Останні події:
Франківщина не буде вогнищем розбрату, – Гончарук пообіцяв, що навіть під час виборів на Прикарпатті буде спокій... | Масове отруєння на Коломийщині: кількість потерпілих зросла до 19... | Справжнє гуцульське весілля та автентична кухня: в Івано-Франківську проведуть фестиваль “День Верховини” (фото)... | До уваги прикарпатських водіїв – штрафи за порушення ПДР зростуть у 20 разів (відео)... | Смертельна небезпека: два надвірнянських села можуть бути відрізаними від світу через аварійний міст (відео)... | Маленькому франківцю терміново потрібна допомога на боротьбу з раком... | Журналісти показали, як живеться у найбільшому селі України – гуцульському Космачі (відео)... | Тепла осінь: у Карпатах зацвіла червона рута (фоторепортаж)... | Протестувальники повертаються додому – влада пообіцяла відремонтувати дорогу Яблунів-Делятин (фото)... | Прикарпатець за “смішні” гроші купив рідкісний карпатський гриб (фото)... |

Олександр Вілкул: Підвищення зарплат, пенсій і соцвиплат замість збільшення фінансування на силовиків – наш варіант бюджету (відео)

Vilkul-45673

У порівнянні з бюджетом-2013 витрати на поліцію і прокуратуру збільшилися в 3 рази. При цьому мінімальна пенсія підвищилася на 57%, але курс долара за цей час виріс в 3 рази. Тобто влада компенсувала інфляцію собі і силовикам тільки за рахунок бюджетних грошей, за рахунок людей.

Під час брифінгу у Верховній Раді Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в парламенті Олександр Вілкул виступив з різкою критикою урядового проекту бюджету на 2018 рік.

Він наголосив на неприпустимості подальшого збільшення держборгу: «Уряд пропонує черговий бюджет побудови поліцейської держави з дуже низькими соціальними стандартами і стагнуючою економікою. У порівнянні з бюджетом-2017, на 50% пропонують збільшити витрати на поліцію, Генпрокуратуру. Витрати на Кабмін, апарат Верховної Ради хочуть підняти на 70%. І гроші ці вони далі планують брати з кредитів, підвищуючи до 2 трильйонів з 1,8 трильйона поріг держборгу. Ми розробили, внесли до Верховної Ради і вимагаємо прийняти наш варіант закону про Держбюджет, який забезпечить підтримку промисловості і нормальну роботу економіки».

Вілкул підкреслив: «Для підтримки промисловості ми вимагаємо прийняти наш пакет законопроектів із «Нової Індустріалізації» і пропозиції до бюджету, що стосуються інвестицій та інновацій. У бюджеті-2018 влада запланувала всього 50 млн грн на інновації. Для порівняння – це витрати всього за один день на СБУ і Генпрокуратуру».

Опозиціонер зазначив, що необхідно скористатися досвідом східноєвропейських країн, що стали успішними, в тому числі Польщі. «Необхідно виділити гроші на просування і стимулювання експорту – +4 млрд. Не можна повторити ситуацію цього року, коли нібито на підтримку сільського господарства виділили 4 млрд грн, а насправді забрали 20 млрд через скасування пільг із ПДВ і віддали більшу частину виділених з бюджету грошей олігархічним великим сільгоспхолдингам. Ми вимагаємо, щоб в цьому році саме фермери отримали реальну підтримку. Також необхідно збільшити підтримку інновацій, науку, фінансування освіти, підвищення соціальних пенсій і на те, щоб повернути стару академічну пенсійну систему, але реально підвищити пенсії, а не дати мізерну подачку, яку з'їсть інфляція».

Також Олександр Вілкул закликав оптимізувати витрати на чиновників і силовиків.


facebookvktwitterrss

Яндекс.Метрика