Останні події:
Потяг “Коломия – Рахів” до кінця січня змінив розклад руху... | В Надвірній горів жіночий монастир... | На Прикарпатті відкопали архів УПА, який датований 1946 роком (фоторепортаж)... | Аферист з франківського передмістя вдавав із себе офіцера СБУ цим самим видурюючи у місцевих підприємців десятки тисяч доларів... | В прямому ефірі з міським головою Русланом Марцінківом трапився курйозний випадок (відео)... | Війна за Івано-Франківську харчосмакову фабрику: в мерії бояться втратити акції підприємства... | Франківські патрульні знайшли водія, який напідпитку вчинив дві ДТП і втік з місця пригоди... | У Франківську на вулиці Тичини горів магазин з одягом (фото)... | До Івано-Франківська хочуть приєднати «ближні села» та місто Тисменицю... | Франківськ укладе угоду з Колодіївкою: надасть селу 1,2 мільйони допомоги та “Картку іванофранківця”... |

Піарячи фейкові «перемоги», влада обманює український народ і завдає шкоди міжнародному іміджу України, - ОБ

UA-94857694

Заява ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

В останні роки нормою для нинішньої влади стали постійні спроби відволікати увагу суспільства від проблем і провалів у своїй діяльності, піарячи фейкові «перемоги» або ж другорядні питання, видаючи їх за успіхи.

Свіжий приклад піару на фейковому успіху – це святкування в медіа вищими посадовими особами держави статусу «країни-аспіранта» – привітання українського народу з черговою «перемогою».

Пізніше, щоправда, навіть представники українського МЗС змушені були визнати, що статусу «аспіранта» в документах НАТО не існує.

Насправді мова йде лише про згадку на сайті Альянсу факту проголошення нинішньою владою курсу на вступ України до НАТО, при цьому в реаліях влада робить цілком протилежне.

Перспективи членства в Північноатлантичному Альянсі регулюються Статутом НАТО і «Дослідженням про розширення НАТО» (Study on NATO Enlargement) від 3 вересня 1995 року. Згідно з цим документом, держави, які мають зовнішні територіальні суперечки, повинні врегулювати ці суперечки мирними засобами у відповідності до принципів ОБСЄ. Вирішення таких суперечок є фактором, що визначає, чи запрошувати державу приєднатися до Альянсу. Очевидно, що за нинішньої політики влади, яка робить ставку на мілітаризм, продовження конфлікту і розкол українського суспільства, забезпечити хоча б наближення до цих критеріїв неможливо.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вважає нинішні заяви влади про вступ в НАТО помилковими. Ключове завдання, що стоїть перед Україною сьогодні – відновлення територіальної цілісності і миру на сході країни. Подальше втягування нашої держави в існуюче геополітичне протистояння загрожує ще більшими потрясіннями для країни та її громадян.

Спекулюючи на темі вступу до НАТО, українська влада з метою самозбереження підігріває суперечності в українському суспільстві.

Як показують дані соцопитувань, практично всі українські громадяни вважають проблему відновлення миру ключовою. А прихильників вступу в НАТО традиційно менше половини. В таких умовах просування теми інтеграції до НАТО, тим більше внесення будь-яких змін до Конституції – це черговий порожній і небезпечний політичний піар.

Влада, яку не підтримують громадяни, не має ані політичного, ані морального права виступати з подібними ініціативами.

Позиція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ проста: обговорення питання про військово-політичний статус України можливе лише за виконання низки умов. Перше – відновлення миру, цілісності держави і єдності українського суспільства. Друге – формування влади, якій буде довіряти народ. Тільки після цього на основі широкого діалогу можна визначати майбутнє країни.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК послідовно виступає за політичне врегулювання конфлікту в Донбасі, проведення мирної, позаблокової та нейтральної політики. Тільки позаблокова, нейтральна політика може повернути громадянський мир в українське суспільство і забезпечити врегулювання конфліктів з сусідами.

Відносини України з НАТО повинні і будуть розвиватися як у багатьох нейтральних країн Європи – Швеції, Фінляндії, Австрії. У нас є великий простір для взаємодії в сферах розвитку і модернізації національних збройних сил, побудови нової системи безпеки в Європі, багатонаціональної міжнародної миротворчості. Такий зовнішньополітичний курс України на наш погляд буде найбільш ефективним і, одночасно з цим, відображає позицію більшості країн щодо України.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ініціює створення широкого громадського руху за мирну, нейтральну Україну. Ми закликаємо інтелектуалів, авторитетних громадських діячів виступити зі своїми пропозиціями щодо нової миролюбної зовнішньої політики толерантності та партнерства.

Нашим ключовим завданням є створення стійкого периметру співпраці і взаємодії з сусідами. Вважаємо це стратегічною метою для країни незалежно від забаганок нинішньої влади, майбутніх виборів і політичної кон'юнктури.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика