Останні події:

Борис Колесніков: Втрати через знищення транзитного потенціалу України сягають 10 млрд доларів

Dolary 94587630

Про це Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков заявив в ефірі телеканалу «112 Україна» в середу, 11 квітня.

Коментуючи перспективи вітчизняної газотранспортної системи після запуску «Північного потоку-2», він зазначив, що політика чинної української влади завдала величезної шкоди транспортному потенціалу нашої країни. «Нинішній українській владі потрібно розуміти, що якщо Західна Європа не побоялася газової залежності від Радянського Союзу 50 років тому, то зараз на Україну їй взагалі наплювати. Європа купуватиме газ там, де їй вигідно. Американці в період 1968-1972 рр. намагалися не допустити контракту «газ-труби» (газопровід Уренгой – Помари – Ужгород), але Європа зробила свій вибір і купила газ у Радянського Союзу для своєї промисловості і населення», - зазначив Борис Колесніков.

«А зараз на Україну ніхто дивитися не буде, ніхто не буде слухати, що там говорять Клімкін та Коболєв. Закінчиться 2019 рік, залишать 10 млрд кубометрів транзиту нашою територією, і щорічні втрати становитимуть 3,5 млрд дол. А в цілому втрати – з урахуванням втрат в залізничному, морському, автомобільному транзиті – фахівці оцінюють у 9-10 млрд дол. на рік», - підкреслив опозиційний прем'єр.

Говорячи про ситуацію з українськими дорогами, політик акцентував на необхідності переходу від ямкового ремонту до повноцінного будівництва якісного дорожнього полотна. «Міністр транспорту США сказав мені – жодна країна в світі не побудувала дороги за рахунок дорожнього збору. Це робиться тільки за рахунок національного (або федерального) бюджету (за винятком концесійних доріг). Значить, потрібно звертатися до Світового банку, доводити, що українська економіка без доріг просто зупиниться і будувати нові по 5 млн дол. за 1 км чотирьохсмугової дороги. Інакше ці ямкові ремонти триватимуть до нескінченності. А щоб не було розкрадання коштів, якість будівництва повинні контролювати іноземні (сервейерські) компанії», - зазначив Борис Колесніков.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика