Останні події:
Франківщина не буде вогнищем розбрату, – Гончарук пообіцяв, що навіть під час виборів на Прикарпатті буде спокій... | Масове отруєння на Коломийщині: кількість потерпілих зросла до 19... | Справжнє гуцульське весілля та автентична кухня: в Івано-Франківську проведуть фестиваль “День Верховини” (фото)... | До уваги прикарпатських водіїв – штрафи за порушення ПДР зростуть у 20 разів (відео)... | Смертельна небезпека: два надвірнянських села можуть бути відрізаними від світу через аварійний міст (відео)... | Маленькому франківцю терміново потрібна допомога на боротьбу з раком... | Журналісти показали, як живеться у найбільшому селі України – гуцульському Космачі (відео)... | Тепла осінь: у Карпатах зацвіла червона рута (фоторепортаж)... | Протестувальники повертаються додому – влада пообіцяла відремонтувати дорогу Яблунів-Делятин (фото)... | Прикарпатець за “смішні” гроші купив рідкісний карпатський гриб (фото)... |

Відбираючи права у російськомовних громадян, влада знищує європейське майбутнє для України

UA-EU-359867

Заява ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

Влада не в змозі забезпечити мир, розвиток економіки і поліпшити життя громадян. Основною і єдиною метою її політики стало обмеження соціальних, культурних та політичних прав громадян. За рахунок штучного розпалювання конфліктів між представниками різних соціальних груп, конфесій, національностей «партія війни» сподівається довше утриматися в своїх кріслах.

Мовні норми Закону «Про освіту» є ланкою в цьому ланцюзі. Результатом його прийняття стане позбавлення сотень тисяч дітей українських громадян права навчатися, говорити і чути рідною мовою. Фактично, в Україні буде введений режим «мовної сегрегації».

Обмеження мовних прав меншин, насамперед російськомовних громадян України – це черговий важкий удар по громадянському миру в країні. Це удар по європейському майбутньому України.

Поспішно продавлений «партією війни» через парламент Закон «Про освіту» вже викликав шквал критики з боку країн Євросоюзу. Заяви міністра закордонних справ Угорщини про необхідність перегляду Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС – це не просто тривожний дзвінок, це явний сигнал, що реальна євроінтеграція України провалена і подальшого розвитку в таких умовах не отримає.

Закон «Про освіту» в нинішньому вигляді робить практично неможливою мирну реінтеграцію Донбасу. По суті, це рішення про відмову від тимчасово неконтрольованих територій. Нинішня влада, незважаючи на всі декларації і заяви, фактично виштовхує російськомовне населення з України.

Продовжуючи боротися з російськомовними громадянами України, влада знищує європейське майбутнє нашої країни. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає невідкладного перегляду Закону «Про освіту» та узгодження внесених змін з Європейською комісією за демократію через право.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика