В Івано-Франківській області зростання боргів із зарплати протягом цього року склали 337,5%

Zarplata-4958670

Сергій Льовочкін вимагає від уряду ліквідувати заборгованість із заробітної плати

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Льовочкін вимагає від Кабміну вирішити проблему невиплати заробітної плати громадянам. Відповідний депутатський запит він направив прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

«Прошу вжити дієві кроки, які б дозволили вирішити проблему невиплати заробітної плати громадянам. Про результати заходів прошу поінформувати мене у встановлений законодавством термін», – зазначив Сергій Льовочкін.

Народний депутат підкреслив, що борги із зарплатні продовжують зростати швидкими темпами. На початок жовтня їхній обсяг вже сягнув рекордного за останні 15 років рівня – майже 2,5 млрд гривень.

Політик нагадав, що у червні він уже направляв прем’єр-міністру депутатський запит, в якому звертав увагу уряду на необхідність подолання проблеми зростання заборгованості із заробітної плати, що призводить до істотного погіршення рівня життя громадян.

«Однак, незважаючи на безліч перевірок, засідань та нарад, про які йшлося у відповіді Міністерства соціальної політики на вищезгаданий запит, Кабінету Міністрів не вдалося вжити ефективних заходів до вирішення питання боргів із зарплати. Про це свідчить нарощення їх обсягу протягом вересня цього року на 5,6% або на 132 млн грн. З початку поточного року зазначена заборгованість виросла більш як на третину або майже на 677 мільйонів гривень», – відзначив депутат.

За його словами, спроби уряду пояснити цю динаміку наслідками ситуації на Донбасі та, зокрема, зимовою блокадою регіону є непереконливими, адже підприємства в зоні АТО та на непідконтрольних територіях не включаються в статистику із січня 2015 року.

Льовочкін додав, що найвищі темпи зростання боргів із зарплати зафіксовані протягом цього року у регіонах, віддалених від місця проведення АТО. «Абсолютним лідером стала Рівненська область, де заборгованість по зарплатах збільшилася з початку року на 1027,9%. Більш як на 100% зросла заборгованість на Волині (521,6%), в Івано-Франківській (337,5%), Черкаській (264,3%), Хмельницькій (192,9%) областях. Загалом від початку року борги зросли у 21 регіоні, тобто майже по всій країні», – підкреслив політик.

Особливу стурбованість у народного депутата викликає зростання заборгованості із заробітної плати у секторах економіки, що мають принципове значення для стабільного функціонування господарства країни та наповнення бюджету. Зокрема, у промисловості з початку року обсяг накопичених боргів збільшився майже на 44%. На 1 жовтня вони становили 1,9 млрд грн або 77% від усієї заборгованості по економіці.

«У соціальному вимірі наведена статистика призводить до істотного погіршення умов життя людей, оскільки невиплата заробітної плати, яка для багатьох є єдиним джерелом доходу, разом із зростанням цін та тарифів залишає громадян без засобів для існування та продукує зростання бідності», – наголосив Сергій Льовочкін.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика