Борис Колесніков: Мир і нова Конституція дозволять Україні подолати кризу та відродити економіку

Konstitutsiia-45986745

В середині вересня Опозиційний уряд представить остаточний проект нової української Конституції. Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков під час круглого столу «Дуалізм влади та шляхи виходу з кризи».

Головна мета Конституції, проект якої розробляє Опозиційний уряд, - виключити дуалізм влади і провести повноцінну децентралізацію.

«Вже сьогодні ми передамо концепцію нашої Конституції на обговорення місцевим радам. Разом з найбільш досвідченими українськими та іноземними юристами ми її доопрацюємо, щоб до 15 вересня вийти на повноцінний документ», - зазначив Борис Колесніков.

За його словами, в питанні написання нової Конституції Опозиційний уряд готовий співпрацювати з усіма політичними силами та громадськими організаціями.

«Ми готові до співпраці щодо всіх питань створення нової Конституції з усіма, хто готовий до конструктивної роботи», - додав опозиційний прем'єр.

За словами Бориса Колеснікова, мир та нова Конституція дозволять Україні подолати кризу і відродити економіку.

«Головна мета нової Конституції - передача влади на місця, створення компактного парламенту на 150 депутатів у нижній палаті, і по одному сенатору від мільйона виборців у Верхній палаті. При цьому президент повинен обиратися в парламенті та мати суто церемоніальні функції. Інакше, якщо будуть всенародні вибори президента, ми отримаємо те, що маємо вже 26 років», - зазначив він.

За словами лідера опозиціонерів, діюча модель управління неефективна в українських умовах.

«Якщо ми хочемо побудувати успішну республіку, то вона повинна бути парламентською. Коли влада перебуває в декількох руках - це веде до неефективного управління. Потрібно від цього піти. У західних країнах 90% законів приймаються з ініціативи уряду. В Україні - 20%. Це говорить про те, що у нас парламентсько-президентська республіка не працює», - зазначив політик.

На переконання Бориса Колеснікова, нова Конституція не повинна мати жодної зачіпки для двоякого тлумачення. «Тільки тоді вона стане інструментом для побудови суспільства рівних можливостей з високим соціально відчутним результатом. Звичайно, можна і з Конституцією не збудувати успішну країну, але без неї цього вже точно не зробиш», - сказав Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Борис Колесніков вважає, що дуалізм у владі - одна з найголовніших проблем України протягом останніх 26 років.

«Ще в грудні 2004 року ми попереджали, що можуть виникнути серйозні труднощі. І вже в 2006-07 роках ми зіткнулися з проблемами навіть в такому банальному питанні, як призначення прем'єра. Тобто, парламент висуває кандидатуру, а президент повинен протягом 15 днів подати відповідне подання. А що, якщо не подасть? На таке просте питання немає відповіді в Конституції. І провина цьому - дуалізм влади. Це те, що потрібно усунути», - підкреслив політик.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика