Останні події:
Потяг “Коломия – Рахів” до кінця січня змінив розклад руху... | В Надвірній горів жіночий монастир... | На Прикарпатті відкопали архів УПА, який датований 1946 роком (фоторепортаж)... | Аферист з франківського передмістя вдавав із себе офіцера СБУ цим самим видурюючи у місцевих підприємців десятки тисяч доларів... | В прямому ефірі з міським головою Русланом Марцінківом трапився курйозний випадок (відео)... | Війна за Івано-Франківську харчосмакову фабрику: в мерії бояться втратити акції підприємства... | Франківські патрульні знайшли водія, який напідпитку вчинив дві ДТП і втік з місця пригоди... | У Франківську на вулиці Тичини горів магазин з одягом (фото)... | До Івано-Франківська хочуть приєднати «ближні села» та місто Тисменицю... | Франківськ укладе угоду з Колодіївкою: надасть селу 1,2 мільйони допомоги та “Картку іванофранківця”... |

Борис Колесніков нагородив переможців освітнього проекту «Архітектор 2018» поїздкою у Дубай

dubai-09845860495tours

6 березня в Києві благодійний Фонд Бориса Колеснікова оголосив імена тридцяти переможців всеукраїнського освітнього конкурсу «Архітектор 2018», який тривав три місяці і був покликаний підтримати студентів архітектурно-будівельних вузів України, визначити найталановитіших з них і дати можливість кращим молодим фахівцям відвідати Об'єднані Арабські Емірати.

Президент Фонду Борис Колесніков вручив переможцям «Архітектора 2018» дипломи на поїздку в архітектурний тур у Дубай. При цьому він зазначив, що архітектори і будівельники не тільки проектують хмарочоси і зводять мегаполіси, їхнє покликання - відродити історію і побудувати майбутнє. «Архітектура дуже важлива для нашої України. Зараз існує повна неповага до пам'ятників архітектури, яких повно у всіх містах. У нас все одноманітне, в світі ж все робиться для людей: більше скла, світла, зелених джерел енергії. Конкурс «Архітектор» - для тих студентів, які хочуть залишитися в Україні, розвиватися і під контролем народу і громадськості своїми руками побудувати абсолютно нову країну», - підкреслив Борис Колесніков.

У «Архітекторі» взяли участь 1 200 конкурсантів з 25 навчальних закладів країни. До фіналу дійшли 65 студентів. 5 березня вони презентували членам журі власні проекти споруд з урахуванням впровадження їх в сучасну архітектуру та історичне середовище певного міста чи України в цілому.

У журі «Архітектора 2018» увійшли: член Асоціації британського і міжнародного дизайну SBID і Національної спілки художників України, випускниця Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Надія Самохіна; член Національної спілки архітекторів України, член-кореспондент Академії архітектури України, член колегії архітектурно-містобудівної ради м.Києва Сергій Казарянц; куратор міжнародних арт-проектів, мистецтвознавець Юлія Черниш; засновник і головний архітектор в міжнародному архітектурному бюро MONO Architects Вікторія Оскілко; керівник архітектурного бюро 33BY Іван Юнаков; акредитований член Академії архітектури України, член Національної спілки архітекторів України, головний архітектор проектів у групі компаній AVG Роман Омельченко.

Експерти архітектурної галузі зробили ставку на соціально-значимі і культурні проекти молодих колег. Вони відзначили роботу студентки Олександри Бащенко з Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, яка запропонувала ідею створення, так званого, Міста в місті для літніх людей - з житлом, культурними центрами, транспортом, медичними закладами та навіть зимовим садом. Студентка Донбаської національної академії будівництва і архітектури з Краматорська Юлія Лахонько підняла питання збереження відомої на всю Україну старовинної садиби поміщика Бантиш у Донецькій області та її реконструкції в еко-готель. Абсолютно унікальний проект речового ринку з етнічними мотивами і самостійною штучною екосистемою презентував членам журі Олександр Хабайлюк з Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Вразила експертів галузі та концепція музею сучасного мистецтва в м.Олександрія від Андрія Чудінова з Київського національного університету будівництва і архітектури.

Поїздка переможців конкурсу «Архітектор 2018» в Дубай відбудеться з 25 по 27 квітня. В Еміратах на них чекає насичена програма від Фонду Бориса Колеснікова. Українські студенти відвідають провідні архітектурно-будівельні бюро міста. Зокрема, майбутніх молодих архітекторів очікує знайомство з відомою в Еміратах профільної компанією Wanders Wagner Architects. Представники компанії поділяться досвідом з молодими колегами з України, проведуть майстер-класи та семінари.

Юних фахівців очікує також унікальний архітектурний тур по Дубаю, під час якого вони побачать основні визначні пам'ятки і сучасні розробки одного з найбільш швидкозростаючих міст світу - острів Пальма Джумейра, район Дубай Марина, хмарочоси Бурдж Халіфа і Бурдж Аль Араб, міст Шейха Зайеда, готель Emirates Palace, Міжнародний фінансовий центр, тематичний парк Феррарі тощо. Студенти дізнаються унікальні історії створення відомих у всьому світі проектів, почують від іменитих архітекторів особливості розробок і зразків сучасної архітектури, що з'явилися за останні 20 років на пісках пустелі.

Нагадаємо, Фонд Бориса Колеснікова проводить проект «Архітектор» вдруге. Вперше він був реалізований в 2014 році. Тоді 20 переможців конкурсу - студентів провідних архітектурно-будівельних вузів України - відвідали Тиждень архітектури та дизайну в Токіо.

 

 


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика