Але за останні чотири роки Україна не купила жодного міжміського поїзда, і що станеться за 11,5 років - незрозуміло. Але саме незрозуміле - це середня швидкість руху по залізниці в 150 км/ч. Якщо ми будуємо нові залізні дороги, то швидкість буде 250 км/ч. Якщо реконструюємо ті, що є, то швидкість буде 90 км/год. Тобто незрозуміло, звідки взята ця цифра. Нові євроколії Київ-Одеса, Київ-Львів, Київ-Харків, Київ-Дніпро - все це разом узяте складе близько 2000 км. 1000 км доріг обійшлися Іспанії в 19 млрд євро. Нехай в Україні це буде 15 млн дол. за 1 км доріг, тоді виходить 30 млрд дол. за 2000 км. Але це фінансово і технічно неможливо», - підкреслив опозиційний прем'єр.

«Що стосується стану інфраструктури, то, на жаль, він плачевний. Досить сказати, що більше половини контактних мереж зношені, третина магістральних мереж - з простроченими капітальними ремонтами, тягові підстанції зношені на 2/3, а колійна техніка - на 80%. Тобто це все за великим рахунком металобрухт», - сказав політик.

Він зазначив, що падіння вантажних залізничних перевезень - просто катастрофічне. «Свого часу ми прагнули до 500 млн тонн - це дозволяло мати високу рентабельність і збільшило виручку до 10 млрд дол., що для «Укрзалізниці» було цілком пристойною сумою. На жаль, на сьогоднішній день третина перевезень втрачена, і ми будемо втрачати й далі, тому що транзиту немає. Зовнішня політика держави, а також тарифна політика є такими, що транзитери будуть обходити Україну. В результаті і на залізниці, і в портах, які недозавантажені, маємо збитки. Українська влада канючить транзит газу, але чим транзит газу відрізняється від залізничного транзиту нафти?» - акцентував Борис Колесніков.

«З огляду на необ'єктивні і непрозорі тарифи, вантажовідправник переходить на автомобільні дороги. Але внаслідок перевантаження вантажним транспортом вони перетворюються на місиво», - зазначив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

«У найближчі роки зношеність парку вагонів стане ще більш катастрофічною. Такий же стан приблизно буде і у тяги», - підкреслив опозиційний прем'єр.

Він акцентував, що необхідно завершувати електрифікацію залізниць. «На сьогоднішній день електрифіковано близько 11 тис. км залізниць. Досить електрифікувати ще 4-5 тис. км, щоб практично повністю відмовитися від імпортного палива і перейти на українську електроенергію. Це був би подвійний успіх», - сказав Борис Колесніков.

Говорячи про шляхи виправлення ситуації, політик зазначив, що залізницю потрібно повністю структурувати, але для цього не потрібно чекати 12 років. «Держмонополія на залізничне полотно і контактну мережу повинна бути перетворена в державну корпорацію, де як мінімум 2/3 акціонерного капіталу повинні належати державі. Це дозволить зробити доходи залізниці прозорими і убезпечить від спекуляцій на вантажних і пасажирських перевезеннях», - підкреслив він.

На його думку, будівлі вокзалів потрібно передати у власність місцевих рад. «Є багато зарубіжних прикладів, коли на базі залізничного вокзалу формується ядро ​​пасажирського хаба. Ж/д станції повинні належати «Укрзалізниці», а будівлі вокзалів повинні стати власністю місцевих рад», - зазначив опозиційний прем'єр.

Борис Колесніков наголосив, що тягові компанії повинні бути приватними - це забезпечить чесну конкуренцію. «Завтрашній день - це приватна тяга. Питання в тому, як до цього підійти. Необхідно це здійснити так, щоб диспетчеризація всіх влаштувала, а інвестори прийшли з новими локомотивами», - сказав Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Політик зазначив, що пасажирські перевезення повинні здійснюватися за повну вартість. «Тобто пасажир купує квиток, а Мінсоцполітики для пільгових категорій громадян цей квиток оплачує або компенсує. Тоді можна сміливо залучати інвесторів до пасажирських перевезень, організувавши в Україні збірку швидкісних і напівшвидкісних поїздів. Іншого шляху немає», - підкреслив він.

«Полотно і контактна мережа - це державна монополія, але управлятися повинні корпорацією. Вантажні вагони повинні бути приватними, а «Укрзалізниця» може мати резерв близько 5 тис. вагонів для швидкого «латання дірок». Вокзали повинні належати міській владі. Квитки пільговим категоріям громадян повинні оплачуватися Міністерством соціальної політики. Якщо виконати все це, то за 5 років можна добитися якісних змін для вантажовідправників в швидкості і якості доставки вантажів, а для пасажирів - в підвищенні комфорту до рівня країн Центральної або навіть Західної Європи», - резюмував Борис Колесніков.

 


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика