Останні події:
На Прикарпатті майже втричі зросла захворюваність на туберкульоз серед дітей... | Золота осінь: мальовничі краєвиди Верховини захоплюють туристів та місцевих жителів (фото)... | Скандал у долинській школі: четвертокласника, який вдарив однокласницю, виганяють із навчального закладу (відео)... | На Городенківщині активіст зафіксував, як поліція порушує ПДР (відео)... | Прокуратура закрила справу про п’яних працівників СБУ, яких в АТО затримали бійці батальйону “Івано-Франківськ”... | В Івано-Франківську на штучно зарибненому міському озері з’явились браконьєри (фото)... | Франківські дільничні відтепер носитимуть відеореєстратори (ФОТО)... | В Коломиї горе-господарі викинули напризволяще свого собаку з автомобіля (фото)... | Фільм “Сторожова застава”, де знімався прикарпатець Роман Луцький, за перший вікенд зібрав понад 8 млн грн... | 19-річну галичанку, яку кілька днів розшукували в Італії, знайшли мертвою... |

Відбираючи права у російськомовних громадян, влада знищує європейське майбутнє для України

UA-EU-359867

Заява ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

Влада не в змозі забезпечити мир, розвиток економіки і поліпшити життя громадян. Основною і єдиною метою її політики стало обмеження соціальних, культурних та політичних прав громадян. За рахунок штучного розпалювання конфліктів між представниками різних соціальних груп, конфесій, національностей «партія війни» сподівається довше утриматися в своїх кріслах.

Мовні норми Закону «Про освіту» є ланкою в цьому ланцюзі. Результатом його прийняття стане позбавлення сотень тисяч дітей українських громадян права навчатися, говорити і чути рідною мовою. Фактично, в Україні буде введений режим «мовної сегрегації».

Обмеження мовних прав меншин, насамперед російськомовних громадян України – це черговий важкий удар по громадянському миру в країні. Це удар по європейському майбутньому України.

Поспішно продавлений «партією війни» через парламент Закон «Про освіту» вже викликав шквал критики з боку країн Євросоюзу. Заяви міністра закордонних справ Угорщини про необхідність перегляду Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС – це не просто тривожний дзвінок, це явний сигнал, що реальна євроінтеграція України провалена і подальшого розвитку в таких умовах не отримає.

Закон «Про освіту» в нинішньому вигляді робить практично неможливою мирну реінтеграцію Донбасу. По суті, це рішення про відмову від тимчасово неконтрольованих територій. Нинішня влада, незважаючи на всі декларації і заяви, фактично виштовхує російськомовне населення з України.

Продовжуючи боротися з російськомовними громадянами України, влада знищує європейське майбутнє нашої країни. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає невідкладного перегляду Закону «Про освіту» та узгодження внесених змін з Європейською комісією за демократію через право.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика