Юрій Павленко: В Україні існує серйозна загроза повного знецінення інституту сім’ї – це і буде початком загибелі країни

Simia 98456

Про це заявив народний депутат України, голова Житомирської обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Павленко, коментуючи на прохання журналістів державну політику щодо підтримки українських родин з боку діючої влади.

Політика нинішньої влади – це не що інше, як соціальний геноцид. І так вважають самі українці. За останніми даними Мінсоцполітики, у 25,3% працюючих українців доходи нижче фактичного прожиткового мінімуму, тобто кожен четвертий працюючий живе за межею бідності і не бачить абсолютно ніяких перспектив покращення свого становища. Тому не дивно, що наші громадяни зневірюються і у політиках, і у майбутньому країни в цілому.

«Люди в Україні, особливо молоде покоління, не можуть відчувати себе впевнено. Вони соціально не захищені, не бачать підтримки від держави та можуть розраховувати лише на себе. У цьому й криються причини скорочення народжуваності та масовий виїзд за кордон. Адже молодь не поспішає одружуватися та народжувати, бо не хоче ростити дітей у бідності. А всенародне зубожіння – це справа рук нинішнього уряду: нещадне зростання цін на продукти харчування, товари першої необхідності та житлово-комунальні послуги паралельно з низькими зарплатами, їх постійними невчасними виплатами або й взагалі скороченнями штатів та масовим безробіттям», – наголосив опозиціонер.

Споживчі ціни за останні чотири місяці зросли більш ніж на 4%. А думки експертів сходяться на тому, що у 2018 році, як і у чотири попередні, знову буде зафіксована двозначна інфляція (2014 року вона склала 24,9%, 2015 – 43,3%, 2016 – 12,4%, 2017 – 13,7%).

«Далі на українців чекає лише погіршення рівня життя. Анонсованого підвищення мінімальної заробітної плати до 4200 грн очікувати не варто, адже прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що за підсумками першого кварталу ресурсів для цього немає. Крім того гривні загрожує інфляція та девальвація (Мінекономрозвитку прогнозує, що долар на кінець року коштуватиме 29,15 грн). За рахунок усього вище зазначеного зарплати і пенсії знеціняться на 11-13%. Тобто навіть бідність в Україні не стабільна», – зазначив Юрій Павленко.

Безробіття у 2017 році склало 9,9% працездатного населення – це найвищий рівень у нинішньому десятилітті. Роботу не мали майже 1,7 млн людей працездатного віку.

«Наприклад, у Житомирській області на одне вакантне місце претендує 5-6 людей. А у розрізі окремих районів це виглядає ще менш перспективно: Ружинський район – 47 людей претендують на одну офіційну вакансію, у Брусилівському районі –84. За підсумками четвертого кварталу 2017 року Житомирщина опинилася в четвірці областей із самими низькими заробітними платами. Крім того впродовж грудня минулого року більше ніж удвічі збільшилась сума невиплаченої заробітної плати працівників економічно активних підприємств», – сказав народний депутат.

Все це аж ніяк не мотивує молодь одружуватися та народжувати дітей. Тим паче що держава не надто охоче підтримує сім’ї з дітьми. Допомога при народженні дитини досі залишається без змін – 41 280 грн, а диференційований принцип нарахування такої допомоги в залежності від кількості дітей взагалі скасовано. На сьогодні реальні виплати при народженні дітей з урахуванням інфляції і девальвації зменшилися на 60%-90%.

«Родина – це найвища цінність. А за процесом руйнації інституту сім’ї слід очікувати, що й сама країна незабаром опиниться в руїнах. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає відновлення програми підтримки української сім’ї, заохочення до народження дітей і гідних зарплат в Україні. Запорукою цього є мир, стабільна економіка і високий рівень соціальних гарантій — тому ми докладаємо максимум зусиль, аби втілити у життя свій план по виведенню країни з кризи й відновленню її територіальної цілісності. Повернути українцям впевненість у завтрашньому дні – це головне завдання ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ», – резюмував Юрій Павленко.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика